BİZ EMEKLİYİ SORDUK, BAKAN İSTİFAYI AÇIKLADI

CHP Bursa Milletvekili ve TBMM Eğitim Komisyonu üyesi Dr. Ceyhun İrgil, emeklilik talebinde bulunan öğretmenlere ilişkin sorusuna Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’ın verdiği yanıtla ilgili bir açıklamada bulundu.

BİZ EMEKLİYİ SORDUK, BAKAN İSTİFAYI AÇIKLADI

 

İrgil’in açıklaması şöyle:

 

“Geçtiğimiz günlerde Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’a bir soru önergesi verdik ve şunu sorduk: “Yeni müfredatı okutmak istemeyen 40 bin öğretmenin emekliliğini istediği doğru mudur?”

Bakan bir açıklama yapmış; “Bir milletvekili başbakana soru soruyor; ‘40 bin öğretmen istifasını istedi mi?’ diye. Bu doğru değildir. Bu yıl istifa eden öğretmen sayısı 207. Biraz insaf derler değil mi? Yani hadi biraz atıyorsun da 207 nere, 40 bin nere. 207’nin yerine 400 desen belki anlarız. Geçen yıl istifa eden sayısı da 561. Ak Parti iktidara geldiğinden bu yana istifa edenlerin toplam sayısı 10 binin altında.”

 

BAKANIN YANLIŞLARI

 

Bazı haberlerde bizim de ismimizin geçmesinden dolayı Bakanın açıklamasına bir yanıt vermemiz hasıl oldu. Eğer Bakan bizi kastediyorsa; Bakanın yanlışlarını düzeltmek gerek. 1. Biz önergeyi başbakana değil, bakanın kendisine verdik. 2. Biz bir şey iddia etmedik, doğru mudur, dedik. 3. Biz yeni müfredatı okutmak istemeyen öğretmenleri sorduk. 4. Biz istifa eden öğretmenleri değil, emeklilik talebinde bulunan öğretmenleri sorduk. Bakanın jargonuyla vurgu yapmak gerekirse; emeklilik talebi nere, istifa nere. Eğer Bakan bizi kastetmiyorsa da hangi milletvekili başbakana bu önergeyi vermiş onu açıklasın, ben de merak ettim.

 

İSTİFA GEREKÇELERİ NEDİR?

 

Öte yandan madem Bakan konuyu açmış; bu yıl istifa eden 207, geçen yıl istifa eden 561 ve hatta kendileri iktidara geldiğinden bu yana istifa eden ve sayısı 10 binin altındaki bu öğretmenlerin istifa gerekçelerini de bir deyiversin. Toplum da, bu eğitimcilerin böylesi kutsal bir meslek olan öğretmenlikten neden vazgeçtiğini öğrensin.”

CEYHUN İRGİL
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
-ÇUKUROVA BELEDİYE BAŞKANI ÇETİN’DEN ÇEVRECİ MİNİKLERE ÖDÜL
-ÇUKUROVA BELEDİYE BAŞKANI ÇETİN’DEN ÇEVRECİ MİNİKLERE ÖDÜL
Muharrem İnce’nin ziyaret ettiği Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Dekanı görevden alındı
Muharrem İnce’nin ziyaret ettiği Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Dekanı görevden alındı
free mp3 | mp3 download | youtube mp3 | download mp3 album | fresh mp3 music | mp3 top songs | download free music | mp3 hsg yükleme, hgs yükle, hgs bakiye yükleme tl yükleme,tl yükle, avea tl yükleme, vodafone tl yükleme, turkcell tl yükleme, bimcell tl yükleme avea fatura ödeme, turkcell fatura ödeme, vodafone fatura ödeme, bimcell fatura ödeme ttnet datura öde,ttnet fatura ödeme, ttnet faturası ödeme trafik cezası ödeme, kredi kartı ile trafik cezası ödeme doğalgaz ödeme, doğalgaz faturası ödeme, kredi kartı ile doğalgaz faturası ödeme elektrik faturası ödeme, kredi kartı ile elektrik faturası ödeme, aksa fatura ödeme , clk fatura ödeme