-ULAŞTIRMA BAKANLIĞI’NDAN “OKUL SERVİS ARACI” AÇIKLAMASI

-Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, Okul Servis Araçları Hizmet Yönetmeliği’ne göre, öğrenci taşıyacak araçların özel izinli taşıtlar olması, servis şoförü ve rehber personelin ise uyuşturucu ve çocuk istismarı suçlarından affa uğrasalar dahi hüküm giymemiş olmaları gerektiğini hatırlattı.

-ULAŞTIRMA BAKANLIĞI’NDAN “OKUL SERVİS ARACI” AÇIKLAMASI

ANKARA (ANKA) - Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, Okul Servis Araçları Hizmet Yönetmeliği’ne göre, öğrenci taşıyacak araçların özel izinli taşıtlar olması, servis şoförü ve rehber personelin ise uyuşturucu ve çocuk istismarı suçlarından affa uğrasalar dahi hüküm giymemiş olmaları gerektiğini hatırlattı.

Ulaştırma, Denizlik ve Haberleşme Bakanlığı, son günlerde basın yayın organlarında yer alan öğrenci servisi ihalelerinde Okul Servis Araçları Hizmet Yönetmeliği nedeniyle firmalar arasında gerginlik yaşandığı yönündeki haberlere ilişkin açıklama yaptı. Yapılan açıklamada, bakanlığın yetki ve sorumluluğunda bulunan Okul Servis Araçları Hizmet Yönetmeliği’nin ilgili maddeleri hatırlatılarak, okul servis aracı işleten kişi ile anlaşma yapılması halinde dahi, taşıma yapılacak taşıtların “Okul Servis Aracı” olması, taşıt sahibi firmaların da Yönetmelikte öngörülen tüm yükümlülüklerini yerine getirmesi gerektiği bildirildi.

Yönetmelikte, öğrenci taşıyacak araçların özel izinli taşıtlar olması, servis şoförü ve rehber personeli olunabilmesi için ise uyuşturucu ve çocuk istismarı suçlarından affa uğrasalar dahi hüküm giymemiş olunması şartlarının yer aldığı belirtildi.

Bakanlık, Öğrenci Servisi ihalesini yapan mercilerin yönetmelikte yer alan şartları, ihale şartnamesine koymak zorunda oldukları bilgisini de paylaştı.

Ulaştırma Bakanlığı, öğrenci taşımacılığına yönelik yasal düzenlemenin kendileri tarafından yapıldığını, söz konusu taşımaların denetiminin ise Valilikler ve kolluk kuvvetleri (Polis, Jandarma, Zabıta) aracılığıyla yapıldığını, çalışma şartları yönünden Milli Eğitim Bakanlığı ve diğer ilgili kuruluşların da mevzuatları çerçevesinde her türlü denetimi yapabileceğini kaydetti. (ANKA)

(HM/HND)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
-ÇUKUROVA BELEDİYE BAŞKANI ÇETİN’DEN ÇEVRECİ MİNİKLERE ÖDÜL
-ÇUKUROVA BELEDİYE BAŞKANI ÇETİN’DEN ÇEVRECİ MİNİKLERE ÖDÜL
Muharrem İnce’nin ziyaret ettiği Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Dekanı görevden alındı
Muharrem İnce’nin ziyaret ettiği Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Dekanı görevden alındı
free mp3 | mp3 download | youtube mp3 | download mp3 album | fresh mp3 music | mp3 top songs | download free music | mp3 hsg yükleme, hgs yükle, hgs bakiye yükleme tl yükleme,tl yükle, avea tl yükleme, vodafone tl yükleme, turkcell tl yükleme, bimcell tl yükleme avea fatura ödeme, turkcell fatura ödeme, vodafone fatura ödeme, bimcell fatura ödeme ttnet datura öde,ttnet fatura ödeme, ttnet faturası ödeme trafik cezası ödeme, kredi kartı ile trafik cezası ödeme doğalgaz ödeme, doğalgaz faturası ödeme, kredi kartı ile doğalgaz faturası ödeme elektrik faturası ödeme, kredi kartı ile elektrik faturası ödeme, aksa fatura ödeme , clk fatura ödeme