Saadet Öğretmen Ödülü'nü Melania Trump'tan aldı

Müdürün okuldaki öğrencilere yönelik cinsel istismarının ortaya çıkmasını sağlayan ve bir hukuk savaşı veren Saadet öğretmene ABD'den verilen ödülü Melania Trump takdim etti

Saadet Öğretmen Ödülü'nü Melania Trump'tan aldı

İzmir'de okul müdürünün öğrencilerine cinsel istismarını ortaya çıkarıp tutuklanmasını sağlayan öğretmen Saadet Özkan'a, ABD'den ödül geldi. Saadet öğretmen, 'cesaret ödülü'nü First Lady Melania Trump'tan aldı

İzmir'in Menderes İlçesi'nde 2 yıl önce, yaşları 6 ila 11 arasında değişen 6 kız öğrencisine cinsel içerikli film izlettirmek ve istismarda bulunmakla suçlanan okul müdürü Adil Ş.'nin tutuklanmasını sağlayan öğretmen Saadet Özkan'a, Washington'dan ödül geldi.

Habertürk Gazetesi'nden Melis Apaydın'ın haberine göre, ABD Dışişleri Bakanlığı'nın her yıl düzenlediği Uluslararası Kadınlar Cesaret Ödülü'ne layık görülen dünya çapındaki 13 cesur kadın arasında yer alan Saadet öğretmen, ödülünü dün Washington'da düzenlenen törenle ABD Başkanı Donald Trump'ın eşi Melania Trump ve Dışişleri Bakanı Yardımcısı Thomas A. Shannon'ın elinden aldı. Özkan, "eğitimci ve cinsiyet eşitliği" dalında ödüle layık görüldü.

Davaya konu olan olay 17 Mayıs 2014 tarihinde jandarmaya gelen telefon ihbarıyla ortaya çıkmıştı. İlkokulda 22 yıl öğretmen ve vekil müdür olarak görev yapan, evli 2 çocuk babası emekli Adil Ş.'nin, 6 kız öğrenciye porno film izletip, cinsel taciz ve istismarda bulunduğu öne sürülmüştü.

"BU YOLA ÇIKTIĞIMDA TEK BAŞIMAYDIM"

Ödülü aldığını ilk duyduğunda büyük sevinç yaşadığını söyleyen Özkan, "Amerika'ya geldiğimde herkesin mücadelemizi bildiğini gördüm. Bu yola çıktığımda tek başımaydım" dedi. Özkan, "İnsanlar beni işe almak dahi istemiyorlar. Ne yazık ki erkek egemen bir zihniyet var. Ülkemde iş bulmakta zorlanırken, dünyanın diğer ucundan gelen bu ödül beni biraz da hüzünlendirdi. Bu ödül, yaşadıklarını cesurca anlatan çocuklarımın" ifadesini kullandı.

"ÇOCUKLAR SİYASET ÜSTÜ"

Törenden sonra, bu süreç içerisinde çok mücadele verdiğini belirten Özkan, Türkiye'ye döndükten sonra tecrübelerini insanlara aktarmaya devam edeceğini kaydetti. Özkan, şöyle konuştu: "Çocuklar siyaset üstü, herkes bunu anlasın. Bu olayı siyasallaştırmadan devam ettim. 'Çocuklar herkesin, o yüzden birlik ve beraberlik içinde olmak zorundayız' dedim. Aileler yalnız, utanıyor ve çekiniyorlar. Utanması gereken varsa suçlu olmalı. Rehabilite edilmemiş her çocuk tehlikede. İşte bunu değiştirirsek, değişimi başlatırız ve çocuklar rahat nefes alır."

 

Cinsel istismara uğrayan kızlara ve ailelerine de seslenen Özkan, "Benim kızlarımın anneleri, mükemmel anneler. Türkiye'nin anneleri, çocukları okusunlar diye her türlü uğraşı veriyor. Tarlada maydanoz, marul ekiyor; afet geliyor, belki kar geliyor ve her şeyi götürüyor ama onlar tekrar mücadele ediyor. Diğer çocuklara da yardım edeceğiz ve ben ömrüm yettiğince sonuna kadar takip edeceğim" dedi.

Habertürk

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
-ÇUKUROVA BELEDİYE BAŞKANI ÇETİN’DEN ÇEVRECİ MİNİKLERE ÖDÜL
-ÇUKUROVA BELEDİYE BAŞKANI ÇETİN’DEN ÇEVRECİ MİNİKLERE ÖDÜL
Muharrem İnce’nin ziyaret ettiği Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Dekanı görevden alındı
Muharrem İnce’nin ziyaret ettiği Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Dekanı görevden alındı
free mp3 | mp3 download | youtube mp3 | download mp3 album | fresh mp3 music | mp3 top songs | download free music | mp3 hsg yükleme, hgs yükle, hgs bakiye yükleme tl yükleme,tl yükle, avea tl yükleme, vodafone tl yükleme, turkcell tl yükleme, bimcell tl yükleme avea fatura ödeme, turkcell fatura ödeme, vodafone fatura ödeme, bimcell fatura ödeme ttnet datura öde,ttnet fatura ödeme, ttnet faturası ödeme trafik cezası ödeme, kredi kartı ile trafik cezası ödeme doğalgaz ödeme, doğalgaz faturası ödeme, kredi kartı ile doğalgaz faturası ödeme elektrik faturası ödeme, kredi kartı ile elektrik faturası ödeme, aksa fatura ödeme , clk fatura ödeme