-2017 TUS İLKBAHAR DÖNEMİ EK YERLEŞTİRME TERCİHLERİ BAŞLADI

-2017 TUS İLKBAHAR DÖNEMİ EK YERLEŞTİRME TERCİHLERİ BAŞLADI

-2017 Tıpta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı (2017-TUS) İlkbahar Dönemi ile ilgili ek yerleştirme tercih işlemleri 17-24 Ağustos tarihleri arasında ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden yapılabilecek.

-2017 TUS İLKBAHAR DÖNEMİ EK YERLEŞTİRME TERCİHLERİ BAŞLADI

ANKARA (ANKA) - 2017 Tıpta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı (2017-TUS) İlkbahar Dönemi ile ilgili ek yerleştirme tercih işlemleri 17-24 Ağustos tarihleri arasında ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden yapılabilecek.

ÖSYM, 2017-TUS İlkbahar Dönemi ek yerleştirme tercih işlemlerine ilişkin duyuru yaptı. Buna göre, 2017-TUS İlkbahar Dönemi ile ilgili ek yerleştirme tercih işlemleri, 17-24 Ağustos tarihleri arasında ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden yapılacak. Ek yerleştirme, 2017-TUS İlkbahar Dönemi Başvuru Kılavuzunda yer alan ilke ve kurallara göre yapılacak.

-EK TERCİH İŞLEMLERİ-

Ek yerleştirme tercih işlemleri, ÖSYM'nin http://www.osym.gov.tr internet adresinden aday tarafından, bireysel olarak internet aracılığıyla, ek yerleştirme, 2017- TUS İlkbahar Dönemi Başvuru Kılavuzu’nda yer alan ilke ve kurallara göre yapılacak. Adaylar, 15 TL olan ek yerleştirme ücretini ÖSYM’nin internet sayfasında yer alan “ödemeler” alanından kredi kartı/banka kartı ile yatırabilecek. Banka veya ATM’den ödeme yapılmayacak. Adaylar, bu ücreti tercih işlemlerini tamamladıktan sonra tercih süresince ve tercih süresinin bitiminden sonraki ilk gün saat 23.59’a kadar yatırabilecek. Bu ücreti yatırmayan adayların yapmış oldukları tercihler, yerleştirme işlemine alınmayacak.
Adaylar, tablolarda yer alan programların yerleştirme sonuçlarında (ilgili yılın ilgili döneminde) varsa en küçük puanlarına, ÖSYM’nin internet adresinden ulaşabilecek. (ANKA)

(MLT/HND)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Atamalarda yine liyakat yok”
“Atamalarda yine liyakat yok”
 Eğitim İş Sendikası üyeleri etkinlikte bir araya geldi
Eğitim İş Sendikası üyeleri etkinlikte bir araya geldi