EĞİTİM İŞ:“ATA’YA MEKTUP” YARIŞMAMIZA TÜM İLLERDEN YOĞUN KATILIM

Eğitim İş Genel Merkezinden yapılan yazılı açıklamada;Eğitim İş’in büyük önder Mustafa Kemal Atatürk'ün, Samsun'a çıkarak, bağımsızlık ve özgürlük meşalesini yakmasının 98. yıldönümü nedeniyle düzenlediği mektup yarışmasına olağanüstü bir katılım gerçekleşti.

EĞİTİM İŞ:“ATA’YA MEKTUP” YARIŞMAMIZA TÜM İLLERDEN YOĞUN KATILIM

Eğitim İş’in büyük önder Mustafa Kemal Atatürk'ün, Samsun'a çıkarak, bağımsızlık ve özgürlük meşalesini yakmasının 98. yıldönümü nedeniyle düzenlediği mektup yarışmasına olağanüstü bir katılım gerçekleşti.

Yurdun dört bir yanından “Ulusal Bağımsızlığın 98. Yılında Gençliğin Ata’sına Özlemi” konulu yarışma için mektup yazan lise öğrencileri, ülkenin bu karanlık günlerinde bile -tıpkı Atatürk’ün söylediği gibi- gençliğin nasıl da umut olduğunu gösterdi.

 

ZORLU ELEME SÜRECİ

Yurdun her yerinden ilgi gören yarışmanın eleme süreci de tamamlandı ve ilk 5’e giren öğrenciler belirlendi.

Yüzlerce mektubun değerlendirilmesi ise sendika şubelerinde kurulan komisyonların mektupları elemesi ve elemeden geçen mektupları Genel Merkez’deki ana komisyona göndermeleriyle tamamlandı.

Elemeden geçen tüm mektuplar, ana komisyondaki Nur Serter, Işık Kansu, Erdal Atıcı ve Ebru Sungar tarafından incelendi.

 

SADECE İLK 3’E DEĞİL, TÜM KATILMICILARA ÖDÜL

Mektuplar incelenirken; yazım biçimi, duygu, kompozisyonun özgünlüğü, güncellikle bütünleşme oranı gibi birçok unsur göz önüne bulunduruldu.

Komisyon üyelerinin, her bir mektup çok değerli olduğu için elemekte zorlandığı yarışmacılardan ilk 5’ e girenler ise şöyle:

  1. D.İleri-Hatay
  2. M.Alçınkaya-Yalova
  3. H.Mercan-Amasra/Bartın
  4. Ş.Demir-Midyat/Mardin
  5. E. Güneş-Ağrı

 

 

İlk üçe giren eser sahibi öğrencilere, iki kişilik Selanik gezisi; 4. ve 5.’lere ikişer kişilik Çanakkale gezisi; yarışmaya katılan tüm öğrencilere ise Nazım Hikmet kitapları armağan edilecek. 

Ödül töreni, 3 Haziran’da Barolar Birliği’nin Ankara Balgat’taki tesisinde gerçekleştirilecek.

 

İlk 3’e giren mektuplardan alıntılar

  • Senin bizi okyanuslardan yüzerek çıkarmanın aksine, bugün ülkede ayağıma taş bağlayıp boğmaya çalışanlar olduğu için endişeliyim.Ama senin her bir sözcüğünün bizim için galibiyet olacağını biliyorum.
  • Başka bir memlekette doğmak istemeyeceğimi; tek bir saç telimi oynatmadan söylediğim marşın üzerinde dalgalanan o büyük bayraktan başka hiçbir bayrağın altında durmayacağımı defalarca kendime hatırlatacak ve bu umutsuzluğa karşı, batan güneşin kızılını izleyecek, cıvıltıları işitecek ve rüzgarı anlayacağım.
  • Kimse vazgeçiremeyecek bizi Mustafa Kemal’de. Bu vatanı yıkamayacaklar; bayrağımızı göklerden yerlere indiremeyecekler.
eğitim iş ata'ya mektup
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
-ÇUKUROVA BELEDİYE BAŞKANI ÇETİN’DEN ÇEVRECİ MİNİKLERE ÖDÜL
-ÇUKUROVA BELEDİYE BAŞKANI ÇETİN’DEN ÇEVRECİ MİNİKLERE ÖDÜL
Muharrem İnce’nin ziyaret ettiği Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Dekanı görevden alındı
Muharrem İnce’nin ziyaret ettiği Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Dekanı görevden alındı
free mp3 | mp3 download | youtube mp3 | download mp3 album | fresh mp3 music | mp3 top songs | download free music | mp3 hsg yükleme, hgs yükle, hgs bakiye yükleme tl yükleme,tl yükle, avea tl yükleme, vodafone tl yükleme, turkcell tl yükleme, bimcell tl yükleme avea fatura ödeme, turkcell fatura ödeme, vodafone fatura ödeme, bimcell fatura ödeme ttnet datura öde,ttnet fatura ödeme, ttnet faturası ödeme trafik cezası ödeme, kredi kartı ile trafik cezası ödeme doğalgaz ödeme, doğalgaz faturası ödeme, kredi kartı ile doğalgaz faturası ödeme elektrik faturası ödeme, kredi kartı ile elektrik faturası ödeme, aksa fatura ödeme , clk fatura ödeme