ÖYP MECBURİ HİZMET KALDIRILDI

Eğitim İş Genel Merkezinden yapılan yazılı açıklamada;ÖYP mağdurlarının sorunları ve YÖK'e yazılan yazı ile çözüm önerileri aktarıldı.

ÖYP MECBURİ HİZMET KALDIRILDI

ÖYP mağduru üniversite eğitim emekçilerinin sorunlarını ve çözüm önerilerini Genel Örgütlenme Sekreteri ve Yükseköğretim sorumlusu Ahmet Güngör ile İzmir 4 No’lu Şube Başkanı ve Üniversite Komisyonu Koordinatörü Haşim Karaman YÖK’e iletti.

ÖYP Koordinatörlüğü ile yapılan görüşmede mecburi hizmetin kaldırıldığı ve üniversitelere bildirildiği bilgisi verildi.

Ayrıca görüşmede, 50/D kadrosunun yarattığı mağduriyetler ile 33/A kadrosuna aktarılma sırasında konulan ağır kriterler de YÖK’e iletildi. TBMM Milli Eğitim Alt Komisyonu’nda şu sıralar görüşülmekte olan torba yasada teklif edilen Araştırma Görevlilerinin istihdamı ile ilgili çekinceler de ifade edildi.

 Eğitim-İş, bilimsel ve laik eğitimin bilim insanlarının yetiştirilmesinde temel alınması bilinciyle, akademik personelin özerk ve özgür ortamlarda çalışması için her türlü imkanın sağlanması gerektiğine inanır. Bilim insanlarının üzerinde baskı, yönlendirme ve her türlü kısıtlamanın ülkemizin geleceğinin karartılması anlamına geleceği açıktır. Bu nedenle Eğitim-İş, akademik personelin iş güvencesi ile birlikte bilim insanlarının saygınlığını gözeten taleplerinin takipçisi olacaktır.

                                                                                                                                                       MERKEZ YÖNETİM KURULU

 

YÖK'e yazdığımız yazı

YÖK'ten gönderilen yazı

eğitim iş öyp zorunlu hizmet
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
-ÇUKUROVA BELEDİYE BAŞKANI ÇETİN’DEN ÇEVRECİ MİNİKLERE ÖDÜL
-ÇUKUROVA BELEDİYE BAŞKANI ÇETİN’DEN ÇEVRECİ MİNİKLERE ÖDÜL
Muharrem İnce’nin ziyaret ettiği Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Dekanı görevden alındı
Muharrem İnce’nin ziyaret ettiği Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Dekanı görevden alındı
free mp3 | mp3 download | youtube mp3 | download mp3 album | fresh mp3 music | mp3 top songs | download free music | mp3