50 Bin TL'ye Öğretmen Olarak Atandım

Adana’da KPSS’den aldıkları düşük puanlar nedeniyle atanamayan öğretmen adaylarını 50 bin liraya özel öğretim öğretmeni olarak atayan 44 sanıklı çete davasında ifadeler dinleyenleri şaşırttı

50 Bin TL'ye Öğretmen Olarak Atandım

Adana’da kendi branşlarında atanamayan öğretmen adaylarının, para karşılığı sahte diplomalarla özel öğretim öğretmeni olarak atanmasının sağlandığı iddiasına ilişkin 44 sanığın yargılandığı davaya çetenin elebaşı olduğu iddia edilen ve hakkında 306 yıla kadar hapis cezası istenen tutuklu sanık Ziya K. da katıldı. İfadesi alınan sanık Çukurova Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu mezunu olduğunu belirten sanık Ayşin K. şunları söyledi,“KPSS’den 58 puan almıştım.

Engin C, yasal yollardan atamamın yapılabileceğini söyleyerek benden mezun olduğum beden eğitimi bölümüne ait çıkış belgemi, ÖSYM şifremi aldı. Başvurunun İmamoğlu ilçesinde yapılacağını söyledi. Bize bu işin bir maliyeti olduğunu söylemişti. Başvuru yaptıktan sonra cep telefonuma atandığıma dair mesaj geldi. Gaziantep’te bir ilkokula özel eğitim öğretmeni olmuştum, göreve başladım. 25 bin lirayı Ziya K’ye elden teslim ettim.

Bir yıl kadar çalıştım, ancak daha sonra okula müfettiş geldi. Sahte belgelerle müracaat ettiğimi söyledi ve görevden el çektirildim. Üzerime atılı suçlamayı kabul etmiyorum. Milli Eğitim Bakanlığından daha sonra aldığım maaşı ödemem konusunda bir tebligat geldi ancak henüz ödeyemedim.”40 bin lirada anlaştıkFunda Y. de KPSS’den aldığı 57 puanın atanmasına yetmediğini belirterek, Yusuf İ. ile tanıştığını ve kendisine istediği belgeleri verdiğini anlattı.

Funda Y, şunları kaydetti: “Bayram Ü’nün odasında hangi illere atama yapılacağının listesi çıkarılmıştı. Gördüğüm belge Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi Özel Eğitim Öğretmenliği Bölümü’ne ait geçici mezuniyet belgesiydi. Bayram Ü. bana devletin böyle bir imkan tanıdığını, bu belgeyle başvuru yapabileceğimi söyledi.” Bunun “mucize” olduğunu söylediğini aktaran Funda Y, kendisini şöyle savundu: “Ancak o da ‘Bizim de mucizelerimiz var’ şeklinde sözler söyledi. Bayram Ü. ile Seyhan Milli Eğitim Müdürlüğüne geldik. Memura belgeleri verdim. Ertesi gün de internetten baktığımda Hatay ili Kırıkhan ilçesindeki okula özel eğitim öğretmeni olarak atandığımı gördüm. Yusuf İ. benden bu işler için 50 bin lira istedi.

‘Devletin bu paraya ihtiyacı mı var?’ diye söyleyince Yusuf da bana bunu atamayı yapan yukarıdaki kişilere vereceğini söyledi. Kırıkhan’a gidip göreve başladım. 40 bin lira Yusuf’a para verdim. 11 ay kadar çalıştım ancak sonra müfettiş geldi.”  

Vatan

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
-ÇUKUROVA BELEDİYE BAŞKANI ÇETİN’DEN ÇEVRECİ MİNİKLERE ÖDÜL
-ÇUKUROVA BELEDİYE BAŞKANI ÇETİN’DEN ÇEVRECİ MİNİKLERE ÖDÜL
Muharrem İnce’nin ziyaret ettiği Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Dekanı görevden alındı
Muharrem İnce’nin ziyaret ettiği Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Dekanı görevden alındı
free mp3 | mp3 download | youtube mp3 | download mp3 album | fresh mp3 music | mp3 top songs | download free music | mp3 hsg yükleme, hgs yükle, hgs bakiye yükleme tl yükleme,tl yükle, avea tl yükleme, vodafone tl yükleme, turkcell tl yükleme, bimcell tl yükleme avea fatura ödeme, turkcell fatura ödeme, vodafone fatura ödeme, bimcell fatura ödeme ttnet datura öde,ttnet fatura ödeme, ttnet faturası ödeme trafik cezası ödeme, kredi kartı ile trafik cezası ödeme doğalgaz ödeme, doğalgaz faturası ödeme, kredi kartı ile doğalgaz faturası ödeme elektrik faturası ödeme, kredi kartı ile elektrik faturası ödeme, aksa fatura ödeme , clk fatura ödeme