-ANKARA’DAKİ TÖREN İÇİN TBMM HAZIR

-TBMM’deki anma törenlerinden saatler önce binlerce vatandaş Meclis bahçesine geldi. Üst düzey güvenlik önlemlerinin alındığı TBMM’de tören hazırlıkları tamamlanmak üzere. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın İstanbul’dan Ankara’ya gelmesi ile törenlerin başlaması bekleniyor.

-ANKARA’DAKİ TÖREN İÇİN TBMM HAZIR

ANKARA (ANKA) – TBMM’deki anma törenlerinden saatler önce binlerce vatandaş Meclis bahçesine geldi. Üst düzey güvenlik önlemlerinin alındığı TBMM’de tören hazırlıkları tamamlanmak üzere. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın İstanbul’dan Ankara’ya gelmesi ile törenlerin başlaması bekleniyor.

15 Temmuz Darbe Girişimi’nin birinci yıldönümünde TBMM’de anma töreni düzenlenecek. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TBMM Başkanı İsmail Kahraman, Başbakan Binali Yıldırım ve milletvekillerinin katılımı ile gerçekleşecek anma töreni için TBMM Şeref Kapısı’nın önüne kürsü kuruldu. Kürsünün sağına milletvekillerinin oturması için 550 sandalye yerleştirildi. Anma törenine 25 binin üzerinde kişinin katılması bekleniyor. Meclis’teki koruma sayısının yaklaşık üç katına çıkarıldığı öğrenilirken, Başbakanlık ve Cumhurbaşkanlığı korumaları da saatler öncesinden TBMM Bahçesi’nde incelemelerde bulundu. Güvenlik önlemlerinin üst düzeyde alındığı tören alanına ses ve görüntü sistemleri yerleştirilirdi. Tören sırasında Video Mapping sistemi ile Meclis binasına çeşitli görüntüler yansıtılacak.

-BİRİNCİ MECLİS’TEN TBMM’YE YÜRÜYÜŞ YAPILACAK-

Binlerce vatandaş Meclis’teki törenlerin başlangıcından yaklaşık dört saat önce TBMM bahçesine akın etti. Vatandaşların törene katılımı için Atatürk Bulvarı kapatıldı ve Meclis’in etrafı bariyerlerle çevrildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ve Başbakan Yıldırım’ın İstanbul’daki törenin ardından Ankara’ya gelmesini müteakip Ulus’taki Birinci Meclis’ten TBMM’ye gerçekleştirilecek yürüyüşün ardından anma törenlerinin başlaması bekleniyor. (ANKA)

(HM/ERD)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Geylan; MEB’in mesai günlerinden haberi yok
Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Geylan; MEB’in mesai günlerinden haberi yok
-MİLLİ EĞİTİM BAKANI: 25 BİN ÖĞRETMEN ATAMASI YAPACAĞIZ
-MİLLİ EĞİTİM BAKANI: 25 BİN ÖĞRETMEN ATAMASI YAPACAĞIZ
free mp3 | mp3 download | youtube mp3 | download mp3 album | fresh mp3 music | mp3 top songs | download free music | mp3