TEOG soruları ve cevapları açıklandı! (TEOG soru ve cevaplarını sorgulama)

TEOG soru ve cevapları EBA üzerinden erişime açıldı. Maratonun dün sona ermesi ile birlikte yüz binlerce aday sınavın soru ve cevaplarını merak eder oldu. TEOG sınav soru ve cevapları dün 14:00 itibariyle eba.gov.tr adresinden erişime açıldı. TEOG sınav sonuçlarının ise Haziran ayı içerisinde açıklanması bekleniyor.

TEOG soruları ve cevapları açıklandı! (TEOG soru ve cevaplarını sorgulama)

Milli Eğitim Bakanlığı'ndan (MEB), ortaokul 8'inci sınıf öğrencilerine yönelik dün ve bugün yapılan ikinci dönem merkezi ortak sınavların  tamamlandığı bildirildi. İşte TEOG sınav soruları ve cevaplarıyla ilgili tüm detaylar...

TEOG 26-27 NİSAN SORULARI VE CEVAPLARI İÇİN TIKLAYINIZ

Milli Eğitim Bakanlığının yazılı açıklamasında, ikinci dönem merkezi  ortak sınavların yurt içinde 970 merkezdeki 16 bin 257 okulda ve 94 bin 225  salonda, yurt dışında ise 15 merkezde ve 22 okulda yapıldığı belirtilerek, şunlar  kaydedildi:

"Ortaokul 8'inci sınıf öğrencilerine yönelik dün ve bugün yapılan  ikinci dönem merkezi ortak sınavlar tamamlandı. Birinci ve ikinci gün  oturumlarının soru ve cevapları bugün saat 14.00’te  www.odsgm.meb.gov.tr  adresinde paylaşılacak. Ayrıca soru ve cevaplar, aynı saatte öğretmenlerin  anlatımıyla video ortamında Eğitim Bilişim Ağı'nın (EBA) www.eba.gov.tr adresi  üzerinden yayımlanacak. Sınav sonuçları haziran ayında açıklanacak."

 Açıklamada, herhangi bir mazeretinden dolayı sınava giremeyen  öğrencilerin, bu durumlarını okul müdürlüklerine belgelendirmeleri halinde 20-21  Mayıs'ta sadece il merkezlerinde yapılacak mazeret sınavına alınabileceği  vurgulanarak, "Okul müdürlüklerinin mazeret sınavına girecek öğrencilerin  bilgilerini en geç 5 iş günü içerisinde e-okul sistemine işlemeleri  gerekmektedir." bilgisine yer verildi.

MAZERET SINAVLARI NE ZAMAN?

Ortak sınav/sınavlara girmeyen öğrencilerden mazeretleri 20-21 mayıs 2017 tarihlerinde yapılacaktır. Mazeret sınavına katılması uygun görülen öğrencilerin bilgileri sınavlar tamamlandıktan sonra e-Okul Sistemi’ne 5 (beş) iş günü içerisinde girilecektir. Bu süre tamamlandıktan sonra gelen talepler işleme alınmayacak olup sorumluluk okul müdürlüğüne ait olacaktır.

TEOG SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

26-27 Mayıs tarihinde yapılan TEOG 2. dönem sınavlarının sonuçları Milli Eğitim Bakanlığının belirlemiş olduğu takvime göre Haziran ayı içerisinde açıklanacak.

TEOG PUAN HESAPLAMA 2017

Ağırlıklandırılmış Ortak Sınav Puanı Hesaplaması

Ortak sınavlar kapsamında, sınavı gerçekleştirilen derslerden alınan puanlar kendi ağırlık katsayıları ile çarpılacaktır. Çarpımların toplamından elde edilen değerin derslerin ağırlık katsayılarının toplamına bölünmesi suretiyle ağırlıklandırılmış ortak sınav puanı hesaplanacaktır. Puanlama 700 tam puan üzerinden yapılacaktır.

Yerleştirmeye Esas Puanın Hesaplanması

Öğrencilerin 6, 7 ve 8’inci sınıf yıl sonu başarı puanları ile 8’inci sınıf ağırlıklandırılmış ortak sınav puanı toplanacaktır. Elde edilen toplam ikiye bölünerek yerleştirmeye esas puan elde edilecektir. Puanlama 500 tam puan üzerinden yapılacaktır

teog 2017
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
-ÇUKUROVA BELEDİYE BAŞKANI ÇETİN’DEN ÇEVRECİ MİNİKLERE ÖDÜL
-ÇUKUROVA BELEDİYE BAŞKANI ÇETİN’DEN ÇEVRECİ MİNİKLERE ÖDÜL
Muharrem İnce’nin ziyaret ettiği Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Dekanı görevden alındı
Muharrem İnce’nin ziyaret ettiği Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Dekanı görevden alındı
free mp3 | mp3 download | youtube mp3 | download mp3 album | fresh mp3 music | mp3 top songs | download free music | mp3 hsg yükleme, hgs yükle, hgs bakiye yükleme tl yükleme,tl yükle, avea tl yükleme, vodafone tl yükleme, turkcell tl yükleme, bimcell tl yükleme avea fatura ödeme, turkcell fatura ödeme, vodafone fatura ödeme, bimcell fatura ödeme ttnet datura öde,ttnet fatura ödeme, ttnet faturası ödeme trafik cezası ödeme, kredi kartı ile trafik cezası ödeme doğalgaz ödeme, doğalgaz faturası ödeme, kredi kartı ile doğalgaz faturası ödeme elektrik faturası ödeme, kredi kartı ile elektrik faturası ödeme, aksa fatura ödeme , clk fatura ödeme