Ve görevden alındı

Bursa’da okul zillerinden 10. Yıl Marşı’nı kaldırmaya çalıştığı, Eğitim İş tarafından belgelenen İl Eğitim Müdürü Veli Sarıkaya görevden alındı.

Ve görevden alındı

Bursa’da okul zillerinde AKP’nin seçim müziği haline gelen dombranın kullanılmasının ardından patlak veren skandalların arkasındaki isim, koltuğundan oldu.

Eğitim İş’in girişimiyle, MEB’den gelen talimat doğrultusunda okul zillerinden dombranın kaldırılmasına yönelik talimat vermek zorunda kalan Bursa İl Eğitim Müdürü, aynı gün atağa geçerek 10.Yıl Marşı’nın da zil sesi olarak kullanılmasının önüne geçmeye çalışmıştı.

Skandal, önce İnegöl Eğitim Müdürü Mustafa Karaaslan’ın üzerine kalmış, Eğitim İş’in baskıları sonucu Karaaslan,  “Talimat bana değil, İl Milli Eğitim’e ait. Ama beni yalnız bıraktılar” itirafında bulunmuştu.

Eğitim İş Bursa Şube Yönetimi, Veli Sarıkaya’nın özel kalemi ile Karaaslan arasındaki mesajlaşmaların ekran görüntülerin günler önce kamuoyuyla paylaşmış, ancak Sarıkaya’dan bir açıklama gelmemişti.

 

‘YAPTIĞININ ARKASINDA DA DURAMADI, KOLTUĞUNDA DA’

Skandalı ortaya çıkaran Eğitim İş Bursa Şube Başkanı Özkan Rona, Sarıkaya’nın görevden alınmasının ardından şu açıklamayı yaptı:

“Göreve başladığı günden bu yana Bursa’da birçok skandal uygulama ve karara imza atmış bir isimdi.

En son patlak veren dombra skandalı da bardağı taşıran son damla oldu. Üstelik bu skandalın baş faili kendisi olmasına rağmen, skandal ilk günlerde İnegöl Eğitim Müdürü’nün üstüne kalınca ses etmedi. Yani yaptığının arkasında bile duramayan bu şahsın, koltuğunda da duramaması gerekiyordu zaten.

Hatırlanacak olursa malum mesajlaşmalarda, skandalı ortaya çıkaran sendikamızı muhatap almayacağını, açıklama yapmayacağını da beyan ediyordu. İşte açıklama yapmaya bile tenezzül etmediği o sendika, onu, kötüye kullandığı görevinden etti.

Sarıkaya’nın görevden alınacağını yakın bir tarihte kamuoyuna duyurmuştuk. Dediğimiz gibi oldu ve Bakanlık’ta boş bir kadroya alınarak kızağa çekildi. Ama bu zaferin rehavetine kapılmayacağız. Eğitim İş olarak, ülkemizin kurucu değerlerine saldırarak koltuğunu korumaya çalışan, eğitimi gericileştiren, çocuklarımızın geleceği üzerinden siyasi ikbal inşa etmeye çalışan tüm idarecilerle mücadele etmeye devam edeceğiz.”

Odatv

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
-ÇUKUROVA BELEDİYE BAŞKANI ÇETİN’DEN ÇEVRECİ MİNİKLERE ÖDÜL
-ÇUKUROVA BELEDİYE BAŞKANI ÇETİN’DEN ÇEVRECİ MİNİKLERE ÖDÜL
Muharrem İnce’nin ziyaret ettiği Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Dekanı görevden alındı
Muharrem İnce’nin ziyaret ettiği Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Dekanı görevden alındı
free mp3 | mp3 download | youtube mp3 | download mp3 album | fresh mp3 music | mp3 top songs | download free music | mp3 hsg yükleme, hgs yükle, hgs bakiye yükleme tl yükleme,tl yükle, avea tl yükleme, vodafone tl yükleme, turkcell tl yükleme, bimcell tl yükleme avea fatura ödeme, turkcell fatura ödeme, vodafone fatura ödeme, bimcell fatura ödeme ttnet datura öde,ttnet fatura ödeme, ttnet faturası ödeme trafik cezası ödeme, kredi kartı ile trafik cezası ödeme doğalgaz ödeme, doğalgaz faturası ödeme, kredi kartı ile doğalgaz faturası ödeme elektrik faturası ödeme, kredi kartı ile elektrik faturası ödeme, aksa fatura ödeme , clk fatura ödeme