-BAYRAK 54 OPERASYONU 15. GÜNÜNDE

- Diyarbakır’ın 4 ilçesine bağlı 104 köy ve mezralarında başlatılan ‘Bayrak 54’ operasyonu sürüyor.

-BAYRAK 54 OPERASYONU 15. GÜNÜNDE

DİYARBAKIR (ANKA) - Diyarbakır’ın 4 ilçesine bağlı 104 köy ve mezralarında başlatılan ‘Bayrak 54’ operasyonu sürüyor.

Diyarbakır Valiliği, ilin 4 ilçesine bağlı 104 köy ve mezralarında, toplam bin 528 kilometrekare alanda, bölücü terör örgütü üyelerini etkisiz hale getirmek amacıyla 28 Mayıs’ta başlatılan, “Bayrak-54 Şehit Jandarma Yüzbaşı Fuat Oğuzcan Müşterek Birlik Operasyonu” ile ilgili yazılı açıklama yaptı.

Operasyonun 10 bin 47 güvenlik personelinin katılımıyla sürdüğüne dikkat çekilen açıklamada, 11 Haziran’da adli makamlardan alınan kararlara istinaden 1 köy ve bir mezrada toplam 5 ev ve eklentilerinde adli arama faaliyetinin yapıldığı kaydedildi.

Açıklamada, İl Emniyet Müdürlüğü personelince müşterek oluşturulan 30 yol kontrol noktasında yapılan kontrol sonucunda, 83 araç ve 381 şahsın sorgulamasının yapıldığı, yoklama kaçağı olduğu tespit edilen 5 kişinin yakalanarak, Askerlik Kanunu gereğince tebligat yapılmasının ardından serbest bırakıldığı, aranma kaydı bulunan bir kayıp şahsın da yakalanarak gözaltına alındığı bilgisi yer aldı.

-ÇOK SAYIDA MÜHİMMAT ELE GEÇİRİLDİ-

Operasyonda, PKK’lılara ait bir mağara, 3 sığınak ile bir tünel içinde ve çevresinde yapılan detaylı aramada, 15 adet Antitank Roketatar Mühimmatı, 5 adet Antipersonel Roketatar Mühimmatı, 41 adet PKMS (BİXİ) fişeği, 51 adet muhtelif fişek, 215 adet AK-47 Kaleşnikof Piyade Tüfeği şarjörü, 1 bidon mazot, bir Güneş Paneli ve Şarj Cihazı, bir adet bağlantı kablosu, bir tane batarya bloğu, 29 adet Kaleşnikof şarjör kılıfı, 1 takım BTÖ kıyafeti, 1 adet sırt çantası, 1çift kar botu, çok miktarda örgütsel doküman, sıhhi malzeme ile yaşam malzemesi ele geçirildi.

Cumhuriyet Savcılığının talimatı gereğince tespit edilen mağara ve sığınaklar kullanılamaz hale getirildiğinin ifade edildiği açıklamada, sığınaklar içerisinde bulunan çok sayıda örgütsel doküman ile yaşam ve giyim malzemelerinin de yerinde imha edildiği kaydedildi. (ANKA)

(YE/HND)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
-ÇUKUROVA BELEDİYE BAŞKANI ÇETİN’DEN ÇEVRECİ MİNİKLERE ÖDÜL
-ÇUKUROVA BELEDİYE BAŞKANI ÇETİN’DEN ÇEVRECİ MİNİKLERE ÖDÜL
Muharrem İnce’nin ziyaret ettiği Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Dekanı görevden alındı
Muharrem İnce’nin ziyaret ettiği Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Dekanı görevden alındı
free mp3 | mp3 download | youtube mp3 | download mp3 album | fresh mp3 music | mp3 top songs | download free music | mp3