MAVİ LİSTEDE ARANAN PKK’LI ÖLDÜRÜLDÜ

ANKARA (ANKA) – Mardin’in Nusaybin ilçesinde, biri mavi listede kayıtlı, iki terörist ölü olarak ele geçirildi.

MAVİ LİSTEDE ARANAN PKK’LI ÖLDÜRÜLDÜ

Genelkurmay Başkanlığı tarafından, 1 Mart 2017 tarihli terörle mücadele kapsamında gerçekleştirilen operasyonlara ilişkin bilgi verildi.

Buna göre, Mardin’in Nusaybin ilçesinde, bölücü terör örgütü mensubu iki terörist (Biri mavi listede kayıtlı) ölü olarak, iki Kalaşnikof piyade tüfeği, 110 adet Kalaşnikof piyade tüfeği fişeği, bir el bombası, 10 kg esrar ve örgütsel doküman ile birlikte ele geçirildi.

Ağrı, Diyadin’de bir mağara içerisinde el yapımı patlayıcı yapımında kullanılmak üzere hazırlanmış 57 adet tüp ve çok miktarda muhtelif yaşam malzemesi ele geçirildi.

-500 KG AMONYUN NİTRAT-

Hakkari, Şemdinli’de ise arazi aramasında, 500 kg amonyum nitrat kullanılarak hazırlanmış altı el yapımı patlayıcı tespit edilerek imha edildi.

Mardin, Mazıdağı ve Şırnak merkezde de, güvenlik güçleri tarafından icra edilen arazi aramasında el yapımı patlayıcı yapımında kullanılmak üzere hazırlanmış dört adet mutfak tüpü ve muhtelif yaşam malzemesi ele geçirildi. (ANKA)

(GO/ORH)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
-ÇUKUROVA BELEDİYE BAŞKANI ÇETİN’DEN ÇEVRECİ MİNİKLERE ÖDÜL
-ÇUKUROVA BELEDİYE BAŞKANI ÇETİN’DEN ÇEVRECİ MİNİKLERE ÖDÜL
Muharrem İnce’nin ziyaret ettiği Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Dekanı görevden alındı
Muharrem İnce’nin ziyaret ettiği Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Dekanı görevden alındı
free mp3 | mp3 download | youtube mp3 | download mp3 album | fresh mp3 music | mp3 top songs | download free music | mp3 hsg yükleme, hgs yükle, hgs bakiye yükleme tl yükleme,tl yükle, avea tl yükleme, vodafone tl yükleme, turkcell tl yükleme, bimcell tl yükleme avea fatura ödeme, turkcell fatura ödeme, vodafone fatura ödeme, bimcell fatura ödeme ttnet datura öde,ttnet fatura ödeme, ttnet faturası ödeme trafik cezası ödeme, kredi kartı ile trafik cezası ödeme doğalgaz ödeme, doğalgaz faturası ödeme, kredi kartı ile doğalgaz faturası ödeme elektrik faturası ödeme, kredi kartı ile elektrik faturası ödeme, aksa fatura ödeme , clk fatura ödeme