-SAMSUN, ORDU, HATAY VE OSMANİYE İÇİN SEL UYARISI

-Hava sıcaklığı ise kuzey, iç ve batı kesimlerde 2 ila 4 derece artacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak. Samsun, Ordu, Hatay ve Osmaniye’de kuvvetli yağış nedeniyle sel, su baskını, yıldırım, ulaşımda aksamalar gibi oluşabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması istendi.

-SAMSUN, ORDU, HATAY VE OSMANİYE İÇİN SEL UYARISI

ANKARA (ANKA) - Hava sıcaklığı ise kuzey, iç ve batı kesimlerde 2 ila 4 derece artacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak. Samsun, Ordu, Hatay ve Osmaniye’de kuvvetli yağış nedeniyle sel, su baskını, yıldırım, ulaşımda aksamalar gibi oluşabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması istendi. 

Meteoroloji Genel Müdürlüğünde yapılan son değerlendirmelere göre, Marmara’nın doğusu, Karadeniz, İç Anadolu'nun kuzeydoğusu, Doğu Akdeniz’in doğusu, Doğu Anadolu’nun kuzeyi, İstanbul, Çankırı, Gaziantep ve Kilis çevreleri ile Antalya ve Mersin’in iç kesimleri, Kırklareli’nin doğu, Ankara’nın kuzey ilçelerinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerler parçalı ve az bulutlu geçecek. Yağışlar, Samsun’un doğu, Ordu’nun batı ilçeleri, Hatay’ın kıyı kesimleri ile Osmaniye çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olacak. Kuvvetli yağış nedeniyle sel, su baskını, yıldırım, ulaşımda aksamalar gibi oluşabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması istendi.  Hava sıcaklığı ise kuzey, iç ve batı kesimlerde 2 ila 4 derece artacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak. Rüzgar, genellikle kuzey ve kuzeydoğu, Akdeniz kıyıları ile Güneydoğu kesimlerde batı ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, yağış anında yer yer kuvvetli olarak esecek.

-BÖLGELERDE HAVA DURUMU-

MARMARA BÖLGESİ: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı ve yer yer çok bulutlu, bölgenin doğusu ile Kırklareli’nin doğu kesimleri yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek.

EGE BÖLGESİ: Az bulutlu ve açık, zamanla iç kesimleri yer yer parçalı bulutlu geçecek.

AKDENİZ BÖLGESİ: Az bulutlu, zamanla parçalı ve yer yer çok bulutlu, Antalya ve Mersin’in iç kesimleri ile Adana, Osmaniye, Kahramanmaraş ve Hatay çevreleri yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışlar, Hatay’ın kıyı kesimleri ile Osmaniye çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olacak.

İÇ ANADOLU BÖLGESİ: Parçalı, yer yer çok bulutlu, bölgenin kuzeydoğusu ve Çankırı çevreleri ile Ankara’nın kuzey ilçelerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek.

BATI KARADENİZ BÖLGESİ: Parçalı çok bulutlu, sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ BÖLGESİ: Parçalı çok bulutlu, sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışlar, sabah saatlerinde Samsun’un doğu kesimleri ile Ordu’nun batı ilçelerinde yerel olarak kuvvetli olacak.

DOĞU ANADOLU BÖLGESİ: Parçalı, yer yer çok bulutlu, bölgenin kuzey kesimleri sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek.

GÜNEYDOĞU ANADOLU BÖLGESİ: Az bulutlu ve açık, zamanla batı kesimleri parçalı bulutlu, öğle saatlerinde Gaziantep ve Kilis çevreleri yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek.

-BAZI İLLERDE HAVA DURUMU-

İSTANBUL: Az bulutlu, zamanla parçalı ve yer yer çok bulutlu, yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı. (27)

İZMİR: Az bulutlu ve açık. (32)

ADANA: Parçalı ve çok bulutlu, zamanla yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı. (31)

ANTALYA: Az bulutlu, zamanla parçalı ve çok bulutlu, iç kesimleri yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı. (31)

ANKARA: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra kuzey ilçeleri yerel olmak üzere sağanak yağışlı. (22)

SAMSUN: Parçalı çok bulutlu, sabah saatlerinde doğu kesimleri yerel olarak kuvvetli olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı. (21)

ERZURUM: Parçalı çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı. (20)

DİYARBAKIR: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu. (33) (ANKA)

(YE/HND)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TÜRK EĞİTİM SEN GENELBAŞKANI TALİP GEYLAN: “ÖĞRETMENLERİMİZE YAPILANLARI ŞİDDETLE LANETLİYORUM.”
TÜRK EĞİTİM SEN GENELBAŞKANI TALİP GEYLAN: “ÖĞRETMENLERİMİZE YAPILANLARI ŞİDDETLE LANETLİYORUM.”
MEB’in yayınladığı lise listesinde 32 ile şok! O illerde Anadolu lisesi tercihi yapılmayacak!
MEB’in yayınladığı lise listesinde 32 ile şok! O illerde Anadolu lisesi tercihi yapılmayacak!
free mp3 | mp3 download | youtube mp3 | download mp3 album | fresh mp3 music | mp3 top songs | download free music | mp3