-TSK: 2 HAFTA İÇERİSİNDE 6 ASKER ŞEHİT OLDU, 17 ASKER YARALANDI

-TSK: 2 HAFTA İÇERİSİNDE 6 ASKER ŞEHİT OLDU, 17 ASKER YARALANDI

-Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafından 24 Ağustos-7 Eylül tarihleri arasında icra edilen operasyonlarda 6 asker şehit oldu, 17 asker yaralandı. Operasyonlar sırasında toplamda 99 terörist öldürülürken, çok sayıda mühimmat ele geçirildi.

-TSK: 2 HAFTA İÇERİSİNDE 6 ASKER ŞEHİT OLDU, 17 ASKER YARALANDI

ANKARA (ANKA) - Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafından 24 Ağustos-7 Eylül tarihleri arasında icra edilen operasyonlarda 6 asker şehit oldu, 17 asker yaralandı. Operasyonlar sırasında toplamda 99 terörist öldürülürken, çok sayıda mühimmat ele geçirildi.

TSK tarafından yapılan açıklamaya göre, Şırnak’ın Beytüşşebap ilçesinde ve Hakkari’nin Yüksekova bölgelerinde iki hafta içinde icra edilen orta çaplı operasyonlarda 6 asker şehit oldu, 17 asker yaralandı ve biri sözde lider kadroda olmak üzere toplam 99 terörist öldürüldü. Operasyon sonucunda çeşitli tarzda toplam 41 adet silah, çok sayıda mühimmat ve 50 adet el yapımı patlayıcı ele geçirildi. Ayrıca teröristler tarafından kullanılan 12 sığınak, barınak, mağara ve depo bulunarak kullanılamaz hale getirildi.
 
-TUNCELİ OVACIK SAVCISI UZUN’U ŞEHİT EDEN TERÖRİST YARALI OLARAK ELE GEÇİRİLDİ-

Öte yandan Kahramanmaraş’ın Nurhak ilçesi Barış Mahallesi Festival alanında duyum üzerine durdurulan araçtaki teröristlerle çıkan çatışmada, çok sayıda silah, patlayıcı ve mühimmatla birlikte 2’si ölü, 2’si sağ, 1’i yaralı olmak üzere 5 bölücü terörist ele geçirildi. Yaralı olarak ele geçirilen teröristin 19 Eylül 2012 tarihinde Tunceli Ovacık Savcısı Murat Uzun’un şehit edilmesi olayının planlayıcısı Azad Çüngüş kod adlı Gürbüz Topçu olduğu tespit edildi.

Hakkâri Merkez ilçesi kırsalında da, 2 teröristin etkisiz hale getirilmesi sonrası bölgede icra edilen arama tarama faaliyetleri sonucunda, bomba yüklü bir araç tespit edilerek olay yerinde imha edildi.

Ayrıca hudut hattında alınan tedbirler ve icra edilen operasyonlar kapsamında 589 bin 872 paket kaça sigara ele geçirilirken, yasa dışı sınır teşebbüsünde bulunan toplam 20 bin 794 kişi yakalandı.

Öte yandan açıklamada, Suriye’nin kuzeyinde icra edilen harekât kapsamında, TSK tarafından desteklenen Özgür Suriye Ordusu’nun sayesinde Azaz-Cerablus arasında toplam 243 meskun mahal ve 2 bin 15 kilometrelik alanın kontrol altına alındığı bildirildi. Ayrıca Bab ilçe merkezi ve çevresinde patlayıcı ve mayın arama/temizleme faaliyetlerinin sürdürüleceği ve PKK mensuplarının Afrin’den doğuya, Münbiç’ten batıya doğru olabilecek saldırılarını önlemeye yönelik çalışmaların devam edeceği açıklandı. (ANKA)

(HM/HND)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ADD’DEN EĞİTİM-İŞ’E ZİYARET
ADD’DEN EĞİTİM-İŞ’E ZİYARET
TÜBİTAK 142 personel alımı yapıyor! Başvuru şartları neler?
TÜBİTAK 142 personel alımı yapıyor! Başvuru şartları neler?