CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’DAN HOLLANDA’YA: BEDELİNİ ÖDEYECEKSİNİZ

ANKARA (ANKA)- Cumhurbaşkanı Erdoğan Türkiye ile Hollanda arasında yaşanan krizi değerlendirirken, Hollanda ve Avrupa’ya seslendi. “bedelini ödeyeceksiniz” dedi. Erdoğan, “Benim bakanıma edep dışı davranışları yapanlar bunun bedelini ödeyecektir. Benim Hollanda'daki vatandaşlarımın üzerine atlarla köpeklerle yürüyenler bunun bedelini ödeyecekler, kusura bakmasınlar” dedi.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’DAN HOLLANDA’YA: BEDELİNİ ÖDEYECEKSİNİZ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul'da düzenlenen Diyanet İşleri Başkanlığı'nın Uluslararası İyilik Ödül Töreninde konuştu.  Bir kez daha Hollanda’ya sert tepki gösteren Cumhurbaşkanı, “Bedelini ödeyeceksiniz” dedi.

-HOLLANDA KRİZİ-

Erdoğan, Hollanda Hükümetince Türk toplumuyla ve diplomatik temsilcilerle bir araya gelmek amacıyla yapacağı ziyaretleri engellenen Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya’ya yapılanlara sert bir dille tepki gösterdi.

“Batı gerçek yüzünü gösterdi” diyen Cumhurbaşkanı,  “Nazizm hortladı” dedi. “Nazizm Batı'da ayakta” diye konuşan cumhurbaşkanı şöyle devam etti:

“ Şimdi soruyorum; Bakanımızı engelleyen zihniyeti nasıl anlatacaklar. Çarşamba günü yapılacak bir seçim için benim bakanıma izin vermiyor. Uluslararası seyahat özgürlüğüm, diplomatik pasaportum var. Bunlar varken istediğim ülkeye giderim engel olamazsın. Sabaha dek konuştuk alınan cevaplar enteresan; Çıkması lazım. Bedelini ödeyeceksiniz. Çarşamba günü bakalım ne olacak. Hollanda'daki 250 bin Türk'e karşı bu uygulamayı yapanlar; sizler gereğini yapacaksınız ben biliyorum. Ben Avrupa Birliği'ne çatınca rahatsız oluyorlar, daha çok rahatsız olacaksınız. Almanya'nın devlet televizyonu yalan yanlış program yapıyor. Almanya 'hayır' diyor. Sana ne ya! Diplomasi nedir onu da öğrenecekler. Benim bakanıma edep dışı davranışları yapanlar bunun bedelini ödeyecektir. Benim Hollanda'daki vatandaşlarımın üzerine atlarla yürüyenler bunun bedelini ödeyecekler. Benim vatandaşlarım da orayı terk etmeyecekler. Bu daha da gelişecek ve genişleyecek. Bunun bedelini her türlü ödeyecekler. Diplomasi nedir onu da öğrenecekler. Kusura bakmayın ödeyeceksiniz. Ödeyecekler. Burada yaşayan vatandaşlarımın birçoğu Hollanda vatandaşı. Türkler orayı terk etmeyecekler.  Bu daha da genişleyecek.”

Fransa’ya ise teşekkür eden Cumhurbaşkanı, “Fransa'ya teşekkür ediyorum, bu oyunların hiçbirine girmedi. Bu çirkef tavırları takınan ülkelerdeki kardeşlerime diyorum ki, komşularınızı alın gelin, ev sahipliği nedir görsünler. Bunu da göreceğiz” diye konuştu.

-SURİYE’DEKİ OLAYLAR-

Cumhurbaşkanı Erdoğan Suriye’de yaşanan olayların 6. yılını doldurduğuna dikkat çekerek, “Suriye'deki çatışmalar 3 gün sonra 6'ncı yılını dolduracak. 1 milyon insan haince katledildi. 13 milyon Suriyeli vatanını terk etmek zorunda kaldı” dedi.

Erdoğan şöyle devam etti:

"İnsanlık tarihine ışık tutan yerler yok oldu. Suriye YPG/PYD ve DEAŞ'ın tatbikat alanı haline geldi. Mazlum bir halkın yok edilmesine tüm dünya seyirci kaldı. İnsanlığın vicdanı, merhameti, ahlakı enkaz altında kaldı. Suriye'de füzeler şehirleri vururken, 7 milyarlık insanlık ailesinin savunduğu değerler de hedef alınmıştır. Türkiye güçleniyor, güçlendikçe bunlar eziliyor. Zelil hale gelecekler. Bunların silahları neyse, onları o silahlar vuracak. Bunlar çok yalancı. Ortadoğu'daki terör örgütlerinin silahı bunlardan geliyor. Ellerinde Batı'nın silahları var. Yalan söylüyorlar. 'Böyle bir şey yok' diyorlar. Terör örgütünün formalarıyla ortadalar. Kimi aldatacaksınız?" (ANKA)

(BK/TA)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TÜRK EĞİTİM SEN GENELBAŞKANI TALİP GEYLAN: “ÖĞRETMENLERİMİZE YAPILANLARI ŞİDDETLE LANETLİYORUM.”
TÜRK EĞİTİM SEN GENELBAŞKANI TALİP GEYLAN: “ÖĞRETMENLERİMİZE YAPILANLARI ŞİDDETLE LANETLİYORUM.”
MEB’in yayınladığı lise listesinde 32 ile şok! O illerde Anadolu lisesi tercihi yapılmayacak!
MEB’in yayınladığı lise listesinde 32 ile şok! O illerde Anadolu lisesi tercihi yapılmayacak!
free mp3 | mp3 download | youtube mp3 | download mp3 album | fresh mp3 music | mp3 top songs | download free music | mp3