ALES 2017'de 09.45 krizi

​Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitim Giriş Sınavı (ALES) saat 10.00’da başladı. ÖSYM’nin 09.45’te sınava girişlerin sonlanmasını belirleyen yeni kuralının ardından, bazı öğrencilerin birkaç dakikayla sınavı kaçırdı.

ALES 2017'de 09.45 krizi
Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitim Giriş Sınavı (ALES) saat 10.00’da başladı. ÖSYM’nin 09.45’te sınava girişlerin sonlanmasını belirleyen yeni kuralının ardından, bazı öğrencilerin birkaç dakikayla sınavı kaçırdı. Bir öğrenci kapıyı açmayan polislere ‘Cinnet geçireceğim’ diye seslendi. Bazı öğrencileri ise kendilerini garantiye alarak, erken saatlerde okulların önlerine gelerek sınav saatini bekledi. 2017 ALES'in bahar dönemi sınavı, saat 10.00 itibariyle başladı. ÖSYM’nin getirdiği ve ilk olarak 2017 Yükseköğretime Geçiş Sınavı’nda (YGS) uygulanan 09.45 kuralı nedeniyle yine bazı öğrenciler saat 09.45’te okula giriş yapamadıkları için sınavı kaçırdılar. Geç kalmış kabul edilen ve sınava alınmayan öğrencilerden bazıları itiraz etmeden okuldan ayrıldı ancak bazıları isyan etti. 'CİNNET GEÇİRECEĞİM' Birkaç dakikayla sınava geç kalan bir öğrenci, kapıyı açmayan polislere ‘Cinnet geçireceğim’ diye bağırdı. Bir veli, çocuğunun geç kalacağı korkusuyla 1 saat önce geldiklerini söyleyerek şöyle konuştu: "Bir yıllık çalışması, emeği 1-2 dakika ile gidiyor. Kendi çocuğumu getirdim. O korkuyla 1 saat önceden geldik, buralarda dolaşıyoruz. Sınav yaptırıyorlar, yakın yerleri vermeleri gerekir. İstanbul'un bir ucundan bir ucuna çok uzak yerleri veriyorlar. Çok yazık, bunu düşünmek lazım. En azından çevreye yakın yerleri vermeleri lazım. 15 dakika var sınava, 1 dakika geç kalmış daha başlamamış sınav aslında o inisiyatifi almaları lazım. Biz bu gençleri kazanacak mıyız yoksa böyle karanlığa itecek miyiz?”
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
-ÇUKUROVA BELEDİYE BAŞKANI ÇETİN’DEN ÇEVRECİ MİNİKLERE ÖDÜL
-ÇUKUROVA BELEDİYE BAŞKANI ÇETİN’DEN ÇEVRECİ MİNİKLERE ÖDÜL
Muharrem İnce’nin ziyaret ettiği Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Dekanı görevden alındı
Muharrem İnce’nin ziyaret ettiği Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Dekanı görevden alındı
free mp3 | mp3 download | youtube mp3 | download mp3 album | fresh mp3 music | mp3 top songs | download free music | mp3 hsg yükleme, hgs yükle, hgs bakiye yükleme tl yükleme,tl yükle, avea tl yükleme, vodafone tl yükleme, turkcell tl yükleme, bimcell tl yükleme avea fatura ödeme, turkcell fatura ödeme, vodafone fatura ödeme, bimcell fatura ödeme ttnet datura öde,ttnet fatura ödeme, ttnet faturası ödeme trafik cezası ödeme, kredi kartı ile trafik cezası ödeme doğalgaz ödeme, doğalgaz faturası ödeme, kredi kartı ile doğalgaz faturası ödeme elektrik faturası ödeme, kredi kartı ile elektrik faturası ödeme, aksa fatura ödeme , clk fatura ödeme