-KILIÇDAROĞLU AVRUPA PARLAMENTOSU’NA SESLENDİ: SİZDEN DE ADALET İSTİYORUZ

-CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Avrupa Parlamentosu’na seslenerek, “Biz herkes için adalet istiyoruz, sizden de adalet istiyoruz. Türkiye sadece iktidar partisinden ibaret değil. Avrupa Birliği ile ilişkilerin askıya alınması değil daha sağlıklı ve tutarlı sürdürülmesi gerekiyor” dedi.

-KILIÇDAROĞLU AVRUPA PARLAMENTOSU’NA SESLENDİ: SİZDEN DE ADALET İSTİYORUZ

ANKARA (ANKA) - CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Avrupa Parlamentosu’na seslenerek, “Biz herkes için adalet istiyoruz, sizden de adalet istiyoruz. Türkiye sadece iktidar partisinden ibaret değil. Avrupa Birliği ile ilişkilerin askıya alınması değil daha sağlıklı ve tutarlı sürdürülmesi gerekiyor” dedi.

Kılıçdaroğlu’nun öncülüğünde Ankara’dan İstanbul’a gerçekleştirilen Adalet Yürüyüşü, 23 gününe, Gebze Topçular Kışlası Mevkii’nden başladı.

Yürüyüş öncesi basına açıklamada bulunan Kılıçdaroğlu, “Son derece mutluyum, huzurluyum. Kimsenin burnu kanamadan uzun bir yolculuğu kat edip İstanbul il sınırlarına girmiş olacağız. Pazar günü bu yürüyüşümüzü tamamlamış olacağız ama adalet arayışımızı değil, adalet arayışımız devam edecek” dedi.

Avrupa Parlamentosu’nun Türkiye ile müzakerelerin askıya alınması çağrısını da değerlendiren Kılıçdaroğlu, şöyle konuştu:

“Buradan Avrupa Parlamentosu’na seslenmek isterim, biz herkes için adalet istiyoruz, sizden de adalet istiyoruz. Türkiye sadece iktidar partisinden ibaret değil ki. Türkiye’de bakın bir adalet yürüyüşü yapıyoruz, 10 binler var. Bir referandum yaptık, yüzde 50’den fazlası demokrasi istiyor bu ülkenin. Dolayısıyla Avrupa Birliği ile ilişkilerin askıya alınması değil daha sağlıklı ve tutarlı sürdürülmesi gerekiyor. Bu konuda umarım bizim adalet arayışımıza da destek vererek, Türkiye’yle olan ilişkilerin devamı yönünde karar alırlar. Bu da bizi memnun eder çünkü adalet sadece Türkiye için değil bütün insanlık için geçerli olan bir kavramdır. Avrupa Parlamentosu da adil davranarak, umarım Türkiye’yle olan ilişkileri sürdürme yönünde bir karar alır.” (ANKA)

(HM/GO)

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TÜRK EĞİTİM SEN GENELBAŞKANI TALİP GEYLAN: “ÖĞRETMENLERİMİZE YAPILANLARI ŞİDDETLE LANETLİYORUM.”
TÜRK EĞİTİM SEN GENELBAŞKANI TALİP GEYLAN: “ÖĞRETMENLERİMİZE YAPILANLARI ŞİDDETLE LANETLİYORUM.”
MEB’in yayınladığı lise listesinde 32 ile şok! O illerde Anadolu lisesi tercihi yapılmayacak!
MEB’in yayınladığı lise listesinde 32 ile şok! O illerde Anadolu lisesi tercihi yapılmayacak!
free mp3 | mp3 download | youtube mp3 | download mp3 album | fresh mp3 music | mp3 top songs | download free music | mp3