10. köy davası başlıyor

Bursa'da yapılan okul müdürü atamalarını henüz atamalar yapılmadan tam liste halinde kamuoyuna açıklayan Eğitim - İş Bursa Şuba Başkanı Özkan Rona'nın yargılanmasına başlandığı öğrenildi...

10. köy davası başlıyor

Bursa'da yapılan okul müdürü atamalarını henüz atamalar yapılmadan tam liste halinde kamuoyuna açıklayan Eğitim - İş Bursa Şuba Başkanı Özkan Rona'nın yargılaması başlıyor.

Konuyla ilgili yazılı bir basın açıklaması yayımlayan Eğitim - İş, Bursa Şube Başkanı Rona için "Atamaların rotasını belirleyen yandaş sendika Eğitim Bir Sen'in ipliğini pazara çıkarmıştır." ifadelerini kullandı. 

Eğitim Bir Sen'in "kişiye özel bilgileri açıkladığı" gerekçesiyle açtığı davanın 14 Haziran Çarşamba günü saat 11.15 de Ankara Adliyesinde görüleceği öğrenildi.

CHP Bursa Milletvekili Ceyhun İrgil'in Türkiye Büyük Millet Meclisinde yaptığı konuşma:

 

Merkez Yürütme Kurulu imzası taşıyan açıklama şu şekilde:

"Türkiye'de her alanda olduğu gibi; eğitimde de Cumhuriyetçi, ilerici, aydın, doğrucu bir noktada durmak, muktedirleri rahatsız etmektedir. 

Bursa şube başkanımız Özkan Rona, ilerici bir eğitmen ve haksızlıkları ortaya çıkaran bir sendikacı olduğu için yargılanacaktır.

Hatırlanacağı üzere; Bursa'da yapılan okul müdürü atamalarını, henüz atamalar yapılmadan tam liste halinde kamuoyuna açıklayan Rona, atamaların rotasını belirleyen yandaş sendika Eğitim Bir Sen'in ipligini pazara çıkarmıştır.

Okul müdürlerinin yandaş bir sendika tarafından nasıl belirlendiğini ortaya seren şube başkanımız, rant ve kadrolaşma tekerine hakikatin çomağını sokmuştur.

HIRSIZI YAKALAYAN EV SAHİBİ YARGILANIYOR!

Hırsızları suç üstü yakalayan evsahiplerinin yargılandığı ülkemizde; Özkan Rona da Eğitim Bir Sen'in "kişiye özel bilgileri açıkladığı" gerekçesiyle açtığı davaya maruz kalmaktadır.

Yani adam kayırmak, kişisel mahremiyet alanına girerken; bunu ortaya çıkarmak suç sayılmıştır.

Bursa'daki çarpık eğitim tablosunu, sendikadaki yol arkadaşlarıyla beraber bir nebze de olsa iyileştiren şube başkanımız;  

Okul zillerinden dombranın sökülmesinden, 10.yıl Marşı'nın kaldırılmasını engellemeye kadar birçok önemli işlere imza atmış, tescilli bir Atatürk düsmanı olan Bursa eski il eğitim müdürünün ipliğini pazara çıkarmıştır.

10. KÖYÜ KALABALIK KILACAĞIZ!

Adam kayırmanın normalleşmemesi, çocuklarımızın geleceğine birilerinin torpillerinin gölgesinin düşmemesi, doğru söyleyen 9 köyden kovulsa da; 10.köyün bizim dayanışmamızla ne kadar kalabalık ve güzel olabileceğini göstermek için,  tüm ilerici kamuoyun Çarşamba günü saat 11.15 de Ankara Adliyesinde görülecek olan davamıza bekliyoruz.

Milletvekillerinin ve ilerici demokratik kitle örgütlerinin de dayanışmaya geleceği duruşmada, siz basın emekçilerinin bulunmasını da çok önemsiyoruz."

EĞİTİM İŞ BURSA ŞUBE BAŞKANI ÖZKAN RONA CHP CEYHUN İRGİL MİLLETVEKİLİ
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
-ÇUKUROVA BELEDİYE BAŞKANI ÇETİN’DEN ÇEVRECİ MİNİKLERE ÖDÜL
-ÇUKUROVA BELEDİYE BAŞKANI ÇETİN’DEN ÇEVRECİ MİNİKLERE ÖDÜL
Muharrem İnce’nin ziyaret ettiği Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Dekanı görevden alındı
Muharrem İnce’nin ziyaret ettiği Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Dekanı görevden alındı
free mp3 | mp3 download | youtube mp3 | download mp3 album | fresh mp3 music | mp3 top songs | download free music | mp3 hsg yükleme, hgs yükle, hgs bakiye yükleme tl yükleme,tl yükle, avea tl yükleme, vodafone tl yükleme, turkcell tl yükleme, bimcell tl yükleme avea fatura ödeme, turkcell fatura ödeme, vodafone fatura ödeme, bimcell fatura ödeme ttnet datura öde,ttnet fatura ödeme, ttnet faturası ödeme trafik cezası ödeme, kredi kartı ile trafik cezası ödeme doğalgaz ödeme, doğalgaz faturası ödeme, kredi kartı ile doğalgaz faturası ödeme elektrik faturası ödeme, kredi kartı ile elektrik faturası ödeme, aksa fatura ödeme , clk fatura ödeme