06/05/2017: BAŞKENT İÇİN KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI

– Hava sıcaklığında önemli bir değişiklik beklenmiyor, mevsim normalleri civarında seyredecek. Yurdun büyük bir bölümünde beklenen sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlar, Batı ve Orta Karadeniz, Göller Yöresi, Doğu Akdeniz ve İç Anadolu’nun kuzeybatısında etkili olacak. Özellikle Ankara’da yerel olarak kuvvetli ve lokal dolu yağışı bekleniyor.

06/05/2017: BAŞKENT İÇİN KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI

ANKARA (ANKA) – Hava sıcaklığında önemli bir değişiklik beklenmiyor, mevsim normalleri civarında seyredecek. Yurdun büyük bir bölümünde beklenen sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlar, Batı ve Orta Karadeniz, Göller Yöresi, Doğu Akdeniz ve İç Anadolu’nun kuzeybatısında etkili olacak. Özellikle Ankara’da yerel olarak kuvvetli ve lokal dolu yağışı bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünde yapılan son değerlendirmelere göre, yurt geneli parçalı ve çok bulutlu, Doğu Karadeniz kıyıları, İzmir, Muğla ve Gümüşhane dışında tüm yurt yerel olmak üzere sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışlar, Marmara’nın güneydoğusu, Batı ve Orta Karadeniz, Göller Yöresi, Doğu Akdeniz’in iç kesimleri, İç Anadolu’nun kuzeybatısı ile Kütahya, Çankırı, Kırıkkale, Kırşehir, Konya, Tunceli, Diyarbakır’ın kuzey ve Balıkesir’in doğu çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olacak. Karadeniz kıyıları ile Marmara’nın doğusunda yer yer pus ve sis olayı bekleniyor. Rüzgar, genellikle kuzey ve kuzeydoğu, öğle saatlerinden sonra Akdeniz kıyılarında güney ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette esecek.

-KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI-

Yurdun büyük bir bölümünde beklenen sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlar, Batı ve Orta Karadeniz (Bolu, Düzce, Zonguldak, Bartın, Karabük ve Kastamonu, Sinop, Samsun, Çorum, Amasya, Tokat), Göller Yöresi (Isparta, Burdur), Doğu Akdeniz’in iç kesimleri (Adana, Mersin, Osmaniye, Kahramanmaraş), Sakarya, Bursa, Bilecik, Balıkesir, Kütahya, Ankara, Eskişehir, Çankırı, Kırıkkale, Yozgat, Kırşehir, Tunceli ve Diyarbakır’ın kuzey çevrelerinde yerel olarak kuvvetli ve lokal dolu yağışı şeklinde olacak. Kuvvetli yağış nedeniyle meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması istendi.

 

-BÖLGELERDE HAVA DURUMU-

 

MARMARA BÖLGESİ: Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerine kadar bölge geneli, akşam ve gece saatlerinde bölgenin doğusu kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışlar, Sakarya, Bursa, Bilecik ve Balıkesir’in güney ve doğusunda öğle saatlerinden sonra yer yer kuvvetli olacak. Bölgenin doğusunda yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.

EGE BÖLGESİ: Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinden itibaren bölgenin iç kesimleri ile Aydın çevreleri gece saatlerine kadar kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışlar, öğle saatlerinde Kütahya çevrelerinde kuvvetli olacak.

AKDENİZ BÖLGESİ: Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinden itibaren bölge geneli yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışlar, Isparta, Osmaniye, Kahramanmaraş ile Burdur’un doğusu, Adana, Antalya ve Mersin’in iç kesimlerinde yerel olarak kuvvetli olacak.

İÇ ANADOLU BÖLGESİ: Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde kuzeybatısı ile zamanla bölge geneli kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışlar, Ankara, Çankırı, Eskişehir, Kırıkkale, Kırşehir, Konya ve Yozgat’ın batısında yerel olarak kuvvetli olacak.

BATI KARADENİZ BÖLGESİ: Parçalı ve çok bulutlu, bölge geneli kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışlar, öğle saatlerinden sonra bölge genelinde yer yer kuvvetli olacak. Kıyı kesimlerinde yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ BÖLGESİ: Parçalı ve çok bulutlu, Orta Karadeniz ile Bayburt çevreleri yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışlar, Samsun çevrelerinde gece saatlerinde kuvvetli olacak. Kıyı kesimlerinde yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.

DOĞU ANADOLU BÖLGESİ: Parçalı ve çok bulutlu, bölge geneli yerel olmak üzere sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışlar, Tunceli çevrelerinde kuvvetli olacak. GÜNEYDOĞU ANADOLU BÖLGESİ: Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerine kadar bölge geneli, akşam ve gece saatlerinde bölgenin kuzeyinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışlar, Gece saatlerinde Diyarbakır’ın kuzeyinde kuvvetli olacak.

-BAZI İLLERDE HAVA DURUMU-

İSTANBUL: Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerine kadar aralıklı ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı. (20)

İZMİR: Parçalı ve çok bulutlu, iç kesimleri akşam saatlerine kadar kısa süreli ve yerel sağanak yağışlı. (25)

ADANA: Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinden itibaren sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı. Yağışlar, öğle saatlerinden itibaren kuvvetli olacak. (27)

ANTALYA: Parçalı ve çok bulutlu, öğle ve akşam saatlerinde yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı. Yağışlar, iç kesimlerde yer yer kuvvetli olacak. (22)

ANKARA: Parçalı ve çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı. Yağışlar, öğle saatlerinde il genelinde gece saatlerinde ise kuzeyinde kuvvetli olacak. (21)

SAMSUN: Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı. Yağışlar, gece saatlerinden itibaren kuvvetli olacak. (16)

ERZURUM: Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerine kadar sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı. (16)

DİYARBAKIR: Parçalı ve çok bulutlu, gece kuvvetli olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı. (21) (ANKA) (YE/ORH) 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TÜRK EĞİTİM SEN GENELBAŞKANI TALİP GEYLAN: “ÖĞRETMENLERİMİZE YAPILANLARI ŞİDDETLE LANETLİYORUM.”
TÜRK EĞİTİM SEN GENELBAŞKANI TALİP GEYLAN: “ÖĞRETMENLERİMİZE YAPILANLARI ŞİDDETLE LANETLİYORUM.”
MEB’in yayınladığı lise listesinde 32 ile şok! O illerde Anadolu lisesi tercihi yapılmayacak!
MEB’in yayınladığı lise listesinde 32 ile şok! O illerde Anadolu lisesi tercihi yapılmayacak!