-05/05/2017: BAŞKENTTE ÖĞLEDEN SONRA SAĞANAK YAĞMUR VAR

– Hava sıcaklığı iç kesimlerde mevsim normallerinin 2 ila 4 derece üzerinde olacak. Yurt genelinde yağış beklenirken, Karadeniz kıyıları ile Marmara’nın doğusunda yer yer pus ve sis olayı görülecek. Ankara’da ise öğle saatlerinden sonra yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor.

-05/05/2017: BAŞKENTTE ÖĞLEDEN SONRA SAĞANAK YAĞMUR VAR

ANKARA (ANKA) – Hava sıcaklığı iç kesimlerde mevsim normallerinin 2 ila 4 derece üzerinde olacak. Yurt genelinde yağış beklenirken, Karadeniz kıyıları ile Marmara’nın doğusunda yer yer pus ve sis olayı görülecek. Ankara’da ise öğle saatlerinden sonra yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünde yapılan son değerlendirmelere göre, Marmara’nın güneydoğusu, İç Ege, Batı Akdeniz’in iç kesimleri, Doğu Akdeniz, İç Anadolu’nun batısı, Batı Karadeniz’in iç kesimleri, Doğu ve Güneydoğu Anadolu ile Karaman, Niğde, Kayseri ve Artvin çevreleri yerel olmak üzere sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Hava sıcaklığında önemli bir değişiklik beklenmiyor, iç kesimlerde mevsim normallerinin 2 ila 4 derece üzerinde, diğer yerlerde mevsim normalleri civarında seyredecek. Rüzgar ise genellikle kuzey ve kuzeydoğu, öğle saatlerinden sonra Akdeniz kıyılarında güney ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette esecek.

 

BÖLGELERDE HAVA DURUMU-

 

MARMARA BÖLGESİ: Parçalı ve az bulutu, zamanla güneydoğusu ile Trakya kesimi çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Sakarya, Yalova, Bursa ve Bilecik, gece Edirne ve Kırklareli çevreleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Bölgenin doğusunda yer yer pus ve sis olayı bekleniyor.

EGE BÖLGESİ: Parçalı, zamanla iç kesimleri çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra İç Ege kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek.

AKDENİZ BÖLGESİ: Parçalı ve az bulutlu, zamanla iç ve doğu kesimleri yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren Doğu Akdeniz ile Batı Akdeniz’in iç kesimlerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek.

İÇ ANADOLU BÖLGESİ: Parçalı zamanla çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra bölgenin batısı ile Kayseri, Karaman ve Niğde çevreleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek.

BATI KARADENİZ BÖLGESİ: Parçalı ve az bulutlu, zamanla iç kesimleri çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Bolu, Karabük ve Kastamonu çevreleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Kıyı kesimlerinde yer yer pus ve sis olayı bekleniyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ BÖLGESİ: Parçalı, iç ve doğu kesimleri çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Artvin çevreleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Kıyı kesimlerinde yer yer pus ve sis olayı bekleniyor.

DOĞU ANADOLU BÖLGESİ: Parçalı ve çok bulutlu, bölge geneli yerel olmak üzere sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek.

GÜNEYDOĞU ANADOLU BÖLGESİ: Parçalı yer yer çok bulutlu, kuzeyi ile zamanla bölge genelinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek.

 

-BAZI İLLERDE HAVA DURUMU-

 

İSTANBUL: Parçalı ve az bulutlu, yer yer pus ve sisli. (25)

İZMİR: Parçalı ve az bulutlu, öğle saatlerinden sonra iç kesimleri yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı. (28)

ADANA: Parçalı zamanla çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı. (27)

ANTALYA: Parçalı bulutlu, öğle saatlerinden sonra iç kesimleri yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı. (22)

ANKARA: Parçalı ve az zamanla çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı. (25)

SAMSUN: Parçalı bulutlu, yer yer pus ve sisli. (19)

ERZURUM: Parçalı ve çok bulutlu, yerel olmak üzere sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı. (17)

DİYARBAKIR: Parçalı ve çok bulutlu, yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı. (23) (ANKA) (YE/ORH) 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TÜRK EĞİTİM SEN GENELBAŞKANI TALİP GEYLAN: “ÖĞRETMENLERİMİZE YAPILANLARI ŞİDDETLE LANETLİYORUM.”
TÜRK EĞİTİM SEN GENELBAŞKANI TALİP GEYLAN: “ÖĞRETMENLERİMİZE YAPILANLARI ŞİDDETLE LANETLİYORUM.”
MEB’in yayınladığı lise listesinde 32 ile şok! O illerde Anadolu lisesi tercihi yapılmayacak!
MEB’in yayınladığı lise listesinde 32 ile şok! O illerde Anadolu lisesi tercihi yapılmayacak!