OKULLAR TATİL EDİLİP ‘EVET’ MİTİNGLERİNE Mİ GİDİLİYOR?

CHP Bursa Milletvekili Dr. Ceyhun İrgil, ‘Evet’ mitingleri nedeniyle bazı şehirlerde okulların tatil edilmesini ve ders saatlerinde öğrencilerin ‘evet’ propagandası yapılan toplantılara götürülmelerini Meclis’e taşıdı. Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’ın yanıtlaması istemiyle bir soru önergesi veren TBMM Eğitim Komisyonu üyesi İrgil, “Milli Eğitim Bakanlığı’nın görev ve sorumlulukları arasında referandum propagandası için eğitimcilerin ve öğrencilerin kullanılması yer almakta mıdır?” diye sordu.

OKULLAR TATİL EDİLİP ‘EVET’ MİTİNGLERİNE Mİ GİDİLİYOR?

İrgil, verdiği önergede Bakan Yılmaz’a şu soruları sordu:

 

  1. Cumhurbaşkanı’nın 28 Mart 2017 Salı günü, Samsun’daki ‘Evet’ mitingi için, 244 bin öğrenci ve 18 bin 299 öğretmenin okula gitmesinin engellendiğine dair basına yansıyan haberler doğru mudur? Eğitimciler ve öğrenciler mitinge mi götürülmüştür?
  2. Hatay’ın Antakya ilçesinde 7 Nisan 2017 Cuma günü Cumhurbaşkanı’nın toplu açılış töreni adı altında yaptığı ‘Evet’ mitingi için okulların tatil edildiğine dair basına yansıyan haberler doğru mudur? Eğitimciler ve öğrenciler mitinge mi götürülmüştür?
  3. AKP Milletvekili Mustafa Açıkgöz’ün 21 Mart 2017 Salı günü Nevşehir’deki ‘Evet’ propagandası toplantısı için okulların tatil edildiği; öğrencilerin, okul müdürlerinin ve ilçe milli eğitim müdürlerinin söz konusu toplantıya götürüldüğüne dair basına yansıyan haberler doğru mudur? Eğitimciler ve öğrenciler bu toplantıya neden götürülmüştür?
  4. Adana’da 7 Nisan 2017 Cuma günü Cumhurbaşkanı’nın mitingi için ilçelerde velilere öğrenci izin belgesi dağıtıldığı, ‘öğrencilere Adana’yı gezdireceğiz’ denilerek sözde gezi programlarının yapıldığına dair basına yansıyan haberler doğru mudur? Eğitimciler ve öğrenciler mitinge mi götürülmüştür?
  5. Adana’da Büyük Selçuklu Anadolu Lisesi Müdürü Abdullah Adana’nın, okul öğrencilerine Cumhurbaşkanının katılacağı etkinlikleri ve kursların iptal olduğunu duyurduğuna dair basına yansıyan haberler doğru mudur? Bu eğitimci hakkında herhangi bir işlem başlatılmış mıdır?
  6. Kocaeli’nin Gebze İlçesi’nde, 500 lise öğrencisinin “Sınav stre­si için eğitim verilecek” denilerek götürüldükleri ‘Gençlik ve gelecek’ adlı konfe­ransta referandum anlatıldığı ve ‘Evet’ propagandası yapıldığına dair basına yansıyan haberler doğru mudur?
  7. Ders saatinde derste olması gereken öğrencilerin bu tür toplantılara kendi iradeleri dışında zorla götürülmeleri hakkında herhangi bir cezai işlem yapılacak mıdır?
  8. Milli Eğitim Bakanlığı’nın görev ve sorumlulukları arasında referandum propagandası için eğitimcilerin ve öğrencilerin kullanılması yer almakta mıdır?
ceyhun irgil
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TÜRK EĞİTİM SEN GENELBAŞKANI TALİP GEYLAN: “ÖĞRETMENLERİMİZE YAPILANLARI ŞİDDETLE LANETLİYORUM.”
TÜRK EĞİTİM SEN GENELBAŞKANI TALİP GEYLAN: “ÖĞRETMENLERİMİZE YAPILANLARI ŞİDDETLE LANETLİYORUM.”
MEB’in yayınladığı lise listesinde 32 ile şok! O illerde Anadolu lisesi tercihi yapılmayacak!
MEB’in yayınladığı lise listesinde 32 ile şok! O illerde Anadolu lisesi tercihi yapılmayacak!
free mp3 | mp3 download | youtube mp3 | download mp3 album | fresh mp3 music | mp3 top songs | download free music | mp3