İstanbul’da gözde 32 meslek lisesi ‘proje okul’ yapılacak!

Bakanlık, ‘proje okul’ uygulamasından geri adım atmadı. Bu defa hedef İstanbul’da yer alan gözde 32 meslek lisesini ‘proje okul’ yapmak. Onay çıkarsa 3 bin öğretmenin sürgünü gündeme gelecek

İstanbul’da gözde 32 meslek lisesi ‘proje okul’ yapılacak!
İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü, kent genelinde bulunan başarılı ve gözde 32 meslek lisesini ‘proje okul’ kapsamına almak için Milli Eğitim Bakanlığı’na başvurdu.
Milli Eğitim Bakanlığı, daha önce İstanbul Cağaloğlu Anadolu Lisesi, Kabataş Erkek Lisesi, Ankara Atatürk Anadolu Lisesi, İzmir Bornova Anadolu Lisesi gibi çok sayıda gözde ve başarılı okulu ‘proje okul’ kapsamına almıştı.

Bu defa İstanbul’da proje okul uygulamasının meslek liselerine sıçrayacağı öğrenildi. İstanbul’un 32 meslek lisesi İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğünce proje okul yapılması istemiyle Bakanlığın onayına gönderildi. Aralarında Maçka Akif Tuncel Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Şişli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Sultanahmet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin olduğu köklü meslek liseleri Bakanlık onayının ardından ‘proje okul’ kapsamına alınacak.

Öğretmenler tedirgin
Proje okul yönetmeliğine göre bu okullarda 8 yıl ve üzeri görev yapan öğretmenlerin tamamı sürgün edilecek, 4 yıl ve üzeri görev yapan öğretmenler ise okul idaresinin onayına bağlı olarak görev yerinde kalıp kalmaycağı karar altına alınacak. Milli Eğitim Bakanı onayıyla, sürgün edilen öğretmenlerin yerine ‘uygun’ görülen öğretmenler bu okullara atanabilecek. Bu okullarda çalışan 3 bine yakın öğretmen uygulamadan etkilenecek. Duyum alan öğretmenlerin ve eğitim alan öğrencilerin tedirgin bekleyişleri sürmekte. Görüştüğümüz kimi öğretmenler bu uygulamaya tepki gösteriyor. Öğretmenler kendilerinin yıllardır görev yaptıkları okullardan gönderilerek siyasi kadrolaşma yapılacağını ifade ediyor.

Listedeki okullar
Proje okulu yapılacağı iddia edilen okulların listesi ise şu şekilde:

Beyoğlu İTO Giyim MTAL,
Nükhet Ercan Adalet MTAL,
Küçükçekmece PAGEV MTAL,
Küçükçekmece TASEV Ayakkabı,
Küçükçekmece Kuyumculuk Teknik Lisesi,
Pendik Halil Kaya Gedik MTAL,
Pendik Nuh Kuşçulu Sermaik ve Cam Meslek Lisesi,
Zeytinburnu TRSİAD Tekstil MTAL,
Avcılar MTAL,
Aydın Doğan MTAL (Bahçelievler),
Aydın Doğan MTAL (Bağcılar),
Yenibosna MTAL,
Beşiktaş İSOV Dinçkök MTAL,
Çavuşbaşı ÇPAL,
Borsa İstanbul Kavaklı MTAL,
Borusan Asım Kocabıyık MTAL,
Kıraç İMKB MTAL,
Sultanahmet MTAL,
Selçuk MTAL,
İstanbul MTAL,
Dr. Oktay Duran MTAL,
Tolga Çınar MTAL,
Maçka Akif Tuncel MTAL,
Nişantaşı Rüştü Uzel MTAL,
Şişli MTAL,
Handan HayrettinYelkikanat MTAL,
Profilo MTAL,
Tuzla İTOSB MTAL,
Piri Reis MTAL,
Selimiye MTAL,
İTO MTAL,
Şehit Büyükelçi Galip Balkar MTAL.

SERBAY MANSUROĞLU/ BİRGÜN
İSTANBUL PROJE OKULU GÖZDE 32 OKUL
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
-BAKIRKÖY’DE ÖĞRENCİLER SINAV STRESİNİ ATTI
-BAKIRKÖY’DE ÖĞRENCİLER SINAV STRESİNİ ATTI
-TÜRKİYE’DE 2017 YILINDA 1 MİLYON 202 BİN 716 ADET TRAFİK KAZASI OLDU
-TÜRKİYE’DE 2017 YILINDA 1 MİLYON 202 BİN 716 ADET TRAFİK KAZASI OLDU
free mp3 | mp3 download | youtube mp3 | download mp3 album | fresh mp3 music | mp3 top songs | download free music | mp3 hsg yükleme, hgs yükle, hgs bakiye yükleme tl yükleme,tl yükle, avea tl yükleme, vodafone tl yükleme, turkcell tl yükleme, bimcell tl yükleme avea fatura ödeme, turkcell fatura ödeme, vodafone fatura ödeme, bimcell fatura ödeme ttnet datura öde,ttnet fatura ödeme, ttnet faturası ödeme trafik cezası ödeme, kredi kartı ile trafik cezası ödeme doğalgaz ödeme, doğalgaz faturası ödeme, kredi kartı ile doğalgaz faturası ödeme elektrik faturası ödeme, kredi kartı ile elektrik faturası ödeme, aksa fatura ödeme , clk fatura ödeme