CEYHUN İRGİL:ÖĞRENCİ AFFI NE ZAMAN ÇIKACAK?

Referandum öncesinde milletvekillerinin kapılarını aşındıran eğitimi çeşitli nedenlerle yarım kalmış üniversite öğrencilerinin af beklentisi gerçekleşecek mi?

CEYHUN İRGİL:ÖĞRENCİ AFFI NE ZAMAN ÇIKACAK?

2017’de genel bir öğrenci affının çıkarılması gerektiğini belirten TBMM Eğitim Komisyonu üyesi CHP Bursa Milletvekili Dr. Ceyhun İrgil, konuyla ilgili hükümete çağrıda bulundu: “Gençlerimizin geleceği ve öğrenim hayatları harcanmamalı, bir an önce okullarına dönebilmeleri sağlanmalı.”

CHP’li İrgil, ekonomik imkansızlıklar, sağlık problemleri veya ailevi sorunlar nedeniyle ön lisans, lisans, yüksek lisans ve doktorasını yaparken öğrenimlerini yarıda bırakmak durumunda kalan çok sayıda öğrencinin olduğunu ifade ederek şöyle konuştu:

 

TUS ve DOKTORA ÖĞRENCİLERİ DE BEKLİYOR

 

“Aynı şekilde tıpta uzmanlık eğitimi alırken benzer sebeplerle eğitimlerini yarıda bırakmak durumunda kalmış asistanlar var. Yine ekonomik, sağlık koşulları ve diğer sebeplerle başvuru tarihini kaçıran öğrenciler bulunuyor. Mali suçların neredeyse hemen hepsi af edilirken, öğrenim harcını yatıramadığı için, bir öğrencinin kaydının yapılmaması ya da okulla ilişiğinin kesilmesi kabul edilemez. Hepsine yönelik yeni bir imkân tanınması, farklı nedenlerle öğrenimine ara veren veya ilişiği kesilen öğrencilere üniversitelerine tekrar kayıt yaptırabilmelerini ve eğitimlerini devam ettirmelerini sağlayabilmek gerekir.”

İrgil genel öğrenci affının çıkarılması yönünde aralık ayında bir kanun teklifi verdiklerini, geçen ay affın ne zaman çıkarılacağını sordukları önergeye Milli Eğitim Bakanlığı’ndan bir yanıt gelmediğini de hatırlatarak; “Referandum koşuşturması bittiğine göre artık şu çocuklarla ilgilenin” diye konuştu. 

CEYHUN İRGİL ÖĞRENCİ AFFI
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
-ÇUKUROVA BELEDİYE BAŞKANI ÇETİN’DEN ÇEVRECİ MİNİKLERE ÖDÜL
-ÇUKUROVA BELEDİYE BAŞKANI ÇETİN’DEN ÇEVRECİ MİNİKLERE ÖDÜL
Muharrem İnce’nin ziyaret ettiği Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Dekanı görevden alındı
Muharrem İnce’nin ziyaret ettiği Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Dekanı görevden alındı
free mp3 | mp3 download | youtube mp3 | download mp3 album | fresh mp3 music | mp3 top songs | download free music | mp3 hsg yükleme, hgs yükle, hgs bakiye yükleme tl yükleme,tl yükle, avea tl yükleme, vodafone tl yükleme, turkcell tl yükleme, bimcell tl yükleme avea fatura ödeme, turkcell fatura ödeme, vodafone fatura ödeme, bimcell fatura ödeme ttnet datura öde,ttnet fatura ödeme, ttnet faturası ödeme trafik cezası ödeme, kredi kartı ile trafik cezası ödeme doğalgaz ödeme, doğalgaz faturası ödeme, kredi kartı ile doğalgaz faturası ödeme elektrik faturası ödeme, kredi kartı ile elektrik faturası ödeme, aksa fatura ödeme , clk fatura ödeme