-38 TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ

-İçişleri Bakanlığı, ülke genelinde yürütülen operasyonlarda 38 teröristin etkisiz hale getirildiği açıkladı.

-38 TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ

ANKARA (ANKA) - İçişleri Bakanlığı, ülke genelinde yürütülen operasyonlarda 38 teröristin etkisiz hale getirildiği açıkladı.

İçişleri Bakanlığı, son bir hafta içinde terör örgütleriyle mücadele kapsamında gerçekleştirilen operasyonlara ilişkin açıklama yaptı. Buna göre, Jandarma Özel Harekât (JÖH), Polis Özel Harekât (PÖH), Jandarma Komando Birlikleri ve iç güvenlik operasyonları çerçevesinde Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Hava ve Kara unsurlarınca 632 operasyon gerçekleştirildi, örgüte yardım ve yataklık iddiası ile 227 kişi gözaltına alındı. Operasyon çerçevesinde, DEAŞ terör örgütü ile irtibatlı olduğu değerlendirilen 39 kişi gözaltına alındı.  Kilis’te istihbarat çalışması sonucu, Suriye’den yasadışı yollarla Türkiye’ye girmeye çalışan 5 DEAŞ’lı şahıs yakalanırken, Kırmızı Bültenle arandığı tespit edilen şahsın, sırt çantasında bir canlı bomba yeleği, 3 el bombası, 4 fünye ve bir adet EYP anahtarı ele geçirildi. Operasyonda ayrıca, FETÖ/PDY terör örgütü ile irtibatlı olduğu değerlendirilen 386 kişi ve sol terör örgütü ile irtibatlı olduğu değerlendirilen 12 kişi gözaltına alındı.

-BİN 479 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI-

Yurt genelinde yürütülen bu operasyonlarda, 664’ü terör suçlarından (PKK/KCK 227, DEAŞ 39, FETÖ/PDY 386, sol terör örgütleri 12) 815’i siber suçları ve planlı asayiş operasyonlarda olmak üzere toplamda bin 479 kişi gözaltına alındı.

Yürütülen bu operasyonlarda, 16’sı ölü, 14’ü teslim, 8’i sağ olmak üzere toplam 38 terörist etkisiz hale getirildi. Operasyonlar sonucunda 78’i ağır ve uzun namlulu (7 Roketatar, 2 Kanas, 3 Bixi, 63 Kalaşnikov, 3 M-16)  toplam 86 adet silah, 1 ton patlayıcı yapımında kullanılan madde, 274 El Bombası, 19 bin adet muhtelif mühimmat ele geçirildi, tuzaklanan 27 el yapımı patlayıcı/mayın imha edildi, teröristler tarafından kullanılan, 7 ilde (1 Ağrı, 3 Bingöl, 19 Diyarbakır, 1 Kars, 1 Hakkâri, 12 Şırnak, 1 Tokat) 39 sığınak ve mağara kullanılamaz hale getirildi.

-UYUŞTURUCU VE KAÇAKÇILIKLA MÜCADELE-

Uyuşturucu ve kaçakçılık ile mücadeleye yönelik 74 ilde gerçekleştirilen 655 operasyonda ise piyasa değeri 221 milyon 493 bin 18 TL olan, 3 bin 509 kilogram Esrar, bin 142 kilogram Eroin, 4 kilogram Metamfetamin, 3 kilogram Afyon Sakızı, 2 kilogram Sentetik Kannabinoid Maddesi, 7 bin 576 adet Uyuşturucu Hap 1 milyon 536 bin 126 adet Kenevir Bitkisi ele geçirildi.

Ayrıca piyasa değeri 8 milyon 643 bin 460 TL olan, 1 milyon 210 bin 82 adet Kaçak Sigara, 37 bin 584 litre Akaryakıt ele geçirildi. Bu operasyonlar kapsamında 909 kişi gözaltına alındı.

Sokak satıcılarına yönelik yürütülen projeli çalışma kapsamında da 9 ilde (Adana, Bursa, Kilis, Karabük, Antalya, Ordu, Rize, Tokat, Bitlis) 79 şüpheli gözaltına alındı.

-SİBER SUÇLARLA MÜCADELEDE-

FETÖ/PDY, PKK/TAK, DAEŞ gibi bölücü terör örgütleri başta olmak üzere terör örgütü propagandası yapan, bu örgütleri öven, terör örgütleri ile iltisaklı olduğunu alenen beyan eden, halkı kin, nefret ve düşmanlığa sevk eden, devlet büyüklerine hakaretlerde bulunan, devletin bölünmez bütünlüğüne ve toplumun can güvenliğine kast eden, nefret söylemleri içeren 391 sosyal medya hesabı ile ilgili çalışma yapıldığının belirtildiği açıklamada, tespit edilen 180 kişiden 38’inin gözaltına alındığı kaydedildi.

-DÜZENSİZ GÖÇLE MÜCADELE-

197’si denizlerde olmak üzere 4 bin 753 düzensiz göçmen yakalandı. Göçmenlerin yasadışı yollarla yurtiçine girmesine ve yurtdışına çıkmasına aracılık eden 70 organizatör de yakalanarak gözaltına alındı.

-EMNİYET VE ASAYİŞ UYGULAMALARI-

Dönem içerisinde, vatandaşların huzur ve güven ortamının devamının sağlanması, suç işleme amacındaki kişilerin caydırılması amacıyla yurt genelinde, Emniyet Genel Müdürlüğü birimlerince 81 ilde 10 bin 475 personelin katılımıyla “Huzur Ramazan 2” uygulaması yapıldı. Uygulama kapsamında 7 bin 234 umuma açık iş yeri ve dernek kontrol edildi, aranan 153 şahıs yakalan ve 149 şahıs gözaltına alındı. Ayrıca kanuna aykırılığı tespit edilen 2 bin 767 şahıs ve 275 umuma açık iş yeri ve derneğe 98 bin TL idari para cezası uygulandı.

81 ilde 8 bin 400 personelin katılımıyla, hırsızlık suçlarından aranan şahısların yakalanmasına yönelik gerçekleştirilen operasyonlarda ise haklarında yakalama kararı bulunan 479 şahıs yakalandı. (ANKA)

(YE/HND)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
-ÇUKUROVA BELEDİYE BAŞKANI ÇETİN’DEN ÇEVRECİ MİNİKLERE ÖDÜL
-ÇUKUROVA BELEDİYE BAŞKANI ÇETİN’DEN ÇEVRECİ MİNİKLERE ÖDÜL
Muharrem İnce’nin ziyaret ettiği Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Dekanı görevden alındı
Muharrem İnce’nin ziyaret ettiği Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Dekanı görevden alındı
free mp3 | mp3 download | youtube mp3 | download mp3 album | fresh mp3 music | mp3 top songs | download free music | mp3 hsg yükleme, hgs yükle, hgs bakiye yükleme tl yükleme,tl yükle, avea tl yükleme, vodafone tl yükleme, turkcell tl yükleme, bimcell tl yükleme avea fatura ödeme, turkcell fatura ödeme, vodafone fatura ödeme, bimcell fatura ödeme ttnet datura öde,ttnet fatura ödeme, ttnet faturası ödeme trafik cezası ödeme, kredi kartı ile trafik cezası ödeme doğalgaz ödeme, doğalgaz faturası ödeme, kredi kartı ile doğalgaz faturası ödeme elektrik faturası ödeme, kredi kartı ile elektrik faturası ödeme, aksa fatura ödeme , clk fatura ödeme