Kocaeli KYK yurdunda 26 öğrenci zehirlendi

Kocaeli Üniversitesi'nde bulunan Kredi ve Yurtlar Kurumu'na (KYK) bağlı Samiha Ayverdi Kız Öğrenci Yurdu'nda yemeklerden dolayı en az 26 öğrencinin zehirlendiği iddia edildi.

Kocaeli KYK yurdunda 26 öğrenci zehirlendi

Kocaeli Üniversitesi Umuttepe Kampüsü içerisinde bulunan KYK'ya bağlı Samiha Ayverdi Kız Öğrenci Yurdu'nda, yemekhanede verilen yemeklerden ötürü 26 öğrenci zehirlendiği iddia edildi. Hastaneye kaldırılan 26 öğrenci hemen tedavi altına alındı.

"Yurt yönetimi olayın üzerini kapatmak istiyor" 

Zehirlenme olayının yaşanmasının ardından yurt yönetimi tarafından yurtta kalan öğrencilere olayın üzerinin kapatılması ile ilgili baskı yapıldığı iddia edildi. 

Kocaeli Üniversitesi Umuttepe Kampüsü'nde bulunan yurtta kalan öğrenciler olayla ilgili BirGün'e konuştu.

Yurtta yemeklerin zaten sağlıklı olmadığını belirten öğrenciler, "Yurtta yemeklerimiz zaten çok sağlıksız ve hijyenik bir ortamda yapılmıyor. Böyle bir olayın gerçekleşmesi bizim için çok şaşırtıcı değil." dedi. Yurt yönetimine defalarca şikayetlerini ilettiklerini söyleyen öğrenciler, "Yurt yönetimi bu olayla ilgili hiçbir şey yapmıyor. Bugün sabah kahvaltısında yemekhane görevlileri zaten raflardan süt ve süt ürünlerini indiriyorlardi. Neden diye sorduğumuzda cevap bile vermediler. Muhtemelen zehirlenme olayıyla ilgili bir bağlantısı var, bizler öyle düşünüyoruz." diyerek sözlerini tamamladılar.

Birgün

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
-ÇUKUROVA BELEDİYE BAŞKANI ÇETİN’DEN ÇEVRECİ MİNİKLERE ÖDÜL
-ÇUKUROVA BELEDİYE BAŞKANI ÇETİN’DEN ÇEVRECİ MİNİKLERE ÖDÜL
Muharrem İnce’nin ziyaret ettiği Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Dekanı görevden alındı
Muharrem İnce’nin ziyaret ettiği Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Dekanı görevden alındı
free mp3 | mp3 download | youtube mp3 | download mp3 album | fresh mp3 music | mp3 top songs | download free music | mp3 hsg yükleme, hgs yükle, hgs bakiye yükleme tl yükleme,tl yükle, avea tl yükleme, vodafone tl yükleme, turkcell tl yükleme, bimcell tl yükleme avea fatura ödeme, turkcell fatura ödeme, vodafone fatura ödeme, bimcell fatura ödeme ttnet datura öde,ttnet fatura ödeme, ttnet faturası ödeme trafik cezası ödeme, kredi kartı ile trafik cezası ödeme doğalgaz ödeme, doğalgaz faturası ödeme, kredi kartı ile doğalgaz faturası ödeme elektrik faturası ödeme, kredi kartı ile elektrik faturası ödeme, aksa fatura ödeme , clk fatura ödeme