KONCUK: HÜKÜMET 15 TEMMUZ'DAKİ HAKLILIĞINI KAYBETMEKTEDİR

ANKARA (ANKA) – Türkiye Kamu Sen ve Türk Eğitim Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, “Sözcü gazetesinin, daha önce milliyetçi, vatansever kişilerin suçlanması kabak tadı verdi. FETÖ'yle mücadele edelim derken, alakasız binlerce masum insanın da açığa alınması veya ihracı artık kamu vicdanını rahatsız etmektedir. Hükümet, bu haksızlıklar sebebiyle,15 Temmuz'daki haklılığını kaybetmektedir” değerlendirmesinde bulundu.

KONCUK: HÜKÜMET 15 TEMMUZ'DAKİ HAKLILIĞINI KAYBETMEKTEDİR

Genel Başkan Koncuk, Sözcü Gazetesi’nin İnternet Sitesi Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Mediha Olgun, ve İzmir muhabiri Gökmen Ulu’nun tutuklanmasının ardından FETÖ ile mücadele süreci hakkında Twitter’dan paylaşımlarda bulundu. “FETÖ'yle mücadele konusu iyice sulandırıldı” diyen Koncuk değerlendirmelerine şöyle devam etti:

“En son Sözcü gazetesinin, daha önce milliyetçi, vatansever kişilerin suçlanması kabak tadı verdi. FETÖ'yle mücadele edelim derken, alakasız binlerce masum insanın da açığa alınması veya ihracı artık kamu vicdanını rahatsız etmektedir. Hükümet, bu haksızlıklar sebebiyle,15 Temmuz'daki haklılığını kaybetmektedir. FETÖ'yle mücadele masumların canını yakan boyut kazanmıştır. Türkiye, FETÖ'yle mücadele adı altında yaşanan, masumların canını yakan, bu hukuk dışı görüntüden hızla çıkmalı, normalleşme sağlanmalıdır.

-“KAVURMACILAR ELLERİNİ KOLLARINI SALLAYIP GEZERKEN OLAN GARİBANLARA OLMAKTADIR”-

FETÖ'le mücadele elbette yapılmalı, ancak keyfilikten çıkılarak hukukun gerekleri uygulanmalı, anlamsız kriterlerden derhal vaz geçilmelidir. Yoldan geçerken selam verenin FETÖCÜ sayıldığı, banka hesabı, sendika üyeliği vb.kriterler olduğu sürece bu fasit daireden çıkış imkansızdır. Şu Mübarek Ramazan ayı da vesile kılınarak, yeni sayfa açılmalı, hukuk devleti olduğumuz artık hatırlanmalıdır. Aksi çözümsüzlüktür, acıdır. Dün FETÖCÜLÜĞÜ tescilli olan bazı isimlerin bugün, FETÖ'yle mücadele konusunda ahkam kesmesine de dikkat edilmelidir. Kirli isimlere dikkat! Kavurmacılar vb isimler bir şekilde ellerini kollarını sallayıp gezerken olan garibanlara, masumlara olmaktadır. FETÖ'yle mücadele bu mudur?” (ANKA)

(HM/ERD)

TÜRKİYE KAMUSEN TÜRK EĞİTİM SEN İSMAİL KONCUK
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TÜRK EĞİTİM SEN GENELBAŞKANI TALİP GEYLAN: “ÖĞRETMENLERİMİZE YAPILANLARI ŞİDDETLE LANETLİYORUM.”
TÜRK EĞİTİM SEN GENELBAŞKANI TALİP GEYLAN: “ÖĞRETMENLERİMİZE YAPILANLARI ŞİDDETLE LANETLİYORUM.”
MEB’in yayınladığı lise listesinde 32 ile şok! O illerde Anadolu lisesi tercihi yapılmayacak!
MEB’in yayınladığı lise listesinde 32 ile şok! O illerde Anadolu lisesi tercihi yapılmayacak!
free mp3 | mp3 download | youtube mp3 | download mp3 album | fresh mp3 music | mp3 top songs | download free music | mp3