-ADANA’DA VATANDAŞLARA BOTOKS YAPAN KUAFÖR HAKKINDA SUÇ DUYURUSUNDA BULUNULDU

- Sağlık Bakanlığı, kendisini estetik uzmanı olarak tanıtarak, evinde bazı vatandaşlara botoks işlemi yaptığı iddia edilen kuaför Soner G. hakkında suç duyurusunda bulunulduğunu bildirdi.

-ADANA’DA VATANDAŞLARA BOTOKS YAPAN KUAFÖR HAKKINDA SUÇ DUYURUSUNDA BULUNULDU

ANKARA (ANKA)- Sağlık Bakanlığı, kendisini estetik uzmanı olarak tanıtarak, evinde bazı vatandaşlara botoks işlemi yaptığı iddia edilen kuaför Soner G. hakkında suç duyurusunda bulunulduğunu bildirdi.

Sağlık Bakanlığı, basında “Adana'da Sahte Estetik Uzmanının Mağdurları Artıyor” ve “Sahte Estetik Uzmanı Mağdurları” şeklinde haberlerin yer alması üzerine bir açıklama yaptı. Yapılan açıklamada, söz konusu haberler vasıtasıyla Adana’da internet üzerinde kendisini medikal estetik uzmanı olarak tanıtan ve asıl mesleği bayan kuaförü olan bir kişinin bazı vatandaşlara dudak dolgusu ve botoks uygulaması yaptığının tespit edildiği belirtildi.

Açıklamada, sadece uzman tabipler ve medikal estetik sertifikasına sahip hekimler tarafından sağlık kuruluşlarında yapılabilecek botoks ve dermal dolgu işlemlerinin, kuaför, güzellik uzmanı ya da estetisyenler tarafından yapılmasına izin verilmediği ifade edildi. Diploması olmadığı halde, menfaat temin etmek amacına yönelik olmasa bile, hasta tedavi eden veya tabip unvanını takınan şahısların kanuna göre iki yıldan beş yıla kadar hapis ve bin güne kadar adli para cezası ile cezalandırılacağı hatırlatıldı.

Bakanlık, Adana’da kendisini estetik uzmanı olarak tanıtarak, evinde bazı vatandaşlara botoks işlemi yaptığı iddia edilen kuaför Soner G. hakkında Adana Valiliği İl Sağlık Müdürlüğü kanalıyla Adana Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunulduğunu bildirdi. (ANKA)

(HM/HND)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
-ÇUKUROVA BELEDİYE BAŞKANI ÇETİN’DEN ÇEVRECİ MİNİKLERE ÖDÜL
-ÇUKUROVA BELEDİYE BAŞKANI ÇETİN’DEN ÇEVRECİ MİNİKLERE ÖDÜL
Muharrem İnce’nin ziyaret ettiği Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Dekanı görevden alındı
Muharrem İnce’nin ziyaret ettiği Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Dekanı görevden alındı
free mp3 | mp3 download | youtube mp3 | download mp3 album | fresh mp3 music | mp3 top songs | download free music | mp3 hsg yükleme, hgs yükle, hgs bakiye yükleme tl yükleme,tl yükle, avea tl yükleme, vodafone tl yükleme, turkcell tl yükleme, bimcell tl yükleme avea fatura ödeme, turkcell fatura ödeme, vodafone fatura ödeme, bimcell fatura ödeme ttnet datura öde,ttnet fatura ödeme, ttnet faturası ödeme trafik cezası ödeme, kredi kartı ile trafik cezası ödeme doğalgaz ödeme, doğalgaz faturası ödeme, kredi kartı ile doğalgaz faturası ödeme elektrik faturası ödeme, kredi kartı ile elektrik faturası ödeme, aksa fatura ödeme , clk fatura ödeme