EĞİTİM İŞ:ANAHTARLARI BIRAKIP GİDİN!

Eğitim İş Sendikası Genel Merkezinden yapılan yazılı açıklamada;

EĞİTİM İŞ:ANAHTARLARI BIRAKIP GİDİN!

AKP’nin yandaş sendikası Eğitim-Bir-Sen, okul müdür ve müdür yardımcısı mülakatları yapılmadan önce mülakata katılacaklara mesaj çekerek şubelerinde toplantı yapılacağını duyurdu. 

Özetle, “önce bizim mülakatımızdan geçeceksiniz” denmekte.

Bilindiği üzere Milli Eğitim Bakanlığı 22.04.2017 tarihli Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren Milli Eğitim Bakanlığına Bağlı Eğitim Kurumlarına Yönetici Görevlendirme Yönetmeliği ile müdür yardımcılığı yazılı sınavı kaldırılmış ve mülakatla görevlendirmeyi yani torpili yeniden hakim kılmıştı. Eğitim-İş olarak biz de sadece yandaş ve kurşun asker yönetici beklentisinin yönetmeliğin ruhuna işlediğini belirtmiş yönetmeliğin hukuka aykırı düzenlemelerinin iptali konusunda Danıştay nezdinde dava açmıştık. Dava ise yargı sürecinde (biterse!) devam etmektedir.

Devlet sisteminin alt üst edildiği gelinen noktada ise sarı sendikacılık başka bir aşamaya ulaşmış, adeta Milli Eğitim Bakanlığı “çırak çıkarılarak” sistemin yan unsuru haline getirilmiştir.

Milli Eğitim Bakanlığına çağrımızdır:

Ya görev ve yetkilerinize sahip çıkın! Ya da anahtarları bu “yeni nesil sendikacılığa” teslim edin! Ki! bizler de asıl muhataplarımızı bilelim.

          MERKEZ YÖNETİM KURULU 

EĞİTİM İŞ
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Geylan; MEB’in mesai günlerinden haberi yok
Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Geylan; MEB’in mesai günlerinden haberi yok
-MİLLİ EĞİTİM BAKANI: 25 BİN ÖĞRETMEN ATAMASI YAPACAĞIZ
-MİLLİ EĞİTİM BAKANI: 25 BİN ÖĞRETMEN ATAMASI YAPACAĞIZ
free mp3 | mp3 download | youtube mp3 | download mp3 album | fresh mp3 music | mp3 top songs | download free music | mp3