EĞİTİM İŞ’DEN ELEŞTİRİ

Eğitim İş Edirne Şubesi Başkanı Olcay Dal düzenlediği basın toplantısında Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sistemi ve Milli Eğitim Yönetici Görevlendirme Yönetmeliği’nde yapılan değişiklikleri eleştirdi.

EĞİTİM İŞ’DEN ELEŞTİRİ

Eğitim İş Edirne Şubesi’nde gerçekleştirilen basın açıklamasında konuşan şube Başkanı Olcay Dal hükümetin eğitim politikasını eleştirerek, “AK Parti iktidarı ile birlikte temel eğitimden ortaöğretime geçiş sisteminde yapılan değişikliklerin sayısı 6’ya ulaşmıştır. OKS, SBS olmuş, SBS, SBS’ciklere dönüşmüş, SBS’cikler de TEOG’lara dönüşmüştür.” dedi.

Yapılan değişikliklerle birlikte eski sistemde tek bir sınav olduğunu ancak şimdi ise TEOG sistemi ile öğrencilerin 12 tane sınava girmek zorunda olduğunu ifade eden Olcay Dal,  “Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Kurumlarına Yerleştirme işlemlerini de her yıl değiştirdiği için, velilerimiz bu çok bilinmeyenli denklemi çözmek için yoğun bir mesai harcamak zorunda bırakılmaktadır.” diye konuştu.

Eğitim sisteminin deneme tahtasına döndüğünü belirten Dal, yürürlüğe giren yeni yönetmelikle gelen mülakat sisteminde, torpilin söz konusu olacağını iddia etti.

Dal, “22.04.2017 tarih ve 30046 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren Milli Eğitim Bakanlığına Bağlı Eğitim Kurumlarına Yönetici Görevlendirme Yönetmeliği ile Bakanlık, müdür yardımcılığı yazılı sınavını kaldırılmış ve mülakatla görevlendirmeyi yani torpili yeniden hakim kılmıştır.” dedi.

Edirnetv.com

 

 

 

EĞİTİM İŞ EDİRNE ŞUBESİ BAŞKANI OLCAY DAL
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
-ÇUKUROVA BELEDİYE BAŞKANI ÇETİN’DEN ÇEVRECİ MİNİKLERE ÖDÜL
-ÇUKUROVA BELEDİYE BAŞKANI ÇETİN’DEN ÇEVRECİ MİNİKLERE ÖDÜL
Muharrem İnce’nin ziyaret ettiği Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Dekanı görevden alındı
Muharrem İnce’nin ziyaret ettiği Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Dekanı görevden alındı
free mp3 | mp3 download | youtube mp3 | download mp3 album | fresh mp3 music | mp3 top songs | download free music | mp3 hsg yükleme, hgs yükle, hgs bakiye yükleme tl yükleme,tl yükle, avea tl yükleme, vodafone tl yükleme, turkcell tl yükleme, bimcell tl yükleme avea fatura ödeme, turkcell fatura ödeme, vodafone fatura ödeme, bimcell fatura ödeme ttnet datura öde,ttnet fatura ödeme, ttnet faturası ödeme trafik cezası ödeme, kredi kartı ile trafik cezası ödeme doğalgaz ödeme, doğalgaz faturası ödeme, kredi kartı ile doğalgaz faturası ödeme elektrik faturası ödeme, kredi kartı ile elektrik faturası ödeme, aksa fatura ödeme , clk fatura ödeme