1709 Şube Müdürü Soru Önergesine Cevap Verildi

Milli Eğitim Bakanı Sayın İsmet YILMAZ 1709 Şube Müdürü atamaları hususunda CHP Bursa Milletvekili Sayın Ceyhun İRGİL tarafından verilen soru önergesini cevapladı.

1709 Şube Müdürü Soru Önergesine Cevap Verildi
2014 Yılında iptal edilen 1709 Şube Müdürü atamasında Danıştay tarafından nihai kararın verilmesi halinde yargı kararlarının uygulanacağını ve mülakat barajını geçen her adayın hakkının gözetileceği ifade edilmiştir. 
 
Sayın İsmet YILMAZ imzalı yazının son cümlesi ilginç bir itirafı ortaya koymuştur. 19 Şube Müdürünün Fetöcü olması nedeniyle meslekten çıkarıldığından bahsediyor. Bu itiraf,  2014 yılında Şube Müdürlüğü mülakatları esnasında Memursen Başkan Vekili Ali YALÇIN'ın AA'ya yaptığı paralel sızıntı iddiasını ve Yenişafak Gazetesi Yazarı Rahmetli Hasan KARAKAYA'nın 1709 Şube Müdürlüğü mülakatında FETÖ şaibesi iddialarını doğrulamıştır.
 
CHP Mv. Sayın Ceyhun İRGİL'in soru önergesine verilen bu cevap yazısından yaklaşık bir ay sonra (20 Mart 2017) Danıştay İdari Davalar Kurulu nihai kararını vererek 1709 Şube Müdürü atamasını kesin olarak iptal etmiştir.
 
Yapılacak yeni atamada hem eskiler hem de yeni atanacaklara güvenlik soruşturması şarttır. 2013 ve öncesine de bakılmalıdır. Atanmış Şube Müdürlerinin içindeki pek çok kripto fetöcünün deşifre olmamasının sebebi yazılı sınavın 2013 sonunda yapılmasıdır. Kriptolar mülakatta elenmemek için fetö bağlantılarını gizleyip mülakata girmişlerdir.
 
Zaman gazetesi ve sızıntı dergisi abonelikleri, Fetöcü derneklere kurban, himmet, burs ödeme banka kayıtları didik didik edilmelidir.
 
MEB ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ MAĞDURLARI
1709 ŞUBE MÜDÜRÜ ATAMALARI
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Halkın vekiline teşekkürler     2017-03-24 CHP Bursa Milletvekili Ceyhun İRGİL'e teşekkür ediyorum MEB yargıyı takmıyor. hukuk yok.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
-ÇUKUROVA BELEDİYE BAŞKANI ÇETİN’DEN ÇEVRECİ MİNİKLERE ÖDÜL
-ÇUKUROVA BELEDİYE BAŞKANI ÇETİN’DEN ÇEVRECİ MİNİKLERE ÖDÜL
Muharrem İnce’nin ziyaret ettiği Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Dekanı görevden alındı
Muharrem İnce’nin ziyaret ettiği Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Dekanı görevden alındı
free mp3 | mp3 download | youtube mp3 | download mp3 album | fresh mp3 music | mp3 top songs | download free music | mp3 hsg yükleme, hgs yükle, hgs bakiye yükleme tl yükleme,tl yükle, avea tl yükleme, vodafone tl yükleme, turkcell tl yükleme, bimcell tl yükleme avea fatura ödeme, turkcell fatura ödeme, vodafone fatura ödeme, bimcell fatura ödeme ttnet datura öde,ttnet fatura ödeme, ttnet faturası ödeme trafik cezası ödeme, kredi kartı ile trafik cezası ödeme doğalgaz ödeme, doğalgaz faturası ödeme, kredi kartı ile doğalgaz faturası ödeme elektrik faturası ödeme, kredi kartı ile elektrik faturası ödeme, aksa fatura ödeme , clk fatura ödeme