EĞİTİM İŞ V. OLAĞAN GENEL KURULU GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Eğitim-İş V. Olağan Genel Kurulu 5-6 Ağustos tarihlerinde Ankara’da gerçekleştirildi.

EĞİTİM İŞ V. OLAĞAN GENEL KURULU GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Genel Kurul, PKK terör örgütü tarafından şehit edilen öğretmenler Aybüke Yalçın ve Necmettin Yılmaz’a ithaf edildi.

Sunuculuğunu Genel Basın Yayın ve Uluslararası İlişkiler Sekreterimiz Ebru Sungar'ın yaptığı Genel Kurula, CHP Genel Sekreteri Kamil Oktay Sındır, DSP Genel Başkanı Önder Aksakal, CHP Zonguldak Milletvekili Ünal Demirtaş, Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka, Birleşik Kamu-İş Genel Başkanı Hasan Kütük, önceki Genel Başkanımız Veli Demir, Türkiye Barolar Birliği Başkan Yardımcısı Avukat Hüseyin Özbek, 24'üncü Dönem CHP Milletvekili Nur Serter, Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı Tülin Oygür, TÖS Yönetim Kurulu Üyesi ve CHP eski Burdur Senatörü Ekrem Kabay, Tarım Orman-İş Genel Başkanı Şükrü Durmuş, Genel Sağlık-İş Genel Başkanı Zekiye Bacaksız,Tüm Yerel Sen Genel Başkanı Hakan Kıran ve Genel Sekreteri Arap Mucur  katıldı.

Yoklama ve açılışın ardından Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan Genel Kurul, Divanın oluşturulması ile devam etti. Genel Kurul’da Divan Başkanlığı’nı ilk Eğitim-İş’in Kurucularından Erdal Çalı yaptı.

Sinevizyon gösterisinin izlenmesinin ardından Genel Başkanımız Mehmet Balık açılış konuşmasını yaptı. 2005 yılında yeniden açılan Eğitim-İş’in, 12 yılda laik, demokratik, bilimsel eğitim konusunda ve eğitim emekçilerinin sorunlarını dile getirme konusunda ülkenin çağdaş, demokratik, cumhuriyetçi kamuoyunun “Eğitim-İş ne diyor” diye gözünü çevirdiği yegâne emek örgütü olduğunu vurgulayan Balık, “Eğitim-İş, laik demokratik çağdaş kamuoyunun kutup yıldızıdır. Bugüne kadar örgütümüze emek veren bütün yöneticilerimize, üyelerimize ve sendika dostlarımıza teşekkürü bir borç bilirim” dedi.

İkinci gün, sendika organlarına seçimler yapıldı. Merkez Yönetim Kurulu için üç liste ve 2 bağımsız aday katıldı. Merkez Yönetim Kurulu, Denetleme Kurulu, Disiplin Kurulu ve Konfederasyon Üst Kurul Delegeliği için 302 delegenin oy kullandığı seçimde yeni Merkez Yönetim Kurulu şu adlardan oluştu:

Orhan Yıldırım, Bilal Şener, Maksut Balmuk, Ebru Sungar, Hüseyin Kara, Yakup Tekin Efe, Suat Özkolay.

Denetleme Kurulu:Kurtuluş Gezen Kadem Özbay Jülide Akköprü

Disiplin Kurulu:Mustafa Aksu Levent Çakan  Ali Mutlu 

Balık, seçim sonuçlarının ardından yaptığı açıklamada, Genel Kurul’un Eğitim-İşlilere yakışır bir olgunluk içinde birlik, dayanışma ve kardeşlik duygularının hakim olduğu bir ortamda gerçekleştiğini ifade etti ve “Başta genel kurul delegasyonu olmak üzere şube ve temsilcilik başkanlarımıza, yönetim kurullarına ve tüm üyelerimize, demokratik seçim yarışına katılan tüm adaylara, bütün konuklarımıza, Sayın Erdal Çalı başkanlığındaki divan kuruluna teşekkürlerimi sunarım. Seçilen arkadaşlarıma başarılar dilerim” dedi.

 

 

 

EĞİTİM İŞ 5. OLAĞAN GENEL KURUL
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
-ÇUKUROVA BELEDİYE BAŞKANI ÇETİN’DEN ÇEVRECİ MİNİKLERE ÖDÜL
-ÇUKUROVA BELEDİYE BAŞKANI ÇETİN’DEN ÇEVRECİ MİNİKLERE ÖDÜL
Muharrem İnce’nin ziyaret ettiği Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Dekanı görevden alındı
Muharrem İnce’nin ziyaret ettiği Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Dekanı görevden alındı
free mp3 | mp3 download | youtube mp3 | download mp3 album | fresh mp3 music | mp3 top songs | download free music | mp3 hsg yükleme, hgs yükle, hgs bakiye yükleme tl yükleme,tl yükle, avea tl yükleme, vodafone tl yükleme, turkcell tl yükleme, bimcell tl yükleme avea fatura ödeme, turkcell fatura ödeme, vodafone fatura ödeme, bimcell fatura ödeme ttnet datura öde,ttnet fatura ödeme, ttnet faturası ödeme trafik cezası ödeme, kredi kartı ile trafik cezası ödeme doğalgaz ödeme, doğalgaz faturası ödeme, kredi kartı ile doğalgaz faturası ödeme elektrik faturası ödeme, kredi kartı ile elektrik faturası ödeme, aksa fatura ödeme , clk fatura ödeme