-ANKARA-İZMİR YÜKSEK HIZLI DEMİRYOLU HATTI 2019’DA

-Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Ankara-İzmir Yüksek Hızlı Demiryolu hattı ve Ankara-Bursa hattının 2019 yılında tamamlanarak işletmeye açılmasının planlandığını bildirdi.

-ANKARA-İZMİR YÜKSEK HIZLI DEMİRYOLU HATTI 2019’DA

ANKARA (ANKA) - Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Ankara-İzmir Yüksek Hızlı Demiryolu hattı ve Ankara-Bursa hattının 2019 yılında tamamlanarak işletmeye açılmasının planlandığını bildirdi.

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer’in soru önergesini yanıtlayan Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı, Ankara-Sivas Yüksek Hızlı Demiryolu hattının 2018 yılı sonunda; çalışmaları yoğun bir şekilde sürdürülmekte olan Ankara-İzmir Yüksek Hızlı Demiryolu hattı ve Ankara-Bursa hattının ise 2019 yılında tamamlanarak işletmeye açılmasının planlandığını söyledi.

Ulaştırma Bakanı, Antalya-Konya-Aksaray-Nevşehir-Kayseri YHT hattı ile Ankara-Aksaray-Adana YHT hattının etüt proje çalışmalarının 2017 yılı içerisinde tamamlanması ve yapım ihalesini müteakip 2018 yılında inşasına başlanmasının planlandığını belirtti. (ANKA)

(MG/HND)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"EĞİTİMİN SİGORTASI: ÖĞRETMENLERİMİZ"
MEB’DEN ANDIMIZ SKANDAL TALİMAT HABERİNE AÇIKLAMA
MEB’DEN ANDIMIZ SKANDAL TALİMAT HABERİNE AÇIKLAMA