1 MAYIS AYDIN'DA COŞKUYLA KUTLANDI

1 Mayıs Aydın'da Disk,Kesk ve Birleşik Kamu İş Konfederasyonunun öncülüğünde 36 demokratik kitle örgütünün katılımı ile coşku ile kutlandı.

1 MAYIS AYDIN'DA COŞKUYLA KUTLANDI
Haberin galerisi için tıklayın!

1 Mayıs Aydın'da Disk,Kesk ve Birleşik Kamu İş Konfederasyonunun öncülüğünde 36 demokratik kitle örgütünün katılımı ile coşku ile kutlandı.

Eğitim İş Genel Eğitim Sekreteri Şaban Özdemir, Disk Genel Başkan YardımcısıCemal Poyraz,Kesk Aydın İl Temsilcisi Ramazan Poyraz,CHP Aydın Milletvekilleri Hüseyin Yıldız ve Metin Lütfi Bayradar'ın katıldığı 1 Mayıs mitingi geniş katılım ile gerçekleşti.

Birleşik Kamu İş Aydın İl Temsilcisi Eğitim İş Genel Eğitim Sekreteri Şaban Özdemir'in yaptığı konuşmada şu ifadeleri kullandı,

Dağlarında yağ, ovalarından bal akan, Efeler diyarından, Aydın Atatürk Kent meydanından sınıf bilinciyle emeğime ulus bilinciyle vatanıma yurttaş bilinciyle cumhuriyetime sahip çıkıyorum diye güzel ülkemin dört bir yanında meydanları dolduran emekçiler selam olsun. Selam olsun 1 Mayıs 1977’de Taksim’de emek ve demokrasi mücadelesinde canlarını feda eden devrimcilere..
Sizleri Emeği en yüce değer sayan  Birleşik Kamu-İş ve Eğitim-İş yönetim Kurulları adına  saygı sevgi ve devrimci duygularla selamlıyorum. 1 Mayıs Emek ve Dayanışma gününüzü kutluyorum. 
Tarlaları yeşerten, çarkları döndüren, bacaları tüttüren benim
 Ağrıları  dindiren, cehaleti karanlığa gömende benim
Yediğiniz içtiğiniz giydiğiniz  gezip dolaştığınız kısaca yaşamınızı kolaylaştıranda benim, 
Bedeni ile hizmet üretende, mutfaktaki yangını söndürende benim
Ülkemin kalkınması için kafa yoranda  dirsek çörütende benim.
Bakma yüzümün kirli elimin nasırlı, yüreğimin yorgun oluşuna
Altımda makam koltuklarımın, milyon dolarlık arabalarımın, yatlarımın katlarımın  olmayışına üzülmem.
 Lüx bir yaşamı değil onurlu bir yaşamı seçtim, emeğim ekmeğim alın terim cumhuriyetim ile liderim Mustafa Kemal Atatürk ve devrimleri  için burdayım diyen  Aydın’ın  Yörük Ali Efeler’i, Çete Ayşeler’i merhaba.
Baskıların sürgünlerin ihraçların açığa almaların beni yıldıramaz. Kıdem tazminatımın gasp edilmesine iş güvencemin kaldırılmasına meslek itibarımın yok edilmesine yaşam alanıma müdahale edilmesine asla izin vermem diyenler selam olsun.
Bizleri Taşeron köleliğine, kiralık işçiliğe, emperyalizme hizmet eden savaşlara, emekçilerin sağlıksız ortamda çalıştırılarak ölümlerine, kör sağır olmaya kayıtsız kalmaya  ikna edemezsiniz. Biz doğayız, çocuğuz, kadınız, madeniz, deniziz, suyuz, barışız, vicdanız, insanız biz insanlıktan yanayız. 
Ne ezilen ne ezen, insanca, hakça bir düzendir yüreğimizin en derinliğinden gelen ses.
Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün, bizlere emanet ettiği Cumhuriyetten, laik, bilimsel, demokratik ve parasız eğitimden yana tarafız
İşçiyiz, memuruz,emekliyiz, öğrenciyiz, çiftçiyiz, diplomalı işsizleriz, emekçiyiz biz
Ne makama ne mevkiye tamah ederiz 
Ne  boyun eğer ne de diz çökeriz.
Biat etmeyiz biz çünkü patronların üzerlerine yük değil onların varlıklarına varlık katıp, ürettiğine, el emeğini göz nurunu ilmik ilmik işleyen, kattığını her zerresine kadar hakeden alın terine ekmeğini banıp yemeğine katık yapan emekçileriz biz. 
Kavgamız emek ekmek kavgasıdır. Vatan Cumhuruyet mücadelesidir. Bu ülkenin gerçek sahipleriyiz biz. Ne mücadelerimizden vaz geçeriz ne de ülkemizden. 
Mesleğimizde cumhuriyetimizde bizim onurumuzdur. Kimseye çiğnetmeyiz diyen emekçilere selam olsun. 
Emekçilerin birliğinin sermayeyi yeneceğine olan inancımla emeğin emekçilerin sömürülmediği özgürlüklerin barışın ve insan haklarının egemen olduğu açlığın yoksulluğun işsizliğin acıların ölümlerin bir daha geri dönmemek üzere tarihin en derinliğine gömüldüğü bir Türkiye özlemiyle  sizleri Birleşik Kamu-İş ve Eğitim-İş adına tekrar selamlıyorum. 
Sevgiyle kalın 
Dostça kalın
Beraberce kalın.

EĞİTİM İŞ AYDIN
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
-ÇUKUROVA BELEDİYE BAŞKANI ÇETİN’DEN ÇEVRECİ MİNİKLERE ÖDÜL
-ÇUKUROVA BELEDİYE BAŞKANI ÇETİN’DEN ÇEVRECİ MİNİKLERE ÖDÜL
Muharrem İnce’nin ziyaret ettiği Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Dekanı görevden alındı
Muharrem İnce’nin ziyaret ettiği Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Dekanı görevden alındı
free mp3 | mp3 download | youtube mp3 | download mp3 album | fresh mp3 music | mp3 top songs | download free music | mp3