-09/05/2017: METEOROLOJİDEN FIRTINA UYARISI

– Hava sıcaklığı, iç ve doğu kesimlerde 4 ila 6 derece artacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak. Rüzgarın, Marmara, Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu, Orta Karadeniz’de fırtına ve yer yer kuvvetli fırtına şeklinde esmesi nedeniyle çatı uçması, ağaç ve direk devrilmesi, ulaşımda aksamalar gibi yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması uyarısında bulunuldu.

-09/05/2017: METEOROLOJİDEN FIRTINA UYARISI

ANKARA (ANKA) – Hava sıcaklığı, iç ve doğu kesimlerde 4 ila 6 derece artacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak. Rüzgarın, Marmara, Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu, Orta Karadeniz’de fırtına ve yer yer kuvvetli fırtına şeklinde esmesi nedeniyle çatı uçması, ağaç ve direk devrilmesi, ulaşımda aksamalar gibi yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması uyarısında bulunuldu.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünde yapılan son değerlendirmelere göre, yurt geneli parçalı ve çok bulutlu, Marmara, Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu, Batı ve Orta Karadeniz, Doğu Karadeniz’in iç kesimleri, Doğu Anadolu ile Diyarbakır, Batman, Trabzon, Rize ve Siirt çevreleri yerel olmak üzere sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Hava sıcaklığı, iç ve doğu kesimlerde 4 ila 6 derece artacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak. Rüzgar ise Marmara’nın güneyi, Ege ve Batı Akdeniz’in iç kesimleri, İç Anadolu ile Orta Karadeniz'in iç kesimlerinde güney ve güneybatı yönlerden fırtına ve yer yer kuvvetli fırtına şeklinde esecek.

 

-KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI-

 

Rüzgarın, Marmara’nın güneyi, Ege, Batı Akdeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu, Orta Karadeniz’de güney ve güneybatı (lodos) yönlerden fırtına ve yer yer kuvvetli fırtına (60-90 km/sa, yer yer 100 km/sa) şeklinde esmesi nedeniyle çatı uçması, ağaç ve direk devrilmesi, ulaşımda aksamalar gibi yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması istendi.

-BÖLGELERDE HAVA DURUMU-

MARMARA BÖLGESİ: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Rüzgar, bölgenin güney kesimlerinde güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli yer yer kısa süreli fırtına (40-70 Km/sa) şeklinde esecek.

EGE BÖLGESİ: Parçalı ve çok bulutlu, Uşak ve Afyonkarahisar çevreleri ile öğle saatlerinden sonra bölge geneli yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Rüzgar, bölge genelinde güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli, yer yer fırtına (60-90 Km/sa) şeklinde esecek.

AKDENİZ BÖLGESİ: Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerine kadar bölgenin batısı yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Rüzgar, iç kesimlerinde güneybatı yönlerden kuvvetli yer yer kısa süreli fırtına (40-70 Km/sa) şeklinde esecek.

İÇ ANADOLU BÖLGESİ: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra kuzey ve doğusu ile Aksaray çevreleri sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Rüzgar, bölge genelinde güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli yer yer kısa süreli fırtına (60-90 km/sa) şeklinde esecek.

BATI KARADENİZ BÖLGESİ: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren kısa süreli ve yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Rüzgar, bölgenin iç kesimlerinde güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli (40-70 km/sa) olarak esecek.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ BÖLGESİ: Parçalı ve çok bulutlu, iç kesimleri ile ilk saatlerde Trabzon ve Rize çevreleri, öğle saatlerinden sonra Orta Karadeniz geneli yerel olmak üzere sağanak yağışlı geçecek. Rüzgar, bölgenin iç kesimleri ile akşam saatlerinden sonra Ordu, Giresun ve Trabzon çevresinde güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli olarak esecek.

DOĞU ANADOLU BÖLGESİ: Parçalı ve çok bulutlu, kuzey ve batısı ile Bitlis, Muş ve Van çevreleri yerel olmak üzere sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Rüzgar, bölgenin doğusunda güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli olarak esecek.

GÜNEYDOĞU ANADOLU BÖLGESİ: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Diyarbakır, Batman ve Siirt çevreleri sağanak yağışlı geçecek.

-BAZI İLLERDE HAVA DURUMU-

İSTANBUL: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren aralıklı ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı. (23)

İZMİR: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı. (26)

ADANA: Parçalı ve çok bulutlu. (29)

ANTALYA Parçalı ve çok bulutlu, kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı. (23)

ANKARA: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren aralıklı ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı. (25)

SAMSUN: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra sağanak yağışlı. (21)

ERZURUM: Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerine kadar aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı. (17)

DİYARBAKIR: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra sağanak yağışlı. (26) (ANKA) (YE/ORH)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TÜRK EĞİTİM SEN GENELBAŞKANI TALİP GEYLAN: “ÖĞRETMENLERİMİZE YAPILANLARI ŞİDDETLE LANETLİYORUM.”
TÜRK EĞİTİM SEN GENELBAŞKANI TALİP GEYLAN: “ÖĞRETMENLERİMİZE YAPILANLARI ŞİDDETLE LANETLİYORUM.”
MEB’in yayınladığı lise listesinde 32 ile şok! O illerde Anadolu lisesi tercihi yapılmayacak!
MEB’in yayınladığı lise listesinde 32 ile şok! O illerde Anadolu lisesi tercihi yapılmayacak!
free mp3 | mp3 download | youtube mp3 | download mp3 album | fresh mp3 music | mp3 top songs | download free music | mp3