-KADIKÖY BELEDİYESİ’NİN İDEA'SI HERKESE AÇIK

-KADIKÖY BELEDİYESİ’NİN İDEA'SI HERKESE AÇIK

-Kadıköy Belediyesi serbest çalışan veya ofisi olmayanların ve öğrencilerin mekan arayışına çözüm bularak ortak çalışma alanı İDEA Kadıköy’ü hizmete açtı. Amacı ortak çalışma kültürü oluşturmak, farklı meslek gruplarındaki insanları bir araya getirmek ve ofisi olmayan çalışanlara kolaylık sağlamak olarak açıklanan İDEA Kadıköy'ün farklı disiplinlerde çalışan bireylerin birlikle üretip, sosyal fayda odaklı çalışmaların temellerinin atılmasını hedeflediği bildirildi.

-KADIKÖY BELEDİYESİ’NİN İDEA'SI HERKESE AÇIK

İSTANBUL (ANKA) - Kadıköy Belediyesi serbest çalışan veya ofisi olmayanların ve öğrencilerin mekan arayışına çözüm bularak ortak çalışma alanı İDEA Kadıköy’ü hizmete açtı. Amacı ortak çalışma kültürü oluşturmak, farklı meslek gruplarındaki insanları bir araya kadıköy escort bayan getirmek ve ofisi olmayan çalışanlara kolaylık sağlamak olarak açıklanan İDEA Kadıköy'ün farklı disiplinlerde çalışan bireylerin birlikle üretip, sosyal fayda odaklı çalışmaların temellerinin atılmasını hedeflediği bildirildi.

-İŞLİK BÖLÜMÜNDE ÜCRETSİZ İNTERNET-

İki kattan oluşan İDEA Kadiköy'ün üst katından, belirli bir ücret dahilinde kayıtlı kullanıcılar yararlanabilecek.  İşlik adı verilen bu bölümde çalışma alanları ve kullanıcıların özel eşyalarını koyabilecekleri dolaplar da bulunuyor.  Kullanıcıların ücretsiz internet hizmetinden faydalanabildiği katta 2 adet de toplantı odası yer alıyor. Kullanıcılar iş görüşmelerini ve toplantı odalarını bu odalarda gerçekleştirebilecekler.  İşlik kullanıcıları, kendi deneyimlerini İDEA Kadıköy kitlesiyle paylaşıp ve deneyim aktarımına yönelik etkinliklere sunum, eğitim ve söyleşi benzeri etkileşimlerle katılım sağlayabilecek.

İDEA Kadıköy’ün alt katta yer alan Derslik alanı ise genel kullanıcılar için ayrıldı. Başta üniversite öğrencileri ve araştırmacılar olmak üzere, kısa süreli çalışma alanına ihtiyaç duyan herkes bu alandan yararlanabilecek.  Derslik kullanıcıları, etkinlikler yoluyla İşlik kullanıcılarıyla etkileşimde bulunuyor, deneyim ve çalışmalarını paylaşabilecek.

-AŞLIK BÖLÜMÜ-

Mekanın en alt katında yer alan ve kısa bir süre sonra hizmete açılacak olan Aşlık, geniş bir mutfak alanını kapsayacak. Bu alanda farklı işbirlikleri ile gerçekleştirilecek olan mutfak sanatları eğitimleri ve sertifika odaklı çalışmalarla katılımcıların mesleki gelişimlerine katkı sunulacak.

İDEA Kadıköy’de ayrıca bir de çocuk oyun evi bulunuyor. İDEA Kadıköy bünyesinde vakit geçirmekte olan veliler, İDEA Çocuk Oyun Evi’nden faydalanabilecek.

-“DÜŞÜNCE ORTAMI GELİŞECEK”-

İDEA Kadıköy’e ilişkin konuşan Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu, “Farklı meslek gruplarından olan insanların ortak çalışma alanını kullanması ile beraber bu mekânın bir sosyalleşme alanına dönüşmesini hedefliyoruz. Farklı disiplinlerdeki insanların bir araya gelmesi düşünce ortamını da geliştirecek” dedi.

-KAFE VE DENİZ MANZARASI-

İDEA Kadıköy’de bir de kafe yer alıyor. Uzun süre Moda Khalkedon olarak Kadıköylülere hizmet veren mekân, artık İDEA Kadıköy olarak kullanıma açık olacak.

Resmi tatiller hariç haftanın her günü 09.00- 23.00 saatleri arası açık olan IDEA Kadıköy, her yaştan ve meslekten vatandaşın kullanımına açık bulunacak. IDEA Kadıköy'e kayıtlı üye olmak steyenler iletişim ve kayıt taleplerini idea@kadikoy.bel.tr adresine mail yoluyla ileterek üye olabilecek.

İDEA Kadıköy 27 Eylül Çarşamba akşamı sezon açılış partisini yapacak. Canlı müzik performanslarının olacağı sezon partisi 27 Eylül akşamı 19.00-23.00 saatleri arasında gerçekleşecek.(ANKA)

(NÇ/HND)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
EĞİTİMDE FIRSAT EŞİTLİĞİ İSTİYORUZ!
EĞİTİMDE FIRSAT EŞİTLİĞİ İSTİYORUZ!
Dilek FAZLIOĞLU; “Körfez Fen Lisesi’ne yazık etmeyin”
Dilek FAZLIOĞLU; “Körfez Fen Lisesi’ne yazık etmeyin”