-BAKIRKÖY’DE ÇOCUKLAR TATİLİ SPORLA GEÇİRDİ

-BAKIRKÖY’DE ÇOCUKLAR TATİLİ SPORLA GEÇİRDİ

- Bakırköy Belediyesi'nin yaz tatili boyunca ücretsiz yaz spor okulu hizmeti sunduğu çocuklar, düzenlenen törenle kursa katılım belgelerini ve madalyalarını aldı.

-BAKIRKÖY’DE ÇOCUKLAR TATİLİ SPORLA GEÇİRDİ

İSTANBUL (ANKA) - Bakırköy Belediyesi'nin yaz tatili boyunca ücretsiz yaz spor okulu hizmeti sunduğu çocuklar, düzenlenen törenle kursa katılım belgelerini ve madalyalarını aldı.

Bakırköy Belediyesi'nin yaz tatili boyunca ücretsiz yaz spor okulu hizmeti sunduğu öğrencilere yönelik Atatürk Spor ve Yaşam Köyü'nde düzenlenen ödül töreninde çocuklar, yaz kursuna katılım belgeleri ve madalyalarını aldı. Kapalı spor salonunda yoğun katılımla gerçekleşen törene Cumhuriyet Gazetesi Spor Müdürü Arif Kızılyalın, Türkiye Gazetesi Yazarı Hasan Sarıçiçek, TMOK Fair Play Komitesi Üyesi - gazeteci Remzi Yılmaz'ın yanı sıra Türk futbolunun ünlü isimleri Ahmet Akcan, Benhur Babaoğlu ve Mustafa Arabacıbaşı ile çok sayıda basın mensubu katıldı.

-“ÇOCUKLARIMIZA YETENEK TARAMASI YAPTIK”-

Bakırköy Belediye Başkanı Bülent Kerimoğlu'nun mesajıyla başlayan törende konuşan Bakırköy Belediyesi Kültür Sosyal İşler Müdürü Sait Babaoğlu, vatandaşlara spor bilinci aşılamaya ve onlara spor yapma imkanı sunmaya devam edeceklerini belirtti. Spor okullarında bugüne kadar 3 bin 500 çocuğa ulaştıklarını söyleyen Babaoğlu, şunları kaydetti:

"Bunların arasında spor kulüplerinin değerli antrenörleri aracılığıyla yetenek taraması yaptık. Bunun yanında sağlık müdürlüğümüzün katkısıyla detaylı sağlık taramalarıyla her çocuğumuzu check-up'tan geçirdik. Etkinliklerimiz şenlik havasında geçti, çocuklarımız da çok mutlu oldu. 'Bakırköy'de Spor Yapmayan Kalmasın' projesi sadece İstanbul değil, tüm Türkiye'ye örnek bir proje. Çocuklara yönelik eğitim, projemizin alt basamağıydı.

-“BU PROJE SADECE BAKIRKÖY’E DEĞİL”-

Şimdi biraz ara veriyoruz. Eylül ayı başında yine 8 branşta ve yine ücretsiz temel spor eğitimi hizmeti vermeye devam edeceğiz. Bu projede sadece Bakırköy'e değil, imkanlarımız el verdiği ölçüde çevre ilçelerimize de ulaşmak istiyoruz. Diğer belediyelerimizi de çocuklar konusunda ellerinden geleni yapmaya davet ediyoruz. Çocuklarımız için ne yapsak azdır. Onlar için iyi olanı değil, en iyisini yapmaya çalışıyoruz. Çocuklarımız her şeyin en güzeline layık." (ANKA)

(HM/HND)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İşsizlik rakamları açıklandı
İşsizlik rakamları açıklandı
Öğretmene istemediği halde seçim görevi verilmesi
Öğretmene istemediği halde seçim görevi verilmesi