Eren İyi ki Vardın

Eren İyi ki Vardın

Türkiye Trabzon'daki PKK saldırısında şehit olan Eren'e ağlıyor

Eren İyi ki Vardın
 

TRABZON (ANKA) - Trabzon Maçka ilçesinde teröristlere karşı düzenlenen operasyonda 1 sivil vatandaş ile 1 güvenlik personeli şehit oldu.

Trabzon Valiliği’nin Maçka’da teröristlerin düzenlediği saldırıya ilişkin yaptığı açıklamaya göre, bir evden erzak çalındığı, bunun teröristlerce yapılmış olabilme ihtimali üzerine güvenlik kuvvetlerince sürdürülen incelemede, bir sivil vatandaş ve bir Jandarma Astsubay Kıdemli Başçavuş hayatını kaybetti. Valilikten yapılan açıklamada, hayatını kaybeden sivil vatandaşın, güvenlik kuvvetlerine ‘yardımcı olduğu’ belirtildi. (ANKA)

(HM/HND)

Trabzon’un Maçka İlçesi kırsalında PKK’lilerin bulunduğuna istihbaratı üzerine iki gün önce başlatılan operasyonda, bugün saat 15.00 sıralarında PKK'liler ve güvenlik güçleri arasında çatışma çıktı. Çatışmada yaralanan 2 güvenlik görevlisi ile 1 sivil önce Maçka Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Burada yapılan ilk müdahalenin ardından 3 yaralı ambulanslarla Trabzon'daki Karadeniz Teknik Üniversitesi Tıp Fakültesi Farabi Hastanesi’ne gönderildi.

Ağır yaralanan 15 yaşındaki Eren Bülbül de doktorların tüm çabasına karşın yaşamını yitirdi. Yaralı bir askerin de tedavisi sürüyor. Saldırıda yaşamını yitiren Eren Bülbül'ün " Biri de çıkıp demiyorki, Eren Bülbül iyiki varsın" paylaşımı Twitter'da TT listesinde birinci sıraya yükseldi.

Saldırıyla ilgili açıklama yapan Trabzon Valisi Yücel Yavuz, Maçka kırsalında PKK'lilerle sıcak temas sağlandığını belirterek "O bölgede istihbarat çalışması yapmıştık. 2 gün önce başlatılan bir operasyon vardı. Operasyon kapsamında sıcak temas sağlandı. Sıcak temas bir süre sonra kesildi. Bölgede arama tarama faaliyeti sürüyor" dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İşsizlik rakamları açıklandı
İşsizlik rakamları açıklandı
Öğretmene istemediği halde seçim görevi verilmesi
Öğretmene istemediği halde seçim görevi verilmesi