CEYHUN İRGİL:ÖĞRENCİ AFFI NE ZAMAN ÇIKACAK?

Referandum öncesinde milletvekillerinin kapılarını aşındıran eğitimi çeşitli nedenlerle yarım kalmış üniversite öğrencilerinin af beklentisi gerçekleşecek mi?

CEYHUN İRGİL:ÖĞRENCİ AFFI NE ZAMAN ÇIKACAK?

2017’de genel bir öğrenci affının çıkarılması gerektiğini belirten TBMM Eğitim Komisyonu üyesi CHP Bursa Milletvekili Dr. Ceyhun İrgil, konuyla ilgili hükümete çağrıda bulundu: “Gençlerimizin geleceği ve öğrenim hayatları harcanmamalı, bir an önce okullarına dönebilmeleri sağlanmalı.”

CHP’li İrgil, ekonomik imkansızlıklar, sağlık problemleri veya ailevi sorunlar nedeniyle ön lisans, lisans, yüksek lisans ve doktorasını yaparken öğrenimlerini yarıda bırakmak durumunda kalan çok sayıda öğrencinin olduğunu ifade ederek şöyle konuştu:

 

TUS ve DOKTORA ÖĞRENCİLERİ DE BEKLİYOR

 

“Aynı şekilde tıpta uzmanlık eğitimi alırken benzer sebeplerle eğitimlerini yarıda bırakmak durumunda kalmış asistanlar var. Yine ekonomik, sağlık koşulları ve diğer sebeplerle başvuru tarihini kaçıran öğrenciler bulunuyor. Mali suçların neredeyse hemen hepsi af edilirken, öğrenim harcını yatıramadığı için, bir öğrencinin kaydının yapılmaması ya da okulla ilişiğinin kesilmesi kabul edilemez. Hepsine yönelik yeni bir imkân tanınması, farklı nedenlerle öğrenimine ara veren veya ilişiği kesilen öğrencilere üniversitelerine tekrar kayıt yaptırabilmelerini ve eğitimlerini devam ettirmelerini sağlayabilmek gerekir.”

İrgil genel öğrenci affının çıkarılması yönünde aralık ayında bir kanun teklifi verdiklerini, geçen ay affın ne zaman çıkarılacağını sordukları önergeye Milli Eğitim Bakanlığı’ndan bir yanıt gelmediğini de hatırlatarak; “Referandum koşuşturması bittiğine göre artık şu çocuklarla ilgilenin” diye konuştu. 

CEYHUN İRGİL ÖĞRENCİ AFFI
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TÜRK EĞİTİM SEN GENELBAŞKANI TALİP GEYLAN: “ÖĞRETMENLERİMİZE YAPILANLARI ŞİDDETLE LANETLİYORUM.”
TÜRK EĞİTİM SEN GENELBAŞKANI TALİP GEYLAN: “ÖĞRETMENLERİMİZE YAPILANLARI ŞİDDETLE LANETLİYORUM.”
MEB’in yayınladığı lise listesinde 32 ile şok! O illerde Anadolu lisesi tercihi yapılmayacak!
MEB’in yayınladığı lise listesinde 32 ile şok! O illerde Anadolu lisesi tercihi yapılmayacak!
free mp3 | mp3 download | youtube mp3 | download mp3 album | fresh mp3 music | mp3 top songs | download free music | mp3