Matematik Eğitimindeki Başarısızlık TBMM Gündeminde

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, okullarda matematik eğitimindeki başarısızlığın incelenmesi için TBMM Başkanlığına, Meclis Araştırması talebinde bulundu. Gürer, önergesinde ülkemizde sınava dayalı sonuçların matematikteki başarı oranını düşürdüğüne dikkat çekti.

Matematik Eğitimindeki Başarısızlık TBMM Gündeminde

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, okullarda matematik eğitimindeki başarısızlığın incelenmesi için TBMM Başkanlığına, Meclis Araştırması talebinde bulundu. Gürer, önergesinde ülkemizde sınava dayalı sonuçların matematikteki başarı oranını düşürdüğüne dikkat çekti. 
 
Fethi Gürer, ülkelerin gelişimindeki anahtarın matematikten geçtiğine vurgu yaptı. Toplumların geleceğinde matematiğin yerinin ayrı olduğuna işaret eden Gürer, “Bilgi üretme, geliştirme ve toplumu yükseltmede Matematik olmazsa olmazdır. Problem çözme becerileri, sayılarla işlem yapabilme becerileri kişinin yeteneğini de geliştirir.  Ülkemizde ne yazık ki sınava dayalı sonuçlar matematikte başarı oranın düşüklüğünü göstermektedir. Bu sonuçlar matematik eğitimini araştırmayı gerekli kılmaktadır” dedi. 
 
“Ülkemizde Matematik Eğitimi Araştırmaya Muhtaç”
 
Matematiğin tüm bilim dallarının en temel ve en güvenilir araçlarından biri olduğunu anlatan Gürer, hiç işe yaramıyor gibi görünen durumlarda bile matematiğin insanların düşüncesine bir disiplin getirdiğini kaydetti. 
 
Matematiğin insan beyni için en ideal düşünce şeklini oluşturduğunu ifade eden Gürer, “Matematik sizi sorunları çözme konusunda keskin bir bıçak yapar. Her duyduğunu kabullenmemeyi, ispat etmeyi öğretir. Bir şeye baktığınızda sıradan bir insandan farklı bir bakış açısı edinmenizi sağlar, estetik bir bakış açısı kazandırır size, yaptığınız işlerde, yediğiniz yemeklerde farklı bir tat bırakır. Unutmayın ki aynı şeyleri yapan insanlar farklı duygular yaşarlar. Kimini mutlu eden bir olay kimini mutsuz edebilir” ifadesini kullandı. 
 
Gürer, matematiğin toplumların gelişmesindeki önemine de dikkat çekerek, “Bu nedenle ülkemizde matematikte başarı düşüklüğü araştırılması gereken bir konudur. Ülkemizdeki eğitim politikaları doğrudan ezberci, dayatmacı bilgi ve bilimsellikten uzaktır, bu da ülkemiz ve gelecek adına ciddi sorunlar oluşturmaktadır. Bu anlamda konunun derinlemesine araştırılması ülkemiz adına yarar sağlayacaktır” şeklinde konuştu. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
-ÇUKUROVA BELEDİYE BAŞKANI ÇETİN’DEN ÇEVRECİ MİNİKLERE ÖDÜL
-ÇUKUROVA BELEDİYE BAŞKANI ÇETİN’DEN ÇEVRECİ MİNİKLERE ÖDÜL
Muharrem İnce’nin ziyaret ettiği Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Dekanı görevden alındı
Muharrem İnce’nin ziyaret ettiği Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Dekanı görevden alındı
free mp3 | mp3 download | youtube mp3 | download mp3 album | fresh mp3 music | mp3 top songs | download free music | mp3 hsg yükleme, hgs yükle, hgs bakiye yükleme tl yükleme,tl yükle, avea tl yükleme, vodafone tl yükleme, turkcell tl yükleme, bimcell tl yükleme avea fatura ödeme, turkcell fatura ödeme, vodafone fatura ödeme, bimcell fatura ödeme ttnet datura öde,ttnet fatura ödeme, ttnet faturası ödeme trafik cezası ödeme, kredi kartı ile trafik cezası ödeme doğalgaz ödeme, doğalgaz faturası ödeme, kredi kartı ile doğalgaz faturası ödeme elektrik faturası ödeme, kredi kartı ile elektrik faturası ödeme, aksa fatura ödeme , clk fatura ödeme