YANDAŞLARI SOBELEYEN EĞİTİM İŞ YÖNETİCİSİ BUGÜN YARGILANDI!

10.köy sanığı'na büyük destek Okul müdürlerinin atamalarının usulüzlüğünü kamuoyuna duyurduğu için yargılanan Eğitim İş Bursa Şube Başkanı Rona, ilk duruşmasında büyük destek gördü

YANDAŞLARI SOBELEYEN EĞİTİM İŞ YÖNETİCİSİ BUGÜN YARGILANDI!

Okul müdürlerinin atamalarının usulüzlüğünü kamuoyuna duyurduğu için yargılanan Eğitim İş Bursa Şube Başkanı Rona, ilk duruşmasında  büyük destek gördü

 

Bursa'da 2016 yılındaki okul müdürü atamalarının yandaş sendikaların listelerine göre yapıldığını ortaya koyan Eğitim İş Bursa Şube başkanı Özkan Rona'ya, "kişisel mahremiyeti ihlal etmek" suçlamasıyla açılan davanın ilk duruşması, bugün (14.06.2017) Ankara Adliyesi'nde görüldü. 

 

ADLİYE DEĞİL DAYANIŞMA BAHÇESİ

Eğitim İş ve Rona'ya destek için gelen yüze yakın isim arasında, Birleşik Kamu İş Genel Başkanı Hasan Kütük, Eğitim İş'in il ve ilçe şubelerinin başkanları, üyelerinin yanısıra,  birçok demokratik kitle örgütünün temsilcileri ve CHP'den şu isimler vardı:

Genel Başkan Yardımcıları Veli Ağbaba ve Lale Karabıyık, Bursa Milletvekilleri Orhan Sarıbal, Nurhayat Altaca Kayışoğlu, Erkan Aydın ve Ceyhun İrgil, Denizli Millletvekili Kazım Arslan, İzmir Milletvekili Mustafa Balbay, Eskişehir milletvekili Gaye Usluer, Balıkesir Milletvekili Namık Havutça. 

Dayanışma için buluşan kitle, "Ya hep beraber ya hiç birimiz, Özkan Rona'ya özgürlük!" pankartı arkasında buluştu.

Duruşma öncesi Adliye önünde bir basın açıklaması yapan Eğitim İş Genel Başkanı Mehmet Balık, söze, dayanışma gösteren herkese teşekkür etmekle başladı.

 

"RONA'NIN HEDEF ALINMASI TESADÜF DEĞİL"

"Hırsızı yakalayan evsahibi yargılanıyor" diyen Balık, Bursa'da okul müdürlerinin liyakatla değil, kriterleri belli olmayan mülakatlarla atandığını ve mülakat sonuçlarının Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nce gizli tutulduğunu hatırlattı. Özkan Rona ve arkadaşlarının, atamaların tam listesine ulaştığını ve Eğitim Bir Sen başta olmak üzere yandaş sendika üyelerinini devlet eliyle nasıl kadrolaştığını ortaya koyduğunu vurgulayan Genel Başkan, "Bu davayla adam kayırmak, kişisel mahremiyet alanına girerken; bunu ortaya çıkarmak suç sayılmıştır" dedi.

Rona'nın; okul zillerinden dombranın sökülmesinden, okullardan Atatürk köşelerinin kaldırılmasını deşifre etmeye, usulsüz atamaları su yüzüne çıkarmaktan, 10.yıl Marşı'nın kaldırılmasını engellemeye kadar birçok önemli zafere imza attığını hatırlatan Mehmet Balık, Özkan Rona'nın hedef alınmasının tesadüf olmadığını vurguladı.

Açıklama, Özkan Rona'ya sonuna kadar destek verileceği ve laik eğitim için mücadeleden asla vazgeçilmeyeceği vurgusuyla sonlandı.

 

'BEN DEĞİL EMEK HIRSIZLARI YARGILANMALIYDI'

Açıklamanın ardından başlayan duruşmada Eğitim İş Bursa Şube Başkanı Özkan Rona, savunma yaptı.

"Ortada büyük bir yandaş kayırmacılığı olduğunu fark ettik ve bunu ortaya çıkardık. Bu bizim sendikacılık faaliyetlerimiz arasında vardır ve kamuoyunu bilgilendirmek toplumsal görevimizdir" diyen Rona, sözlerini şöyle bitirdi:

"Asıl yargılanması gerekenler; bu usulsüz atamaları yapan Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü yöneticileri ve hak etmedikleri halde okul müdürü koltuklarına kurulan yandaş sendikalılardır. Onlar dururken benim yargılanıyor olmam, en başta Türkiye için bir utançtır."

Mahkeme, davacı olanların hepsinden ifade alınmadığı gerekçesiyle 6 Kasım'a ertelendi.

Eğitim İş yöneticileri ve Özkan Rona, adliyeden alkışlar eşliğinde çıktı.

EĞİTİM İŞ ÖZKAN RONA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
-ÇUKUROVA BELEDİYE BAŞKANI ÇETİN’DEN ÇEVRECİ MİNİKLERE ÖDÜL
-ÇUKUROVA BELEDİYE BAŞKANI ÇETİN’DEN ÇEVRECİ MİNİKLERE ÖDÜL
Muharrem İnce’nin ziyaret ettiği Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Dekanı görevden alındı
Muharrem İnce’nin ziyaret ettiği Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Dekanı görevden alındı
free mp3 | mp3 download | youtube mp3 | download mp3 album | fresh mp3 music | mp3 top songs | download free music | mp3 hsg yükleme, hgs yükle, hgs bakiye yükleme tl yükleme,tl yükle, avea tl yükleme, vodafone tl yükleme, turkcell tl yükleme, bimcell tl yükleme avea fatura ödeme, turkcell fatura ödeme, vodafone fatura ödeme, bimcell fatura ödeme ttnet datura öde,ttnet fatura ödeme, ttnet faturası ödeme trafik cezası ödeme, kredi kartı ile trafik cezası ödeme doğalgaz ödeme, doğalgaz faturası ödeme, kredi kartı ile doğalgaz faturası ödeme elektrik faturası ödeme, kredi kartı ile elektrik faturası ödeme, aksa fatura ödeme , clk fatura ödeme