MEB Aday Öğretmen Sözlü Mülakat Tarihleri ve Yerleri Açıklandı

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından asil öğretmenliğe geçiş sözlü sınavı duyurusu yayınlandı. Bu kapsamda aday öğretmen mülakat yerleri ve aday öğretmen sözlü mülakat tarihleri açıklandı.

MEB Aday Öğretmen Sözlü Mülakat Tarihleri ve Yerleri Açıklandı

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından aday öğretmenleri yakından ilgilendiren bir duyuru yayınlandı. Asil öğretmenliğe geçiş sınavının sözlü sınav bölümü hakkında yayınlanan duyuruda, mülakat yerlerinin ve mülakat tarihlerinin açıklandığı belirtildi. Bu kapsamda daha önce yazılı sınava giren aday öğretmenler mülakat yerlerini ve mülakat tarihlerini aşağıdaki bağlantıdan öğrenebilecekler. 2017 yılı asil öğretmenliğe geçiş yazılı sınavı Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 19 Mart 2017 tarihinde 81 il genelinde yapılmıştı. Yazılı sınava giren adayların asil öğretmenliğe geçiş sınavı sözlü bölümüne girmeleri de gerekiyor. Bu kapsamda sözlü sınava girecek adaylar için aday öğretmen mülakat tarihleri ile mülakat yerleri duyuruldu. Öğretmenler mülakata girecekleri ili öğrenebilecekken, sınav merkezleri il milli eğitim müdürlükleri tarafından duyurulacak. Asil öğretmenliğe geçiş sözlü sınavına katılacak öğretmenler henüz yazılı sınav sonuçlarını öğrenemediler. 27 Mart tarihinde başlayacak mülakatlar 1 ay boyunca illerde oluşturulacak komisyonlar tarafından uygulanacak. Burada aday öğretmenlerin ifade gücü, iletişim becerileri, bilimsel gelişmelere açıklığı, temsil yeteneği gibi özellikleri değerlendirilecek. Aday öğretmen mülakat tarihleri ve mülakat yerlerini sorgulamak için TIKLAYINIZ.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Geylan; MEB’in mesai günlerinden haberi yok
Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Geylan; MEB’in mesai günlerinden haberi yok
-MİLLİ EĞİTİM BAKANI: 25 BİN ÖĞRETMEN ATAMASI YAPACAĞIZ
-MİLLİ EĞİTİM BAKANI: 25 BİN ÖĞRETMEN ATAMASI YAPACAĞIZ
free mp3 | mp3 download | youtube mp3 | download mp3 album | fresh mp3 music | mp3 top songs | download free music | mp3