-METEOROLOJİ UYARDI: YARINDAN İTİBAREN SICAK HAVA DALGASI ETKİLİ OLACAK

-METEOROLOJİ UYARDI: YARINDAN İTİBAREN SICAK HAVA DALGASI ETKİLİ OLACAK

-Meteoroloji Genel Müdürlüğü, önümüzdeki hava ülke genelinde sıcak hava dalgasının etkili olacağını belirterek, özellikle iç kesimlerde gece ve gündüz sıcaklıkları arasındaki farktan dolayı meydana gelebilecek sağlık problemlerine ilişkin uyardı.

-METEOROLOJİ UYARDI: YARINDAN İTİBAREN SICAK HAVA DALGASI ETKİLİ OLACAK

ANKARA (ANKA)- Meteoroloji Genel Müdürlüğü, önümüzdeki hava ülke genelinde sıcak hava dalgasının etkili olacağını belirterek, özellikle iç kesimlerde gece ve gündüz sıcaklıkları arasındaki farktan dolayı meydana gelebilecek sağlık problemlerine ilişkin uyardı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden yapılan son değerlendirmelere göre, ülke genelinde yarından itibaren sıcak hava dalgası etkili olacak. Önümüzdeki hafta sonuna kadar ülke genelinde yağış beklenmiyor. Bütün bölgelerde önümüzdeki hava açık ve az bulutlu geçecek.

Hava sıcaklıklarının tüm yurtta hissedilir derecede artacağı ve mevsim normallerinin 5-9 derece üzerinde seyredeceği bekleniyor. Bu hafta sonu ve önümüzdeki hafta boyunca en yüksek hava sıcaklığının Samsun, Trabzon ve Erzurum’da 31, İstanbul’da 33, Konya ve Afyonkarahisar’da 34, Ankara ve İzmir’de 35, Adana ve Antalya’da 36, Aydın ve Bursa’da 37, Diyarbakır ve Şanlıurfa’da 40 dereceye yükselmesi tahmin ediliyor.

Yapılan açıklamada, mevsim değişikliği ile birlikte ani sıcaklık değişimleri ve özellikle iç kesimlerde gece ve gündüz sıcaklıkları arasındaki yüksek farktan dolayı meydana gelebilecek sağlık problemlerine karşı vatandaşlara dikkatli ve tedbirli olmaları yönünde uyarı yapıldı.

-AYDIN VALİLİĞİ METEOROLOJİK UYARIYI PAYLAŞTI-

Ayrıca, Aydın Valiliği de Meteoroloji İkinci Bölge Müdürlüğü Tahmin ve Erken Uyarı Merkezi’nce gönderilen meteorolojik değerlendirmeyi paylaştı. Yapılan değerlendirmeye göre, hava sıcaklıklarının Çanakkale, İzmir, Aydın ve Manisa’da 3-5, Balıkesir’de 7-9 derece mevsim normallerinin üzerinde seyretmesi bekleniyor. Bu hafta sonu ve önümüzdeki hafta boyunca en yüksek hava sıcaklığının Çanakkale’de 31, İzmir’de 35, Manisa ve Balıkesir’de 36, Aydın’da 37 dereceye yükselmesi bekleniyor. (ANKA)

(HM/HND)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Atamalarda yine liyakat yok”
“Atamalarda yine liyakat yok”
 Eğitim İş Sendikası üyeleri etkinlikte bir araya geldi
Eğitim İş Sendikası üyeleri etkinlikte bir araya geldi