2017-2018 Eğitim Öğretim yılı sorunlar yumağı ile başladı

Eğitim İş Antalya Şubesinden yapılan açıklamada;

2017-2018 Eğitim Öğretim yılı sorunlar yumağı ile başladı

5 Eylül 2017 itibari ile eğitim emekçileri görevlerine başladı. Yeni müfredatların tanıtımı, yeni ders kitaplarının incelenmesi ve yıl içinde yapılacak faaliyetler konusunda zümre toplantıları devam etmektedir.

         Okullara gönderilen ders kitapları incelendiğinde, Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK, Cumhuriyet tarihi ve onun yaptığı devrimleri birkaç sayfa ile geçiştirmeye çalışan bir müfredatla karşı karşıyayız. Milli olmayan bir müfredatı kabul etmiyoruz.                  

           Milli Eğitim Bakanı İsmet YILMAZ’ın; Yeni müfredatta “Atatürkçülük kaldırıldı” eleştirilerine “yeni müfredatta beden eğitimi ve spor dersi zorunludur. 9, 10, 11 ve 12’nci sınıflarda burada Atatürk’ün beden eğitimi ile ilgili sözleri öğretiliyor.”  Şeklinde verdiği yanıt düşündürücüdür ve bu konudaki yorumu kamuoyuna bırakıyoruz.

           Ayrıca kitapların içeriğinin ilk incelemelerinde yazım hataları, uygunsuz resim ve karikatürler bulunmaktadır. Altıncı sınıf Türkçe Öğrenci Çalışma kitabının 13. Sayfasında ve Öğretmen Kılavuz Kitabının 31. Sayfasında yer alan ve sosyal medyada da görülen ayı resmi ve resimdeki el hareketi bir skandaldır.

            2010 yılından beri “değerler eğitimi” adı altında bu ve buna benzer etkinliklerle değerlerimiz mi değiştirilmeye çalışılmaktadır?

          Milli eğitim müdürlükleri tarafından okullara gönderilen yazı ile, acilen bu sayfaların yırtılıp imha edilmesi ve tutanakla bildirilmesi yapılan bu hatayı affettirir mi?

         Ders kitaplarının basımı ve incelemesi Milli Eğitim Bakanlığının yetkisinde iken bu ciddiyetsizlik ve vurdumduymazlık nasıl olur, harcanan paraların hesabını kim verecek. Kamu çalışanlarına %3.5 oranında zam verilirken eller titremektedir. Bu yapılan hatadan dolayı trilyonlar ise çöpe atılmaktadır. Sorumlular cezalandırılacak mıdır?

         7 Eylül 2017 tarihinde Antalya da yapılan “ortaöğretim genel müdürlüğü öğretim programları formatörlük eğitici eğitimi çalışmasında” da dile getirilen, temel beceriler ve yeterlilikler bölümünde yer alan ifadelerden “anadilde iletişim” ile kastedilmek istenen nedir? Bu bölünme hazırlığı mıdır?

          Bir milleti millet yapan unsurlardan biri de dildir. Anayasamızın 3. Maddesine göre Türkiye Cumhuriyeti Devletinin resmi dili Türkçedir.

   

                                                                                             08/09/2017

                                                                     Eğitim İş Antalya Şubesi Yönetim Kurulu  

 

 

ANTALYA EĞİTİM İŞ
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
-ÇUKUROVA BELEDİYE BAŞKANI ÇETİN’DEN ÇEVRECİ MİNİKLERE ÖDÜL
-ÇUKUROVA BELEDİYE BAŞKANI ÇETİN’DEN ÇEVRECİ MİNİKLERE ÖDÜL
Muharrem İnce’nin ziyaret ettiği Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Dekanı görevden alındı
Muharrem İnce’nin ziyaret ettiği Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Dekanı görevden alındı
free mp3 | mp3 download | youtube mp3 | download mp3 album | fresh mp3 music | mp3 top songs | download free music | mp3 hsg yükleme, hgs yükle, hgs bakiye yükleme tl yükleme,tl yükle, avea tl yükleme, vodafone tl yükleme, turkcell tl yükleme, bimcell tl yükleme avea fatura ödeme, turkcell fatura ödeme, vodafone fatura ödeme, bimcell fatura ödeme ttnet datura öde,ttnet fatura ödeme, ttnet faturası ödeme trafik cezası ödeme, kredi kartı ile trafik cezası ödeme doğalgaz ödeme, doğalgaz faturası ödeme, kredi kartı ile doğalgaz faturası ödeme elektrik faturası ödeme, kredi kartı ile elektrik faturası ödeme, aksa fatura ödeme , clk fatura ödeme