-KILIÇDAROĞLU: BİZİ SUÇLAMASINLAR DİNLESİNLER

-CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Umuyorum bizim Adalet Yürüyüşü’müze ülkeyi yönetenler daha fazla kulak kabartmış olurlar. Suçlamak yerine dinlemek bir yöneticinin temel görevidir. Niçin biz yürüyoruz? Hangi gerekçeyle yürüyoruz? Bize yapılan bütün hakaretlere rağmen neden sessiz kalıyoruz? Neden inançla ve kararlılıkla ‘Adalet Adalet Adalet’ diyoruz. Bizi suçlamasınlar bizi dinlesinler” dedi.

-KILIÇDAROĞLU: BİZİ SUÇLAMASINLAR DİNLESİNLER

SAKARYA (ANKA) – CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Umuyorum bizim Adalet Yürüyüşü’müze ülkeyi yönetenler daha fazla kulak kabartmış olurlar. Suçlamak yerine dinlemek bir yöneticinin temel görevidir. Niçin biz yürüyoruz? Hangi gerekçeyle yürüyoruz? Bize yapılan bütün hakaretlere rağmen neden sessiz kalıyoruz? Neden inançla ve kararlılıkla ‘Adalet Adalet Adalet’ diyoruz. Bizi suçlamasınlar bizi dinlesinler” dedi.

CHP lideri Kılıçdaroğlu önderliğinde başlayan Adalet Yürüyüşü 18. gününde devam ediyor. Adalet korteji yürüyüşe başlamadan önce, Kılıçdaroğlu basın toplantısı düzenledi. Sivas Katliamı’nın 24. yıldönümü nedeniyle katliamda yaşamını yitirenleri anan Kılıçdaroğlu, “Madımak’ta hayatını kaybedenler hâlâ adalet arıyorlar. Bu nedenle bizim yaptığımız Adalet Yürüyüşü anlamlı. Hiç kimse inancı, kültürü ve siyasi görüşü nedeniyle suçlanmamalı. Herkes düşüncelerini özgürce söyleyebilmeli” dedi.

-“BÜTÜN YURTTAŞLARIMIZ ADALETLİ BİR YÖNETİM İSTİYOR”-

“Sevgili Peygamberimizin şöyle bir Hadis-i Şerifi bir gün adaletli davranmak 60 yıllık ibadetten üstündür” diyen Kılıçdaroğlu, “Biz bir gün değil hepimiz adaletli davranalım diye yürüyoruz. Bize destek veren bütün yurttaşlarımız adaletli bir yönetim, devlet, toplum istiyor. Adaletin egemen olduğu hepimizin düşüncelerini ifade edebildiği, düşüncelerini ifade ettiği için hapse atılmadığı bir düzen istiyoruz. Umuyorum bizim Adalet Yürüyüşü’müze ülkeyi yönetenler daha fazla kulak kabartmış olurlar. Suçlamak yerine dinlemek bir yöneticinin temel görevidir. Niçin biz yürüyoruz? Hangi gerekçeyle yürüyoruz? Bize yapılan bütün hakaretlere rağmen neden sessiz kalıyoruz? Neden inançla ve kararlılıkla ‘Adalet Adalet Adalet’ diyoruz. Bizi suçlamasınlar bizi dinlesinler” şeklinde konuştu.

-“ALLAH’TAN RAHMET DİLEKLERİMİZİ İLETİYORUZ”-

AK Parti Lice İlçe Başkan Yardımcısı Orhan Mercan’ın ve Özalp İlçe Başkan Yardımcısı Aydın Ahi’nin uğradıkları silahlı saldırı sonucu öldürülmelerine değinen Kılıçdaroğlu, “Adalet ve Kalkınma Partisi’nin yöneticilerine başsağlığı dileklerimizi iletiyoruz. Allah’tan rahmet dileklerimizi iletiyoruz” dedi. (ANKA)

(HM/ERD)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
EĞİTİM İŞ MİLLİ EĞİTİM BAKANINI  ZİYARET ETTİ
EĞİTİM İŞ MİLLİ EĞİTİM BAKANINI ZİYARET ETTİ
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’tan Öğretmenlere Mektup
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’tan Öğretmenlere Mektup