-SAADET PARTİSİ’NDEN TEOG ELEŞTİRİSİ: TEK AKIL, TEK KARAR

-SAADET PARTİSİ’NDEN TEOG ELEŞTİRİSİ: TEK AKIL, TEK KARAR

-Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, TEOG’un kaldırılmasıyla ilgili, “Tek akıl, tek karar. İşte biz başkanlık sisteminin muhtevasına tam da bu yüzden karşı çıktık. 17 milyon öğrencinin, 80 milyonluk ülkenin kaderi tek bir kişinin inisiyatifine bırakılamaz” dedi.

-SAADET PARTİSİ’NDEN TEOG ELEŞTİRİSİ: TEK AKIL, TEK KARAR

ANKARA (ANKA) - Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, TEOG’un kaldırılmasıyla ilgili, “Tek akıl, tek karar. İşte biz başkanlık sisteminin muhtevasına tam da bu yüzden karşı çıktık. 17 milyon öğrencinin, 80 milyonluk ülkenin kaderi tek bir kişinin inisiyatifine bırakılamaz” dedi.

Karamollaoğlu, yaptığı haftalık değerlendirme toplantısında, TEOG’un kaldırılması üzerinden hükümetin eğitim politikasını eleştirdi. Karamollaoğlu, “15 yıldır ülkeyi aynı iktidar, aynı anlayış yönetiyor ama 15 yılda eğitimde 5 kere sistem, 6 kere bakan değişti. Değişen bakanların hepsi de bir önceki sistemi eleştirip, yeni bir sistem getireceğini söyleyerek göreve başladı. Sonuç? Hepsi hüsran. Hepsi hayal kırıklığı” dedi.

-“CUMHURİYET TARİHİNİN EN ÇOK YANILAN İKTİDARI”-

“Türkiye’de son 15 yılda o kadar çok sistem değişti ki neredeyse hiçbir öğrenci okuluna başladığı sistemle bitirememiş” diyen Karamollaoğlu, şöyle devam etti:

“Maalesef Cumhuriyet tarihinin en çok yanılan iktidarıyla karşı karşıyayız. İstisnasız, hemen her konuda ‘yanılmışız’ dediler. Reform diye getirdikleri her sistem bir öncekini mumla arattı. Üstelik önce kendileri yapıyorlar, sonra yine kendileri şikayet ediyorlar. En son ‘TEOG’da yanılmışız’ dediler. Sayın Cumhurbaşkanı, sanki başkası getirmiş gibi, ‘böyle şey mi olur’ dedi ve TEOG’un kaldırılacağını açıkladı. Ama Başbakanın, Milli Eğitim Bakanının, müsteşarın, Talim Terbiye’nin, TBMM’nin haberi yok. Öğrencilerin, öğretmenlerin, velilerin haberi yok.

Bunun alt yapısını hazırladınız mı? Uzmanların görüşünü aldınız mı? Hangi sistem ne getirdi, ne götürdü, ölçüp tarttınız mı? Yok, tek akıl, tek karar. İşte biz başkanlık sisteminin muhtevasına tam da bu yüzden karşı çıktık. 17 milyon öğrencinin, 80 milyonluk ülkenin kaderi tek bir kişinin inisiyatifine bırakılamaz.

-“DEĞİŞMESİ GEREKEN ARTIK SINAV SİSTEMİ DEĞİL BU ANLAYIŞIN BİZZAT KENDİSİ”-

Biz TEOG’un kaldırılmasına itiraz etmiyoruz ama kaldırılış biçimine karşıyız. Eğitim ciddi iştir. Televizyon programında değil, hükümet programında açıklanır. Sanki rüyada görmüş gibi, akşam başka bir sistemle uyuyup, sabah bambaşka bir sistemle uyanılmaz. Bu yüzden biz diyoruz ki, değişmesi gereken artık sınav sistemi değil bu anlayışın bizzat kendisidir.” (ANKA)

(GO/HND)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
EĞİTİMDE FIRSAT EŞİTLİĞİ İSTİYORUZ!
EĞİTİMDE FIRSAT EŞİTLİĞİ İSTİYORUZ!
Dilek FAZLIOĞLU; “Körfez Fen Lisesi’ne yazık etmeyin”
Dilek FAZLIOĞLU; “Körfez Fen Lisesi’ne yazık etmeyin”