ÜLKE GENELİNDE YAĞIŞ BEKLENİYOR

ANKARA (ANKA) - Hava sıcaklığı batı ve iç kesimlerde 2 ila 6 derece azalacak. Ülke genelinde yağış beklenirken, Mersin ve Adana çevreleri ile Kahramanmaraş'ın batı çevrelerinde yağışların çok kuvvetli ve şiddetli olacağı tahmin ediliyor.

ÜLKE GENELİNDE YAĞIŞ BEKLENİYOR

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan son değerlendirmelere göre, ülke genelinde yağış bekleniyor. Genellikle yağmur ve sağanak, Doğu Anadolu'nun doğusu ve Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması beklenen yağışların; Akdeniz Bölgesi, Karaman, Aksaray, Niğde, Adıyaman, Elazığ, Tunceli ve Bingöl çevreleri ile Konya'nın güney kesimlerinde kuvvetli, Mersin ve Adana çevreleri ile Kahramanmaraş'ın batı çevrelerinde çok kuvvetli ve şiddetli olacağı tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusunda buzlanma ve don olayı bekleniyor. Rüzgarın ise, genellikle güney ve güneydoğu, Marmara ve Ege'de kuzey yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Kıyı Ege ve Akdeniz'de kuvvetli (30-60 km/sa) olarak esmesi bekleniyor.

-KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI-

Yağışların, Akdeniz Bölgesi, Karaman, Aksaray, Niğde, Adıyaman, Elazığ, Tunceli ve Bingöl çevreleri ile Konya'nın güney kesimlerinde kuvvetli, Mersin ve Adana çevreleri ile Kahramanmaraş'ın batı çevrelerinde çok kuvvetli ve şiddetli olması beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

-BÖLGELERDE HAVA DURUMU-

MARMARA: Bölge genelinin çok bulutlu, aralıklı yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor.

EGE: Çok bulutlu, aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; kıyı kesimlerde kuzey yönlerden kuvvetlice (30-50 Km/saat) eseceği tahmin ediliyor.

AKDENİZ: Çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; yerel olarak kuvvetli (21-50 mm), Mersin ve Adana çevreleri ile Kahramanmaraş'ın batı kesimlerinde çok kuvvetli ve şiddetli (51-100 mm) olması bekleniyor. Rüzgarın; bölge genelinde güney yönlerden kuvvetli (30-60 Km/saat) olarak eseceği tahmin ediliyor.

İÇ ANADOLU: Çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Niğde, Aksaray ve Karaman çevreleri ile Konya'nın güney kesimlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

BATI KARADENİZ: Çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı, sabah saatlerinde Zonguldak çevrelerinin yer yer sisli geçeceği tahmin ediliyor.

ORTA VE DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, öğle ve akşam saatlerinde Orta Karadeniz'in iç kesimleri ile gece saatlerinden sonra bölge genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Orta Karadeniz'de hafif olmak üzere genellikle yağmur, Gümüşhane ve Bayburt çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor.

DOĞU ANADOLU: Çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Genellikle yağmur ve sağanak, kuzey ve doğu kesimlerde yer yer karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması beklenen yağışların; gece saatlerinde Elazığ, Tunceli ve Bingöl çevrelerinde yer yer kuvvetli olacağı tahmin ediliyor. Bölgenin kuzey ve doğu kesimlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; akşam saatlerinde Adıyaman çevrelerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor. Sabah saatlerinde bölgenin batısında yer yer sis ve pus hadisesi beklenyior.

-BAZI İLLERDE HAVA DURUMU-

İSTANBUL: Çok bulutlu, aralıklı yağmurlu (11)
BURSA:  Çok bulutlu, aralıklı yağmurlu (10)
İZMİR: Çok bulutlu, akşam saatlerine kadar aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı (16)
ANTALYA: Çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. (13)
ANKARA: Az bulutlu, zamanla parçalı bulutlu (8)
BOLU: Çok bulutlu, aralıklı yağmurlu (11)
TRABZON: Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinde yağmurlu (16)
ERZURUM: Çok bulutlu, aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı (5)
DİYARBAKIR: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı (18)(ANKA)

(HM/TA)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TÜRK EĞİTİM SEN GENELBAŞKANI TALİP GEYLAN: “ÖĞRETMENLERİMİZE YAPILANLARI ŞİDDETLE LANETLİYORUM.”
TÜRK EĞİTİM SEN GENELBAŞKANI TALİP GEYLAN: “ÖĞRETMENLERİMİZE YAPILANLARI ŞİDDETLE LANETLİYORUM.”
MEB’in yayınladığı lise listesinde 32 ile şok! O illerde Anadolu lisesi tercihi yapılmayacak!
MEB’in yayınladığı lise listesinde 32 ile şok! O illerde Anadolu lisesi tercihi yapılmayacak!
free mp3 | mp3 download | youtube mp3 | download mp3 album | fresh mp3 music | mp3 top songs | download free music | mp3