-DÜN 8 TERÖRİST ÖLDÜRÜLDÜ, 3 TERÖRİST CESEDİ BULUNDU, 5 TERÖRİST TESLİM OLDU

- Güvenlik Güçleri tarafından dün gerçekleştirilen operasyonlarda 8 terörist öldürüldü, 3 teröristin cesedi bulundu, 5 terörist teslim oldu.

-DÜN 8 TERÖRİST ÖLDÜRÜLDÜ, 3 TERÖRİST CESEDİ BULUNDU, 5 TERÖRİST TESLİM OLDU

ANKARA(ANKA) - Güvenlik Güçleri tarafından dün gerçekleştirilen operasyonlarda 8 terörist öldürüldü, 3 teröristin cesedi bulundu, 5 terörist teslim oldu.

TST'dan yapılan açıklamaya göre Siirt/Pervari’de devam eden operasyonda, tespit edilen bir mağara içerisinde; 12 kg TNT, beş kg amonyum nitrat, dört el yapımı patlayıcı düzeneği, iki büyük tüp, 230 kg gıda maddesi ve çok miktarda muhtelif malzeme ele geçirildi.

Mardin/Nusaybin’de devam eden operasyonda, arazide tespit edilen 510 kök hint kenevir bitkisi ele geçirilerek imha edildi.

Şırnak/Merkez’de güvenlik güçlerince icra edilen pusu devriye faaliyeti esnasında bölücü terör örgütü mensupları ile çıkan çatışma sonucu, üç terörist etkisiz hâle getirildi.

Hakkâri/Yüksekova’da karakola sızma girişiminde bulunan bölücü terör örgütü mensupları ile çıkan çatışma sonucu, bir terörist ölü olarak ele geçirildi bölgede yapılan aramada, üç Kalaşnikof piyade tüfeği, iki RPG-7 roketatar ve beş RPG-7 roketatar mühimmatı ele geçti.

Hakkâri/Yüksekova’da güvenlik güçleri tarafından icra edilen arazi aramasında daha önce etkisiz hâle getirilen bölücü terör örgütü mensubu üç terörist cesedi, iki Kalaşnikof piyade tüfeği, bir RPG-7 roketatar ve iki telsiz bulundu.

Hakkâri/Şemdinli’de güvenlik güçleri tarafından icra edilen arazi aramasında, 218 Doçka makineli tüfek fişeği, 2.300 Kalaşnikof piyade tüfek fişeği, 303 Biksi makineli tüfek fişeği, 15 RPG-7 roketatar mühimmatı, 10 el bombası ve çok miktarda muhtelif malzeme ele geçirildi.

Erzurum/Şenkaya’da güvenlik güçleri tarafından icra edilen arazi aramasında tespit edilen iki sığınak içerisinde bir el bombası, iki adet tüp ve çok miktarda el yapımı patlayıcı yapımında kullanılan malzemeler bulundu.

Diyarbakır/Bismil’de güvenlik güçleri tarafından icra edilen arazi aramasında gizlenmiş olarak bulunan bir çuval içerisinde, iki adet tüp ve çok miktarda el yapımı patlayıcı yapımında kullanılan malzeme ele geçti.

Şırnak/Silopi’de, Irak kuzeyi barınma alanlarında kaçan bölücü terör örgütü mensubu beş terörist güvenlik güçlerine teslim oldu.

Ağrı/Doğubayazıt Tendürek dağı bölgesinde, üs bölgelerine silahlı saldırı için hareket halinde oldukları keşif ve gözetleme vasıtaları ile tespit edilen bölücü terör örgütü mensubu teröristlere yönelik icra edilen hava harekâtında dört terörist etkisiz hâle getirildi. (ANKA)
(HM/ORH)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Geylan; MEB’in mesai günlerinden haberi yok
Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Geylan; MEB’in mesai günlerinden haberi yok
-MİLLİ EĞİTİM BAKANI: 25 BİN ÖĞRETMEN ATAMASI YAPACAĞIZ
-MİLLİ EĞİTİM BAKANI: 25 BİN ÖĞRETMEN ATAMASI YAPACAĞIZ
free mp3 | mp3 download | youtube mp3 | download mp3 album | fresh mp3 music | mp3 top songs | download free music | mp3