-TBB BAŞKANI FEYZİOĞLU’NDAN 15 TEMMUZ MESAJI

- Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin, “Unutmayalım ki Cumhuriyetimizin niteliklerinin aşındırıldığını görmek; en çok, Türkiye'yi yıkmak, parçalamak veya yönetimini ele geçirmek isteyen terör örgütleri ile arkalarındaki bazı küresel güçleri memnun etmektedir” ifadelerini kullandı.

-TBB BAŞKANI FEYZİOĞLU’NDAN 15 TEMMUZ MESAJI

ANKARA (ANKA) - Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin, “Unutmayalım ki Cumhuriyetimizin niteliklerinin aşındırıldığını görmek; en çok, Türkiye'yi yıkmak, parçalamak veya yönetimini ele geçirmek isteyen terör örgütleri ile arkalarındaki bazı küresel güçleri memnun etmektedir” ifadelerini kullandı.

Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, 15 Temmuz Darbe Girişimi’nin birinci yıldönümüne ilişkin mesaj yayımladı. Mesajında, 15 Temmuz’da öldürülenleri rahmetle anan, yaralananlara minnetlerini sunan Feyzioğlu, “Bu önemli günde; Anayasamızda, ‘değiştirilmesi teklif dahi edilemez’ olarak belirlenen Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin niteliklerini ve bu niteliklerin varlığıyla inşa edilen demokrasimizi koruma kararlılığımızı bir kez daha yineliyoruz” ifadelerini kullandı.

-“DEVLETİMİZİN ANAYASA'DA VURGULANAN NİTELİKLERİ ZAAFA UĞRATILMIŞTIR”-

15 Temmuz’u, “Türkiye Cumhuriyeti'ni büyük bir felaketin eşiğine getiren bir kalkışma” olarak değerlendiren Feyzioğlu, 15 Temmuz’un yaşanmasının en önemli nedenini, “Devletimizin Anayasa'da vurgulanan niteliklerinin zaafa uğratılmış ve Atatürk ilkeleri olarak tanımladığımız kuruluş ilkelerinden uzaklaşılmış olması” olarak açıkladı.

-“GÜN KAYGILARI DİLE GETİRENLERİ İHANETLE SUÇLAMA GÜNÜ DEĞİLDİR”-

Feyzioğlu, 15 Temmuz’a ilişkin açıklamalarına şöyle devam etti:

“Unutmayalım ki Cumhuriyetimizin niteliklerinin aşındırıldığını görmek; en çok, Türkiye'yi yıkmak, parçalamak veya yönetimini ele geçirmek isteyen terör örgütleri ile arkalarındaki bazı küresel güçleri memnun etmektedir.

Gün; birbirimizi kırma, farklı düşünceler ile kaygıları dile getirenleri ihanetle suçlama günü değildir. Gün; birbirimizi anlama ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin çatısı altında bir ve beraber olma günüdür.  Türk Milleti'nin; kendi devletine, kendi Cumhuriyetine, kendi demokrasisine ve kendi geleceğine sahip çıkacağına dair inancımız tamdır.”

Feyzioğlu laik, demokratik, üniter ve sosyal bir hukuk devleti olarak tanımladığı Türkiye Cumhuriyeti'ni korumanın birinci koşulunun, bağımsız, tarafsız, toplumun her ferdine güven veren ve savunma makamının vazgeçilmezliğini içine sindirmiş bir yargı sistemini kurmak olduğunu vurguladı ve ancak böyle bu zor sürecin aşılabileceğini belirtti. (ANKA)

(HM/HND)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TÜRK EĞİTİM SEN GENELBAŞKANI TALİP GEYLAN: “ÖĞRETMENLERİMİZE YAPILANLARI ŞİDDETLE LANETLİYORUM.”
TÜRK EĞİTİM SEN GENELBAŞKANI TALİP GEYLAN: “ÖĞRETMENLERİMİZE YAPILANLARI ŞİDDETLE LANETLİYORUM.”
MEB’in yayınladığı lise listesinde 32 ile şok! O illerde Anadolu lisesi tercihi yapılmayacak!
MEB’in yayınladığı lise listesinde 32 ile şok! O illerde Anadolu lisesi tercihi yapılmayacak!
free mp3 | mp3 download | youtube mp3 | download mp3 album | fresh mp3 music | mp3 top songs | download free music | mp3