Kurban bayramı tatili 10 gün mü oluyor?

-Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kurban Bayramı tatili konusunda, “Hükümet 10 günü programına aldı, çalışıyor. Eğer önünde ve arkasında durum hakikaten müsaitse turizm açısından isabetli olur” dedi.

Kurban bayramı tatili 10 gün mü oluyor?

İSTANBUL (ANKA) - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kurban Bayramı tatili konusunda, “Hükümet 10 günü programına aldı, çalışıyor. Eğer önünde ve arkasında durum hakikaten müsaitse turizm açısından isabetli olur” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cuma namazı çıkışında gazetecilerin sorularını yanıtladı. Kurban Bayramı tatili süresinin en kadar olacağı konusundaki soru üzerine Erdoğan, şöyle dedi:

“Şu anda tabi hükümet bu 10 günü programına aldı, çalışıyor. Eğer önünde ve arkasında durum hakikaten müsaitse turizm açısından isabetli olur. Gerek iç turizm gerekse dış turizm açısında şu anda hareketlenen turizm, mesela bugün itibariyle Antalya doluluk oranında yüzde 80’i yakalamış vaziyette. Bu da turizm sektöründeki açığımızı süratle kapama fırsatını verir. Öyle zannediyorum ki Salı günü Bakanlar Kurulumuz var, bunu Cumhurbaşkanlığında yapacağız ve hayırlı bir adım diye düşünüyorum.”

-BAŞBAKAN YILDIRIM BAKANLAR KURULU’NU İŞARET ETTİ

Başbakan Binali Yıldırım da yine Cuma namazı çıkışında gazetecilerin sorusu üzerine, bayram tatili için kararın, Salı günkü Bakanlar Kurulu’nda verileceğini ifade etti.

Yıldırım, “Toplumun bir kesimi ‘çalışmaya devam edelim’ diyor. Bir kesimi, özellikle turizm sezonu daha iyi değerlendirmek için ‘tatili uzatalım’ diye teklifler de var. Her ikisinin artısı eksisi değerlendirilecek” dedi.

Yıldırım, “şahsi fikrinin” sorulması üzerine de, “Benim şahsi fikrim olmaz, Bakanlar Kurulu ne kara verirse o kararı uygularız. Şahsi fikirlerle ülke yönetilmez” yanıtını verdi. (ANKA)

(GO/HND)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
-ÇUKUROVA BELEDİYE BAŞKANI ÇETİN’DEN ÇEVRECİ MİNİKLERE ÖDÜL
-ÇUKUROVA BELEDİYE BAŞKANI ÇETİN’DEN ÇEVRECİ MİNİKLERE ÖDÜL
Muharrem İnce’nin ziyaret ettiği Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Dekanı görevden alındı
Muharrem İnce’nin ziyaret ettiği Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Dekanı görevden alındı
free mp3 | mp3 download | youtube mp3 | download mp3 album | fresh mp3 music | mp3 top songs | download free music | mp3 hsg yükleme, hgs yükle, hgs bakiye yükleme tl yükleme,tl yükle, avea tl yükleme, vodafone tl yükleme, turkcell tl yükleme, bimcell tl yükleme avea fatura ödeme, turkcell fatura ödeme, vodafone fatura ödeme, bimcell fatura ödeme ttnet datura öde,ttnet fatura ödeme, ttnet faturası ödeme trafik cezası ödeme, kredi kartı ile trafik cezası ödeme doğalgaz ödeme, doğalgaz faturası ödeme, kredi kartı ile doğalgaz faturası ödeme elektrik faturası ödeme, kredi kartı ile elektrik faturası ödeme, aksa fatura ödeme , clk fatura ödeme