ÖĞRETMENLERİN YER DEĞİŞTİRMESİNDE REKOR İSTANBUL’DA

Bakan Yılmaz Öğretmenlerin Yer Değiştirme Sayılarını Açıkladı

ÖĞRETMENLERİN YER DEĞİŞTİRMESİNDE  REKOR İSTANBUL’DA

ANKARA (ANKA) - Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, öğretmenlerde isteğe bağlı yer değiştirme sayısının 111 bin 984, mazeret nedeni ile yer değiştirme sayısının 92 bin 163 ve iller arası yer değiştirme sayısının ise 115 bin 758 olduğunu bildirdi.

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, soru önergesinde öğretmenlerin yer değiştirmelerini sordu. Soru önergesini yanıtlayan Milli Eğitim Bakanı Yılmaz, 2015-2016 yılları arasında yapılan isteğe bağlı yer değiştirme sayısının 111 bin 984, mazeret nedeni ile yer değiştirme sayısının 92 bin 163 ve iller arası yer değiştirme (isteğe bağlı ve mazeret) sayısının ise 115 bin 758 olup istek dışı yer değiştirme işleminin yapılmadığını açıkladı.

Milli Eğitim Bakanı, bu yer değiştirmelerde ilk beş ilin (İle atanan sayıya göre) İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa ve Antalya olduğunu söyledi. (ANKA)

(MG/GO)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
-ÇUKUROVA BELEDİYE BAŞKANI ÇETİN’DEN ÇEVRECİ MİNİKLERE ÖDÜL
-ÇUKUROVA BELEDİYE BAŞKANI ÇETİN’DEN ÇEVRECİ MİNİKLERE ÖDÜL
Muharrem İnce’nin ziyaret ettiği Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Dekanı görevden alındı
Muharrem İnce’nin ziyaret ettiği Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Dekanı görevden alındı
free mp3 | mp3 download | youtube mp3 | download mp3 album | fresh mp3 music | mp3 top songs | download free music | mp3 hsg yükleme, hgs yükle, hgs bakiye yükleme tl yükleme,tl yükle, avea tl yükleme, vodafone tl yükleme, turkcell tl yükleme, bimcell tl yükleme avea fatura ödeme, turkcell fatura ödeme, vodafone fatura ödeme, bimcell fatura ödeme ttnet datura öde,ttnet fatura ödeme, ttnet faturası ödeme trafik cezası ödeme, kredi kartı ile trafik cezası ödeme doğalgaz ödeme, doğalgaz faturası ödeme, kredi kartı ile doğalgaz faturası ödeme elektrik faturası ödeme, kredi kartı ile elektrik faturası ödeme, aksa fatura ödeme , clk fatura ödeme