Onuncu Yıl Marşı skandalının yazışmaları ortaya çıktı

Okul zillerinden dombranın kaldırılmasına karşılık 10.Yıl Marşı’nın da kaldırılması için talimat vermekle suçlanan İnegöl Milli Eğitim Şube Müdürü, “Talimat bana değil, günlerdir çıt çıkarmayan İl Milli Eğitim’e ait” dedi ve İl Milli Eğitim ile arasında geçen mesajlaşmaları gösterdi.

Onuncu Yıl Marşı skandalının yazışmaları ortaya çıktı

AKP’nin seçim şarkısı olan "Dombra"nın Bursa’da okul zili olarak kullanılmasına yapılan itiraza, 10. Yıl Marşı’nın da okul zillerinden çıkarılmasına yönelik talimatıyla gündeme gelen İnegöl Milli Eğitim Şube Müdürü Mustafa Karaaslan “Talimat bana değil, İl Milli Eğitim’e ait. Ama beni yalnız bıraktılar” dedi. 

Konuyu en başından beri gündeme getiren ve Dombra'nın okul zillerinden kaldırılmasını sağlayan Bursa Eğitim İş şube yönetimine, İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden kendisine gelen mesajların ekran görüntülerini yollayan Mustafa Karaaslan, “Bu kadar zaman İl Milli Eğitim, kendi hatasını düzeltir, bir açıklama yapar diye bekledim. Ama benim üstüme yıktılar. Artık yeter!” dedi.

“AÇIKLAMA YAPIN DEDİKÇE SUSTULAR”

Konuya ilişkin aynı gün İl Milli Eğitim’den gelen mesajları gösteren Karaaslan, skandalın perde arkasını Eğitim İş'e şu sözlerle anlattı:

“Bakanlık’tan Dombra'nın zil sesi olarak kullanıldığı okulların derhal bildirilmesine yönelik Bursa İl Milli Eğitim’e mesaj gelmiş. Onlar bize aktardı, biz de okul müdürlerimize. Sonra (mesajlaşmalarda da görüleceği üzere) aynı mesaj 10. Yıl Marşı’na ilişkin geldi. Burada iş bilmezin teki üstteki Dombra mesajındaki Dombra'yı çıkarıp 10. Yıl Marşı yazmış. Aklı sıra kestirme iş yapmış ama bu şekilde de 10. Yıl Marşı talimatının da MEB’den geldiği algısı oluşmuş. Oysa talimat İl Milli Eğitim’den gelmiştir. Biz sadece aktardık ki görevimiz bu. Haberler ilk çıktığında İl Milli Eğitim’e ‘konuya el atın, açıklama yapın’ diye mesajlar attım, aradım… Ama olmadı. Mesajlaşma görüntülerinden her şey anlaşılacaktır. Açıklama yapması gereken kurum, İl Milli Eğitim’in ta kendisidir.”

İL MİLLİ EĞİTİM: AÇIKLAMA YAPMAYACAĞIZ

İl Milli Eğitim Müdürlüklerinin normalde özel kalemleri bulunmasa da Bursa’da Muhittin Bilir isimli bir şube müdürüne bu görevin fiili olarak verildiğini anlatan Karaaslan’ın Eğitim İş'le paylaştığı ekran görüntülerinde; Muhittin Bilir’in “Müdür Bey, sendikayı muhatap alıp açıklama yapmayacak” dediği görülüyor.

Şimdi gözler, bu konuda suskunluğunu koruyan ve şimdiye kadar skandalın tek faili olarak İnegöl Şube Müdürü’nün görülmesine yol açan Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nde.

“İKTİDARA YARANMA KAYGISI OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORUZ”

Skandalın ortaya çıkmasını sağlayan ve Bursa’daki okul zillerinden ‘Dombra’nın kaldırılmasını sağlayan Eğitim İş Bursa Şube Başkanı Özkan Rona, son  gelişmeler üzerine şunları söyledi: 

“Bursa İl Milli Eğitim Müdür Vekili Veli Sarıkaya göreve başladığı günden beri Bursa skandalların ardı arkası kesilmedi. 10. Yıl Marşı talimatının arkasından Sarıkaya'nın çıkmasına da şaşırmadık. Bursa İl Milli Eğitim Müdürü'nün değiştirileceği son günlerde çok sık konuşulmaya başlanmıştır. Bu şahsın dombranın avukatlığını yapma, 10. Yıl Marşı ile dombrayı aynı kefeye koyma gayretinin arkasında da iktidara yaranma ve koltuğu koruma kaygısı olduğunu düşünüyoruz.”

“PAŞA PAŞA BİR AÇIKLAMA YAPACAK”

“Cumhuriyet ile hesaplaşmak için 10. Yıl Marşı'na saldıran bu kişi, hak etmediği bu koltuğu kendisine veren siyasi iktidara göz kırparak, Bursa’nın içler acısı haldeki eğitim sorunlarını kamufle edemez. Edemeyecek. İzin vermeyiz” diyen Rona açıklamasını şöyle sürdürdü:

“Öte yandan; demokratik biri ülkede bir meseleye dahli olan herhangi bir demokratik kitle örgütü, bu konuda ciddiye alınır. Oysa Karaaslan’ın paylaştığı mesajlaşma görüntülerinde, Sarıkaya’nın bu skandalı ortaya seren sendikamızı muhatap almayacağını beyan ettiği görülüyor. Buradan sesleniyoruz: Paşa paşa bir açıklama yapacak, ve nasıl olur da dombra ile 10.Yıl Marşı’nı bir tuttuğunuzu, bu skandal patlayınca bu işi nasıl İnegöl Şube Müdürü’nün üstüne yıktığınızı açıklayacaksınız. Zira biz bu işin peşini bırakmayacağız!”

İşte Eğitim İş'in kamuoyu ile paylaştığı o mesajlar:

Odatv.com

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
-ÇUKUROVA BELEDİYE BAŞKANI ÇETİN’DEN ÇEVRECİ MİNİKLERE ÖDÜL
-ÇUKUROVA BELEDİYE BAŞKANI ÇETİN’DEN ÇEVRECİ MİNİKLERE ÖDÜL
Muharrem İnce’nin ziyaret ettiği Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Dekanı görevden alındı
Muharrem İnce’nin ziyaret ettiği Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Dekanı görevden alındı
free mp3 | mp3 download | youtube mp3 | download mp3 album | fresh mp3 music | mp3 top songs | download free music | mp3 hsg yükleme, hgs yükle, hgs bakiye yükleme tl yükleme,tl yükle, avea tl yükleme, vodafone tl yükleme, turkcell tl yükleme, bimcell tl yükleme avea fatura ödeme, turkcell fatura ödeme, vodafone fatura ödeme, bimcell fatura ödeme ttnet datura öde,ttnet fatura ödeme, ttnet faturası ödeme trafik cezası ödeme, kredi kartı ile trafik cezası ödeme doğalgaz ödeme, doğalgaz faturası ödeme, kredi kartı ile doğalgaz faturası ödeme elektrik faturası ödeme, kredi kartı ile elektrik faturası ödeme, aksa fatura ödeme , clk fatura ödeme